Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | foto: Jan Zátorský, MAFRA

Jágr po šestizápasovém půstu bodoval, Omsku však k vítězství nepomohl

• 3
Půst Jaromíra Jágra v Kontinentální hokejové lize skončil, český útočník si po šesti zápasech bez bodu připsal gól a asistenci. Omsku to však k úspěchu nepomohlo, Jágrův tým podlehl v dramatickém utkání Ufě.

Osmatřicetiletá česká hvězda po přihrávce obránce Martina Škouly poslala v 31. minutě Avangard do vedení 3:2, hostující Ufa však o pět minut později vyrovnala a ve třetí třetině otočila na konečných 4:3.

Jágr bodoval naposledy 19. září právě v utkání s Ufou, které tehdy rozhodl proměněným nájezdem Roman Červenka. Bývalý centr Slavie si nyní připsal jednu asistenci, když společně s Jágrem připravil v úvodní třetině gól Dmitriji Sjominovi.

S šesti góly a stejným počtem asistencí je Červenka nejproduktivnějším hráčem Omsku.

Zápas v Čerepovci nedohrál český útočník Atlantu Mytišči Jan Bulis, kterého ve druhé třetině trefil jeden z domácích hráčů pukem přímo do obličeje.

"Hned ze stadionu mě odvezli na rentgen. Nejspíš jde o zlomenou čelist. Zítra v Mytiščích mě čeká podrobnější vyšetření a s největší pravděpodobností i operace. Vypadá to tak na měsíc bez hokeje," řekl Bulis v rozhovoru pro server sportovninoviny.cz.

Jeho tým prohrál 2:3, Bulis asistoval u první branky Atlantu, kterou dal už po 25 sekundách Vadim Jepančincev.

Dokonce za 21 sekund padl první gól v Minsku, kde Dinamo pod vedením Marka Sýkory zdolalo svěřence Miloše Říhy ze Spartaku Moskva jasně 5:1.

Jevgenije Konobrije, který nastoupil v brance při menších zdravotních potížích Dominika Haška, překonal bleskově Vladimir Gorbunov. Od poloviny zápasu chytal Alexej Jachin poté, co Konobrij inkasoval dvakrát za 66 sekund a Dinamo vedlo 4:1.

Výsledky:
Omsk - Ufa 3:4 (za domácí Jágr 1+1, Škoula a Červenka oba 0+1), Chanty Mansijsk - Magnitogorsk 2:3 po sam. nájezdech, Čerepovec - Atlant Mytišči 3:2 (za hosty Bulis 0+1), Viťaz Čechov - Petrohrad 3:4 po sam. nájezdech.

Výsledky:
Blues Espoo - Ässät Pori 0:1, Hämeenlinna - Jokerit Helsinky 1:4, IFK Helsinky - Pelicans Lahti 7:3, Jyväskylä - Lukko Rauma 6:1, Tappara Tampere - Kärpät Oulu 3:1, TPS Turku - KalPa Kuopio 2:5 (za hosty Brendl 1+0).

Výsledky 13. kola:
Banská Bystrica - Martin 3:2 (za hosty Appel 0+1), Skalica - Trenčín 2:3 (za hosty Paroulek 0+1), Žilina - Poprad 2:5 (za hosty Kasík 1+0), Košice - Nitra 2:3 v prodl. (Vorel 0+1 - Polák 0+1), Slovan Bratislava - Zvolen 4:3 v prodl. (Demel 0+1 - Kovář 1+0).

Výsledky - 8. kolo:
AIK Stockholm - Brynäs 2:3, Färjestad - HV 71 4:1 (Ševc 0+1 - Piroš 0+1), Frölunda - Linköping 2:1 po sam. nájezdech, Södertälje - Djurgaarden 3:1 (za domácí Chabada 0+1), Timra - Skelleftea 3:2.

1. Linköping 8 5 1 1 1 25:10 18
2. Lulea 8 6 0 1 1 22:14 18
3. Timra 8 4 2 0 2 25:19 18
4. Färjestad 8 5 0 0 3 19:17 15
5. Skelleftea 8 3 1 0 4 24:21 12
6. HV71 8 2 2 0 4 16:20 11
7. Frölunda 8 1 2 3 2 13:23 11
8. Brynäs 8 3 0 2 3 23:26 10