Rangers jsou v krizi, padli už popáté v řadě

• 12
Tampa - Po čtyřiceti minutách hry si hokejisté Rangers vybojovali třígólové vedení, přesto si z utkání NHL proti Tampě neodvezli ani bod. Blesky totiž v závěrečné třetině čtyřikrát skórovaly a otočily stav ve svůj prospěch. Rangers, za které si branku a asistenci připsal Martin Straka, padli už popáté za sebou.

Ani jeden bod do tabulky a skóre 11:26. Tato hrůzná bilance představuje výsledky hokejistů New York Rangers z posledních pěti představení.

Dvě nejnovější prohry navíc svěřenci trenéra Toma Renneyho utrpěli díky ztrátě koncentrace v závěrečné třetině.

V duelu s Floridou tým Jaromíra Jágra během finálních dvaceti minut prohospodařil dvougólové vedení a v následujícím střetnutí proti Tampě Bay neuhájil dokonce tříbrankový náskok.

"Nevím, co na to říct. Kdyby mi někdo před třetí třetinou řekl, co se stane, myslel bych si, že je šílený. Bohužel tomu tak bylo," kroutil hlavou Jaromír Jágr.

Režisérem velkého obratu skóre hokejistů Tampy Bay byl obránce Dan Boyle, jenž zaznamenal hattrick a navíc přidal také asistenci.

"Je to frustrující. Vedli jsme už 3:0, ten zápas jsme měli dovést do vítězného konce," uvedl uzdravený gólman Henrik Lundqvist, který se po třech vynechaných zápasech navrátil do branky Rangers.

V úvodní dvacetiminutovce Lundqvist úspěšně čelil všem devíti pokusům Blesků. Proti shodnému počtu střel v daném dějství zasahoval také domácí Marc Denis, ten však čisté konto neuhájil. V 17. minutě jej totiž při přesilovce 5 na 3 překonal dorážející Martin Straka. Brankou do šatny navíc zvýšil na 2:0 útočník Blair Betts.

Prostřední třetinu ozdobil třetím gólem v síti Marca Denise obránce Aaron Ward, díky čemuž se zapsal do střelecké listiny po dlouhých 26 utkáních. Asistence si připsali Martin Straka a Michael Nylander, jenž se stejně jako Lundqvist již vyléčil z chřipky.

Do třetího dějství tak Rangers vstupovali s vedením 3:0. Trenér John Tortorella nasadil na finálních dvacet minut druhého gólmana Johana Holmqvista, jehož příchod vnesl do hry Tampy nový impuls. Uběhlo pouhých sedm vteřin a na trestnou lavici putoval Martin Straka, aby následnou přesilovou hru využil svým první gólem utkání Dan Boyle.

Třicetiletý obránce se prosadil po drzém průniku mezi dvěma bránícími hráči Rangers, zakončeném střelou švihem z pravého kruhu. Stejný hráč navíc v čase 42:29 dorážel z prostoru před brankou pokus Nikity Alexeeva, načež Tampa snížila svou ztrátu na rozdíl jediného gólu.

V 45. minutě se faulem provinil hostující útočník Brad Isbister, čímž nabídl Bleskům velkou příležitost na srovnání skóre. Produktivní bek Dan Boyle přihrál od modré čáry Vincentu Lecavalierovi, jenž tvrdým příklepem z pravého kruhu propálil vše co mu stálo v cestě. Své představení Boyle dokončil v čase 51:03, kdy zavelel k rychlému protiútoku. Svůj premiérový hattrick v NHL dovršil střelou švihem z prostoru mezi kruhy.

New Jersey bez Eliáše prohrálo na ledě Atlanty

Hokejisté Atlanty zvítězili nad New Jersey již v šestém vzájemném zápase za sebou. Poslední dva triumfy navíc svěřenci trenéra Boba Hartleyho zaznamenali během pouhých pěti dnů. V úterním utkání Thrashers uspěli na samostatné nájezdy, aby v odvetě vyhráli jednoznačně 5:2.

Devils však v daném zápase postrádali svého kapitána Patrika Eliáše, který si v duelu proti Washingtonu přivodil zranění nohy. Český reprezentant, jenž s 32 body vévodí klubové produktivitě, si nepříjemně nastřelenou nohu otestoval během předzápasového rozbruslení. Poté ovšem trenéru Claude Julienovi oznámil, že do hry raději nenastoupí. Třicetiletý útočník tak letos vynechal vůbec první utkání.

V zahajovací třetině se hostující Ďáblové hned dvakrát ujali vedení. Atlanta jej však vždy dokázala smazat, aby v prostředním dějství po gólu obránce Shane Hnidyho otočila stav na 3:2. Třetí třetinu po asistencích slovenského reprezentanta Mariána Hossy brankově ozdobili Vjačeslav Kozlov a Ilja Kovalčuk, zakončující do prázdné klece.

Domácí mužstvo tak mohlo slavit výhru v poměru 5:2. "Někdy uděláte chyby, když se tomu stane, prostě za to zaplatíte," uvedl po zápase gólman hostí Martin Brodeur, jenž inkasoval čtyři góly z 26 střel.

