Reportáž skončila 8. 11. 2016 21:43

HV 71 vs. Sparta

Osmifinále hokejové Ligy mistrů komentuje Tomáš Franěk

HV 71 - SPARTA 0:5 (0:1,0:3,0:1)

Je konec, Sparta vyhrála 5:0 a postupuje do čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů, v němž vyzve Bern. On-line reportáž končí, díky za pozornost. Hezký zbytek večera!

60:00

59:27

Přesilovka Sparty 5 na 3.

59:05

Sparťané kombinují, rozhodčí signalizuje další trest pro domácího hokejistu.

58:41

Sparta bude hrát přesilovku, o utkání už je rozhodnuto. Vyloučen je Pilut na dvě minuty za držení hole.

58:38

Domácí to zkouší v šesti. Ale aby bylo prodloužení, musí vstřelit tři góly.

57:02

Sparta vede už 5:0! Kotouč mířil přes celé hřiště na domácího gólmana, Petterson chtěl rozehrát, jenže záměr mu absolutně nevyšel. Namazal Andreji Kudrnovi, ten se obtočil a už bez potíží dorazil puk do prázdné sítě.

55:27
Důležitý moment

A zase Thörnberg! Ten vystřelil po buly z levého kruhu a Novotný měl co dělat, aby jeho ránu vyrazil.

52:29

Thörnberg vypálil a Novotný měl po delší době práci, jeho ránu vyrazil.

50:04

Neatraktivní přesilovka, hosté hrají v pěti.

48:59

Hosté se zatím brání svědomitě.

48:04

Po delší době přesilovka domácích, Kalina je vyloučen na dvě minuty za podražení.

47:39

Z dálky to zkusil Uher, domácí brankář v poklidu zasahuje.

45:40

Znovu neuvyžitá sparťanská přesilovka.

45:25

Ihnačák nahazoval puk, protihráče trefil do obličeje, na ledě se uklízí krev.

44:59

A další nepovedená akce Sparty při početní výhodě - hostům je odpískán ofsajd.

44:36

Sparťanská přesilovka je zase jalová.

43:40

Jedna přesilovka skončila a záhy je tu další. Domácí Persson je vyloučen za podražení na dvě minuty.

42:59

Domácí jsou v pěti.

42:29

Sparta kombinuje v útočném pásmu, leč ke střele se ne a ne dostat.

41:50

Zatím velmi nepovedená přesilovka ze strany Sparty.

40:59

Sparťané si dnes poprvé zahrají přesilovku. Christensen jde na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.

40:29

A hned v úvodu poslední třetiny slibná šance hostů! Hlinka ujížděl s Ihnačákem, vypadalo to na brejk, ale Hlinka nepřesně přihrával a kotouč se dostal k bránícímu protihráči.

40:01

40:00

Konec druhé třetiny.

38:36

Sparťané i tohle oslabení přežili, hrají v pěti.

38:29

Almquist tvrdě vypálil od modré, Novotný jen vyrazil před sebe, ale nablízku nebyl žádný z domácích hokejistů.

37:36

Polovina přesilovky je pryč, domácí vymýšlí, jak se dostat před Novotného.

37:25

Teď už sparťané vyhazují.

37:12

Hosté se nechali zamknout, obránce Švrček přilehl před brankou puk, Novotný ho viděl a rychle ho schoval do lapačky.

36:36

Domácí si zahrají přesilovku, Vrána dostává dvě minuty za držení hole.

36:00

Domácí to evidentně zkouší tvrdou hrou, rozhodčí je dnes benevolentní.

34:06

Po bláznivých momentech druhé periody trochu klidnější pasáž, Sparta působí živěji, ale nikam se nežene.

31:34

Ihnačák rychle vypálil od modré, puk letěl mimo.

30:33

Domácí kouč si - vcelku logicky - bere oddechový čas.

