Jágr na tenise neobhájil, byl až čtvrtý

Prostějov - Hráči bez platných smluv vyhráli pátý ročník exhibičního tenisového turnaje hokejistů, který v Prostějově tradičně uzavírá soustředění Jágr teamu. Útočníci Václav Prospal s Jaroslavem Bednářem ve finále porazili sourozeneckou dvojici obránců Tomáše a Františka Kaberlovy, když v závěrečné čtyřhře otočili stav z 0:4 na 6:4 a celé utkání tak vyhráli 2:1 na zápasy. Vítězové posledních dvou ročníků, Jaromír Jágr s Milanem Kraftem, skončili až čtvrtí.

"Zvedli jsme se a vstali z mrtvých. Navíc jsme jim vlastně pak dali i kanára," radoval se po finále nejproduktivnější český hráč uplynulé zámořské sezony Prospal, který na kurtu potvrzoval svou soutěživost. "Doma nenechám manželku vyhrát ani Člověče, nezlob se," uvedl před několika dny v rozhovoru s českými novináři. Svá slova dokazoval i na centrálním kurtu prostějovského areálu, kde pouze jeho pokřiky narušovaly poklidnou atmosféru.

Prospalovi s Bednářem se obdobný kousek jako ve finále podařil i v posledním vystoupení v základní skupině, kde proti Josefu Vašíčkovi s Jaroslavem Svobodou odvrátili mečbol v rozhodující čtyřhře. "Byly to parádní zápasy. Jarda hrál super a vždy nás v rozhodujících chvílích podržel," chválil svého tenisového partnera Prospal.

Oba hráči jsou momentálně bez platných smluv. Prospal zatím nenašel společnou řeč s Tampou, Bednář s Floridou. Že by se však vrhli na tenis, kdyby se jim to ani nadále nedařilo, to neplánují. "Určitě ne. Je to pro nás jen trochu trénink a hlavně zábava," smál se mistr světa z Petrohradu Prospal.  Poražení finalisté brali svůj osud sportovně. "Alespoň jsme skončili druzí," uvedl mladší z bratrské dvojice Tomáš.

Stejně na tom byl i Jaromír Jágr, jenž společně s Milanem Kraftem nedokázal navázat na vítězství v předešlých dvou letech a nakonec skončil čtvrtý. "Jsem rád, že konečně vyhrál někdo jiný. Už to muselo přijít," oddechl si smířeně útočník Washingtonu Capitals.

Výsledky
Finále:
Prospal, Bednář - T. Kaberle, F. Kaberle 2:1 (Bednář - F. Kaberle 6:0, Prospal - T. Kaberle 4:6, Prospal, Bednář - T. Kaberle, F. Kaberle 6:4).
O 3. místo: Vašíček, Svoboda - Jágr, Kraft 6:4.

Na tenisovém turnaji hokejistů v Prostějově skončil Jágr společně s Kraftem na 4. místě