Obránce Martínek asistoval u triumfu Islanders

Tým New York Islanders se po sedmi neúspěších konečně dočkal vítězství nad Columbusem. Triumf v poměru 4:0 podpořil šestadvaceti úspěšnými zákroky gólman Rick DiPietro. Americký reprezentant tak v letošní sezoně uhájil již svou třetí nulu. "Vedli jsme si skvěle v oslabení. To byl jeden z hlavních důvodů naší výhry," uvedl DiPietro, jehož tým se úspěšně vypořádal s devíti přesilovkami Blue Jackets.

Ostrované se ujali vedení již v 3. minutě. Gólové akci však předcházela nastřelená tyč z hole hostujícího Sergeje Fjodorova, po které se z rychlého protiútoku prosadil přesnou střelou Jason Blake. Na 2:0 zvyšoval v čase 26:33 útočník Trent Hunter, kterému přihrávali Andy Hilbert a Radek Martínek.

V třetí třetině se do sítě Fredrika Norreny trefili ještě zkušený centr Mike Sillinger, jenž využil přesilovou hru, a ruský útočník Viktor Kozlov. Na finální trefě se asistencemi podíleli Miroslav Šatan a Radek Martínek, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Vrbata gólem zmírnil porážku Chicaga

Kvůli sněhové bouři Colorado ve čtvrtek nezměřilo síly s Calgary. Třídenní volno tak hokejisté Avalanche využili k nabrání čerstvých sil, které naplno využili v duelu s Chicagem. Tým českého útočníka Milana Hejduka zvítězil už popáté z posledních šesti představení.

O dvoubodový zisk nad Blackhawks v poměru 3:2 se zasloužil zejména mladík Wojtek Wolski, autor dvou branek. Pod třetí trefu Colorada se podepsal kapitán Joe Sakic. Za Chicago, které po výhře nad Torontem hrálo podruhé ve dvou dnech, se zapsali do střelecké listiny Patrick Sharp a český forvard Radim Vrbata. Pětadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi se tak prosadil po pětizápasovém půstu.

Nashville naděloval do sítě Los Angeles

Po debaklu od Buffala 2:7 si Predátoři zpravili chuť v domácím duelu s Los Angeles. Králové si totiž z ledu Nashvillu odvezli vysokou porážku 0:7. Gólman Chris Mason, jenž úspěšně zastupuje zraněného Tomáše Vokouna, zneškodnil všech 34 ran soupeře, včetně osmi pokusů aktivního Slovince Anže Kopitara.

Za Nashville se dvakrát střelecky prosadili hned tři útočníci. Své gólové statistiky si vylepšili J.P. Dumont, Jason Arnott a David Legwand, který jednu ze svých branek vsítil z trestného střílení. Sedmý zásah Predátorů obstaral Paul Kariya, jenž se mohl připojit k dvougólovým střelcům. V úvodní třetině jej však během trestného střílení vychytal gólman Dan Cloutier.

To byl však jeden z mála světlých okamžiků brankářské jedničky Los Angeles v zápase. Po šesti inkasovaných gólech na Cloutiera dolehla frustrace, načež se v úvodu třetí třetiny zapletl do potyčky s útočníkem Scottem Hartnellem. Český reprezentant Josef Vašíček se dokonce pustil do pěstního souboje s Brianem Willsiem. Z následné pětiminutové přesilovky Nashville vytěžil sedmou branku, kterou inkasoval již střídající gólman Barry Brust.

Útočník Michálek skóroval do sítě Calgary

Po výhře nad Calgary v poměru 4:1 se hokejisté San Jose mohli radovat již ze čtvrtého triumfu za sebou. Trenéra Rona Wilsona těšil nejen dvoubodový zisk, ale také disciplinovaný výkon jeho svěřenců. "Když hodně bruslíte, neproviníte se tolika fauly. Přesně o to jsem požádal Santu. Doufám, že takto budeme hrát i nadále," řekl šťastný Wilson zámořským novinářům.

Jediným hráčem Žraloků, jenž se v zápase provinil proti pravidlům byl centr Joe Thornton. Kanadský reprezentant však své spoluhráče neoslabil, když shodně za hrubost usedl na trestnou lavici také hostující Dion Phaneuf.

První branku utkání obstaral v 18. minutě při hře v oslabení útočník Calgary Matthew Lombardi. San Jose vrátil do hry německý centr Marcel Goc, aby téměř přesně v polovině duelu strhl vedení na stranu Žraloků Milan Michálek. Odchovanec jihočeského hokeje se pojedenácté v letošní sezoně trefil po dorážce střely beka Matta Carlea.

V závěrečné třetině potrestal chybu hostujícího brankáře Miikky Kuprusoffa, který se snažil rozehrát puk po tvrdé střele Curtise Browna, dojíždějící útočník Mark Smith. Na finálních 4:1 ještě zpečetil skóre ranou do prázdné branky bek Scott Hannan.

