Jágr se zranil, Washington prohrál

27 2003
Buffalo - Jen necelých sedm minut odehrál útočník Jaromír Jágr z Washingtonu proti Buffalu a pak musel odstoupit kvůli nataženým tříslům. Jeho tým prohrál 2:5, Jágr však stačil ve 2. minutě asistoval na gól Roberta Langa a prodloužit svou bodovou sérii na devět zápasů. Za Sabres se trefil Aleš Kotalík.

Lang bodoval dokonce ve třináctém zápase v řadě a s devětadvaceti se stále drží na čele tabulky produktivity celé NHL.

"Je to úžasné, lhal bych, kdybych řekl, že se mi to nelíbí," řekl po utkání.

O Jágrově zranění se toho v době vydání zpravodajství z nočních zápasů mnoho neví.

"Nevím, co se stalo," řekl trenér Washingtonu Bruce Cassidy. "Pouze mi bylo řečeno, že už se do hry nevrátí. Je to škoda, poslední tři týdny hrál opravdu skvěle."

Během devítizápasové šňůry Jágr vstřelit čtyři branky a na deset jich nahrál.

Vítězství 5:2 bylo důležité především pro kapitána Buffala Miroslava Šatana, který se naopak netrefil v posledních jedenácti zápasech a stal se terčem kritiky trenéra Lindyho Ruffa. Ten dokonce zvažoval, že pětimilionového hráče nechá jeden nebo dva zápasy sedět. Proti Capitals se Šatan prosadil hned dvakrát.

Další bodová série prodloužena: Radek Dvořák

Jedinou světlou stránkou na výkonu Edmontonu, který prohrál s Detroitem 1:7, je, že útočník Radek Dvořák vstřelil ve 24. minutě jeho jedinou branku a prodloužil svou sérii produktivity na sedm zápasů.

Za Detroit, v jehož brance se kvůli zranění třísel popáté neobjevil Dominik Hašek, se dvakrát trefil útočník Kris Draper. Red Wings suverénně soupeře přestříleli 43:16. Jednu z branek vstřelil kapitán Steve Yzerman, který jako 21. hráč v historii nastoupil ve 1400 zápasech v NHL.

Vašíček skóroval v nejkratším zápase sezony

První a vítězný gól vstřelil v 15. minutě utkání proti New York Islanders útočník Caroliny Josef Vašíček. Hurricanes zvítězili 2:0, na druhou branku obránce Breta Hedicana nahrál o tři minuty později Radim Vrbata. Gólman Kevin Weekes pochytal 28 střel a nepustil branku druhý zápas za sebou.

Islanders prohráli šestý z posledních osmi zápasů. "Na tréninku tvrdě pracujeme, ale v zápasech ne," řekl obránce Roman Hamrlík. "Posledních pár zápasů nehrajeme dobře. Přál bych si znát odpověď, proč tomu tak je. Měli bychom hrát jednoduše."

Zápas se stal zatím nejkratším v této sezoně, trval jen dvě hodiny a pět minut.

New Jersey vyrovnali klubový rekord

V repríze posledního finále remizoval Anaheim s New Jersey 3:3. Vyrovnávací branku vsítil za Mighty Ducks necelé dvě minuty před koncem třetí části Sergej Fjodorov. New Jersey i tak vyrovnali svůj klubový rekord, protože neprohráli již třináct zápasů po sobě. Překonat ho mohou v pátečním utkání na ledě Dallasu.

Za Devils vstřelil sedmý gól v této sezoně Patrik Eliáš, stejně jako Petr Sýkora na straně Anaheimu. Sýkorův spoluhráč Václav Prospal jednou asistoval.

Nashville porazil Columbus 4:2 a zvítězil pošesté v posledních osmi zápasech. Brankář Tomáš Vokoun pochytal 26 střel, obránce Marek Židlický a útočník Martin Erat si připsali jednu asistenci. Poprvé v sezoně bodoval dvakrát v jednom utkání obránce Columbusu Rostislav Klesla. Ten nahrál na obě branky svého týmu.

Více k utkání Nashville-Columbus naleznete ZDE.

Krátce

Pittsburgh to na Philadelphii vždycky uměl. I když desátý zápas v řadě hrál bez kapitána Maria Lemieuxe a na Flyers ztrácí v tabulce už patnáct bodů, uhrál remízu 1:1. Na branku Dicka Tarnstroma ze 20. minuty nahrál v přesilovce Martin Straka. Brankář Penguins Sebastian Caron pochytal 38 střel.

New York Rangers remizovali s Floridou 3:3. Jednu asistenci si připsal útočník Martin Ručinský. Velmi úspěšně si v poslední době vedou San José Sharks. Naposledy porazili Chicago 3:2 a bez porážky hrají už pět zápasů. Dallas zdolal Minnesotu na jejím ledě 3:1. O dvě branky se postaral útočník Bill Guerin.

Středeční výsledky:

Buffalo - Washington 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)
Branky: 34. a 37. Šatan, 20. Kalinin, 28. Kotalík, 38. Dumont- 2. Lang (Jágr), 48. Čiernik. Střely na branku: 26:20. Diváci:13.348.

New York Islanders - Carolina 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky: 15. Vašíček, 18. Hedican (Vrbata). Střely na branku:28:25. Diváci: 13.226.

Pittsburgh - Philadelphia 1:1 po prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 20. Tärnström (Straka) - 35. Chouinard. Střely na branku: 20:39. Diváci: 11.014.

Florida - New York Rangers 3:3 po prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 14. a 21. Jokinen, 11. V. Bure - 5. M. Messier, 25. Lindros (Ručinský), 59. Mironov. Střely na branku: 31:40. Diváci: 19.076.

Detroit - Edmonton 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Branky: 47. a 56. Draper 10. Yzerman, 20. Bootland, 23. Shanahan, 40. Hull, 58. Thomas - 24. Dvořák. Střely na branku: 43:16. Diváci: 20.066.

Nashville - Columbus 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 19. a 46. Walker (na první Židlický), 8. Hall, 42. Országh (Erat) - 2. Nash (Klesla), 58. Malhotra (Klesla). Střely na branku: 33:28. Tomáš Vokoun odehrál v brance Nashvillu celý zápas a zlikvidoval 26 střel. Diváci: 10.185.

Minnesota - Dallas 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 14. Wiemer - 21. a 60. Guerin, 29. Tjärnqvist. Střely na branku: 19:20. Diváci: 18.568.

Anaheim - New Jersey 3:3 po prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 35. a 59. Fjodorov (na první Prospal), 20. Sýkora -19. Rafalski, 44. Eliáš, 50. Madden. Střely na branku: 36:36.Diváci: 16.472.

San Jose - Chicago 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky: 22. Dimitrakos, 36. Ekman, 39. Ehrhoff - 23. Dempsey,58. Nichol. Střely na branku: 22:25. Diváci: 15.237.

Brankář Mika Noronen z Buffala má puk pod kontrolou po střele washingtonského pravéhoo křídla Mika Griera (vlevo).

Český obránce Rostislav Klesla (44-Columbus Blue Jackets) se snaží zastavit kapitána Nashvillu Grega Johnsona.

Beton Mannyho Legaceho z Detroitu zastavil pokus edmontonského levého křídla Ethana Moreaua.

VYCHYTAL DALŠÍ VÝHRU Gólman Tomáš Vokoun pustil dvě z osmadvaceti střel Columbusu a vychytal týmu Predators další výhru. Na snímku mu s dotírajícím Toddem Marchantem pomáhá Scott Walker (24).