Třinecký Hrňa burcuje: Ta prohra nás nesmí srazit, ale posílit

Erik Hrňa (vpravo) v obranné práci. | foto: ČTK

21 2017
Třinecký útočník Erik Hrňa se ráno před čtvrtým čtvrtfinálovým zápasem extraligy dozvěděl, že naskočí do souboje s Chomutovem. Na pravém křídle druhého útoku nahradil Zbyňka Irgla.

Bylo těžké jít do takového utkání?
Nebylo. Tím, že jsem nehrál první dva zápasy, tak jsem byl plný sil. Hrálo se mi dobře. Škoda, že nám do domácí branky něco nespadlo. Šancí jsme měli více než Chomutov. Celý zápas jsme byli lepší, ale v závěru nás nějaké fauly dostaly do tří, což utkání rozhodlo.

Další prohra v prodloužení, tentokrát 1:2, musí hodně mrzet, že?
Velice, ale nás nemůže srazit na kolena, naopak nás musí posílit. Jak jsme se zavřeli do kabiny, tak jsme tu porážku hodili za hlavu. Teď musíme povstat, padat na držku a ten domácí zápas zvládnout.

Cítíte o to větší křivdu, když vám rozhodčí neuznali druhý gól?
Podle mě byl regulérní, ale někdo rozhodl jinak a s tím se musíme smířit. Nic s tím neuděláme. Bohužel.

A jednoznačné ani nebylo Maroszovo vyloučení v závěru prodloužení.
Pokud to byl faul, tak z obou stran. Aspoň tak jsem to viděl. Ale bohužel.

Co musíte ve středečním domácím utkání udělat lépe?
Nesmíme faulovat v útočné třetině. Tam jsme jich v pondělí hlavně v první a druhé třetině měli strašně moc. Furt musíme bojovat. I stav 1:3 na zápasy se dá otočit.

Ostatně to jste sám zažil v mistrovské sezoně Ocelářů v roce 2011.
Ano, to jsme prohrávali se Slavií. Chomutovu rozhodně nedáme nic zadarmo, půjdeme do nich.

1. Liberec 52 31 2 6 13 136:102 103
2. Třinec 52 24 9 8 11 158:125 98
3. Sparta 52 26 5 6 15 164:117 94
4. Hr. Králové 52 24 5 7 16 159:125 89
5. Litvínov 52 20 13 2 17 128:126 88
6. Kometa 52 22 4 10 16 158:139 84
7. Chomutov 52 18 10 6 18 149:154 80
8. Vítkovice 52 19 8 3 22 119:126 76