Minnesota oplatila Detroitu porážku

Celky Minnesota Wild a Detroit Red Wings se střetly podruhé ve dvou dnech. V úvodním zápase se z výhry 3:1 radovali hokejisté Detroitu. Odvetu na ledě minnesotské Xcel Energy Center však dovedli do vítězného konce pro změnu domácí Wild.

Diváci se dočkali úvodní brankové situace až během třetího dějství, které ozdobily hned čtyři zásahy. Chrise Osgooda, jenž dostal přednost před odpočívajícím Dominikem Haškem, nejprve překonal domácí forvard Mikko Koivu. Red Wings však díky úspěchům Tomase Holmströma a Krise Drapera otočili skóre ve svůj prospěch. Z vedení se ale radovali pouze 16 vteřin. Přesně za tuto dobu totiž v průběhu 57. minuty srovnal na 2:2 útočník Mark Parrish.

Z následného prodloužení uběhlo pouze 45 sekund a o vítězi bylo rozhodnuto. Útočník Minnesoty Pierre-Marc Bouchard se po zaváhání Pavla Dacjuka utrhl do samostatného úniku, který zakončil bekhendovou střelou nad lapačku Osgooda.

St. Louis vybojovalo už třetí výhru v řadě

Nedávno jmenovaný trenér Andy Murray dosud vedl Bluesmany pouze v sedmi střetnutích. Tým českých útočníků Radka Dvořáka, Martina Ručinského a Petra Čajánka se v nich však radoval už ze třetího triumfu za sebou, což je jedna z nejdelších vítězných sérií klubu za poslední rok.

Poslední úspěch navíc St. Louis zaznamenalo proti favorizovanému Buffalu. Výhru 3:2 zařídil zkušený střelec Bill Guerin. Šestatřicetiletý americký reprezentant nejprve v 40. minutě srovnal stav na 2:2, aby potřetí napnul síť brankáře Martina Birona ve druhé minutě prodloužení.

Výsledky zápasů:

Philadelphia - Ottawa 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)
Branky: 13. Eager, 18. J. Carter, 39. Calder - 49. a 60. Alfredsson, 7. Corvo, 33. Phillips, 35. Hamel, 53. Schaefer. Střely na branku: 29:42. Diváci: 19 268.

Boston - Montreal 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 9. Chára, 13. Sturm, 47. Jurčina, 48. Čistov - 16. Komisarek, 33. Ryder. Střely na branku: 31:22. Diváci: 17 565.

Toronto - Washington 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)
44. a 44. Sundin - 33. Ovečkin, 34. Sjomin, 39. Zubrus. Střely na branku: 37:27. Diváci: 19 488.

NY Islanders - Columbus 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
3. J. Blake, 27. Hunter (Martínek), 42. Sillinger, 50. Viktor Kozlov (Martínek). Střely na branku: 23:26. Diváci: 11 797.

Atlanta - New Jersey 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
7. McCarthy, 20. Holík, 27. Hnidy, 49. Vjačeslav Kozlov, 60. Kovalčuk - 3. a 13. Parise. Střely na branku: 27:38. Diváci: 17 548.

Tampa Bay - NY Rangers 4:3 (0:2, 0:1, 4:0)
42., 43. a 52. Boyle, 46. Lecavalier - 17. Straka (Rozsíval), 20. Betts, 29. Ward (Straka). Střely na branku: 26:28. Diváci: 20 122.

St. Louis - Buffalo 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
50. a 62. Guerin, 6. R. Johnson - 22. Hecht, 37. Pominville. Střely na branku: 32:23. Diváci: 12 513.

Nashville - Los Angeles 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)
6. a 30. Arnott, 25. a 46. Legwand, 36. a 40. Dumont (na první Židlický), 15. Kariya. Střely na branku: 40:34. Diváci: 14 739.

Minnesota - Detroit 3:2 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
44. M. Koivu, 57. Parrish, 61. Bouchard - 51. Holmström, 57. Draper. Střely na branku: 35:32. Diváci: 18 568.

Dallas - Edmonton 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
11. Klemm, 27. Lehtinen, 28. Boucher - 34. Bergeron (Sýkora), 40. Lupul. Střely na branku: 26:22. Diváci: 18 136.

Colorado - Chicago 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
11. a 25. Wolski, 4. Sakic - 3. Vrbata, 12. Sharp. Střely na branku: 22:19. Diváci: 17 347.

Phoenix - Anaheim 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
55. Doan, 56. Sjöström. Střely na branku: 32:29. Diváci: 14 843.

Florida - Carolina 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
1. O. Jokinen, 6. Roberts - 11. Whitney, 37. Justin Williams, 62. Cole. Střely na branku: 36:17. Diváci: 16 147.

San Jose - Calgary 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
27. Goc, 31. M. Michálek, 44. Smith, 60. Hannan - 18. Lombardi. Střely na branku: 31:22. Diváci: 17 496.

Milan Michálek slaví gól, kterým dostal San José do vedení 2:1 v utkání s Calgary.