Hruška: Z jedné porážky se nepoděláme

Slávistický útočník David Hruška je nejproduktivnější hráč play-off | foto: Michal SváčekMF DNES

5 2008
Praha - Vstřelil dvě branky, díky nimž se z něj stal nejproduktivnější hráč letošního play-off. Přesto slávistický útočník David Hruška po včerejším zápase smutnil: "Moje góly mě vůbec netěší. Udělali jsme obrovské chyby." Hokejisté Slavie doma prohráli s Karlovými Vary 4:5 a ve finále překvapivě ztrácí 0:1 na zápasy.

Po celý zápas jste museli dotahovat náskok soupeře. Proč?
Předvedli jsme špatný výkon. To se v play-off nesmí stávat. Ale hodíme to rychle za hlavu.

Při vašem gólu na 4:5 v polovině třetí třetiny to už vypadalo, že nebude uznán. Rozhodčí si byl jist, že puk v lapačce gólmana Mensatora zůstal před brankovou čárou.
Já jsem viděl, že má lapačku s pukem jasně za čárou. Nenapadlo mě, že nebude platit. A překvapilo mě, že se rozhodčí nejprve nešli ani podívat na video. Ale nechtěl jsem se s nimi hádat.

Nakonec si netradičně videorozhodčí zavolal hlavního a ten dodatečně gól uznal. Zažil jste to někdy?
Nikdy. Už jsem tomu nevěřil.

Vaší trefou jste snižoval na rozdíl jediné branky, jenže srovnat už se vám v závěru nepovedlo.
Schylovalo se k náporu, ale bohužel jsme měli vyloučení na dvě plus dvě minuty. To se těžko dávají góly.

Vary působily v první třetině dost utahaně. Nevypadalo to, že by vám měly nastřílet pět gólů...
Jenže my jsme se bohužel přizpůsobili jejich hře. Nehráli jsme, co jsme měli. Vary mají za sebou těžkou sérii, měly by jim už dojít síly. Navíc máme zkušené hráče, z jedné porážky se nepoděláme.