30:30

Neskutečná pasáž druhé třetiny, Sparta vede už 4:0! Domácí tým je totálně rozhozený, nejprve Švédové ustáli Procházkovu ránu z dálky, pak se přesně prosadil Cingel, jenž poslal puk pod ležícího Pettersona.

30:02

A je to už 3:0! Pech s Kumstátem „vyrobili“ přečíslení dva na jednoho, Kumstát Pechovi najížděl, ale ten svědomitě a svěřepě držel kotouč a pak vypálil. Jeho forhend skončil pod břevnem.

29:01

Forman přečetl hru, chytrým pohybem se vymanil z dotírajících tří protihráčů a nebezpečně vystřelil těsně nad.

27:51

Sparta dává druhý gól a vede 2:0! Pro tuto chvíli je skóre osmifinále srovnané. Hosté využili zmatků v obraně švédského celku, zapracoval Piskáček a sklepl puk na Mikuše, jenž z pokleku vypálil a nemýlil se.

25:33

Ofsajd domácího celku

25:10

Hra má spád, akci střídá akci. Ani domácí, ani hosté nejsou zatažení a tenhle hokej je atraktivní.

24:14

První velká příležitost druhé periody! Švrček tvrdě a jedovatě vypálil od modré, Pettersson bryskně zasáhl betonem.

23:49

Sparťané evidentně zlepšili pohyb, svou hrou dělají soupeři velké problémy. Ovšem jedna branka jim nestačí...

22:35

Po delší době tlak domácích hráčů, ale jalový.

21:52

Hostující útočník Pech toužil obejít beka Hanssena, ten tento souboj ustál a sparťanský forvard má smůlu.

21:02

Klimek se rychle dostal do útočného pásma, hýřil aktivitou, leč Pettersson kryje.

20:01

20:00

Konec první třetiny.

19:31

Sparta nakonec jde do vedení! Po rychlém přečíslení nabil Kumstát Pechovi, jenž procedil puk mezi betony Petterssona. Hosté vedou 1:0.

17:39

Sparta má smůlu v zakončení! Poprvé Pettersson zasáhl levým betonem, podruhé lapačkou.

15:51

Klimek agilně zapracoval v rohu, ale neměl komu přihrát a o puk logicky přišel.

15:36

Sparta to po vlažném začátku první třetiny dál zkouší, jenže Pettersson spolehlivě přikryl puk lapačkou.

14:09

Po delší době byl v zápřahu gólman Novotný, na prudkou střelu od modré ale byl připraven.

13:12

Sparta hýří aktivitou a gólmanovi domácích Petterssonovi bylo pořádně horko. Dlouho neviděl puk, nebezpečně před ním operovali Forman a Uher, nakonec Pettersson kotouč přikryl.

11:35

Zatím největší šance Sparty! Dobře zafungovala známá spolupráce Pech-Kumstát, druhý jmenovaný vypálil nebezpečně z první, jeho rána těsně minula vzdálenější tyč.

10:08

Sparta je v pěti, ubránila se na jedničku.

09:08

Polovina přesilovky je pryč, domácí nemohou nic kloudného vymyslet.

08:29

Sparta vyhazuje.

08:08

První přesilovka zápasu pro domácí, Nedomlel dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

07:00

Utkání sleduje velmi málo diváků, hlavní tribuna je zaplněná průměrně, zato krajní sektory a sektory za brankami jsou takřka prázdné.

06:42

Sudí nechávají hru plynout, moc se nepřerušuje.

05:49

Z tlaku hostů je zakázané uvolnění švédského celku.

05:30

Sparta poprvé zamkla soupeře, ale ani Pech, ani Mikuš se k nebezpečné střele nedostali.

04:49

Hra se zklidnila, žádný tým se nemůže dostat do šance.

03:04

Sparta se vydala dopředu, ale moc dlouho jí to nevydrželo. V útočném pásmu Procházka rychle přišel o puk.

02:56

Další icing Sparty.

02:38

Čtvrtý útok domácích Spartě pořádně zatápěl, Novotný zatím hosty drží. Radši přikryl puk do své lapačky a přerušuje hru.