Hudler při debutu Salfického nepřekonal

Moskva - Jiří Hudler debutoval v dresu Kazaně v sobotním utkání ruské hokejové ligy proti CSKA Moskva. Exvsetínský útočník se sice do střelecké listiny nezapsal, ovšem o výhře Kazaně rozhodl jeho spoluhráč z druhé řady Jan Benda. Ve druhé minutě prodloužení překonal německý reprezentant českého původu Dušana Salfického v brance CSKA a zajistil Kazani vítězství 3:2.

Hudler, který odletěl v tomto týdnu do ruského klubu na hostování do konce sezony, nastoupil na křídlech s Bendou a Koroljukem. Do statistiky zápasu se zapsal vyloučením v 9. minutě za naražení na mantinel.

Střelecky se prosadili i čeští útočníci Vladimír Vůjtek a Pavel Patera. Vůjtek dal první gól Čerepovce, který porazil Perm 3:2 a ztrácí na vedoucí Jaroslavl jediný bod. Patera zamířil přesně po přihrávce Tomáše Vlasáka a oba tak pomohli Omsku k remíze 3:3 s Ufou.

V ruské lize se dohrála základní část soutěže a nyní se budou v nadstavbové části utkávat systémem sudé týmy s lichými.

Výsledky - 35. kolo: Čerepovec - Perm 3:2 (za domácí Vůjtek 1+0), Omsk - Ufa 3:3
(za domácí Patera 1+0 a Vlasák 0+1), Novokuzněck - Čeljabinsk 1:1, Kazaň - HK CSKA Moskva 3:2 v prodl., Petrohrad - Dynamo Moskva 2:1, Spartak Moskva - Togliatti 5:2, Novosibirsk - Magnitogorsk 4:3 (za domácí Tomášek 0+1), Nižněkamsk - Chabarovsk 3:1.

1.  Jaroslavl            34 21 1 4 2 6 107:62 71
2.  Čerepovec         33 19 2 4 2 6 92:57 67
3.  Omsk                 33 20 1 2 1 9 104:70 65
4.  Kazaň                33 19 2 2 1 9 103:68 64
5.  Togliatti             33 17 0 5 2 9 63:47 58
6. Dynamo Moskva 33 15 2 7 1 8 89:69 57
7. Ufa                     33 13 2 5 2 11 69:54 50
8.  Magnitogorsk    33 13 2 6 1 11 69:67 50