Derby patřilo Lvovi. Plzeňský útočník dal dva góly, pak asistoval

Hokejisté Plzně slaví gól proti Karlovým Varům, střelcem byl Jakub Lev (třetí zleva). | foto: ČTK

9 2017
Hokejová Plzeň zažívá nejlepší časy od nepovedeného startu sezony. Nedělní výhra v Karlových Varech 3:0 byla už čtvrtá v řadě, po 37. kole Škoda navýšila tabulkové konto na 49 bodů. Dvěma góly a jednou asistencí podtrhl výsledek útočník Jakub Lev, gólman Matěj Machovský si připsal druhé čisté konto v sezoně.

„Kluci hráli výborně. Blokují strašně moc střel, nemáme žádné velké potíže v obranném pásmu. Pracujeme teď dobře,“ pochvaloval si pro klubový web 23letý Machovský.

Škoda vyhrála i třetí západočeské derby v sezoně, naopak Energie propásla možnost odpoutat se ode dna tabulky. Hosté rozložili gólové akce rovnoměrně do každé třetiny. V té první skórovali hned po sto vteřinách, když se po přihrávce Kracíka zpoza branky prosadil Lev. Karlovarský brankář Honzík pak čelil několika střelám Kubalíka, ale nejlepší kanonýr extraligy se tentokrát neprosadil. I Machovský se zapotil, především v 17. minutě, kdy nataženým betonem zastavil dorážku Mikulíka. „Rychlý gól nám strašně pomohl. Vary si pak vytvářely nějaké šance, ale my jsme zahráli velmi dobře z obrany,“ mínil plzeňský brankář.

Karlovarští se snažili a byli aktivnější, ale do velkých šancí se nedostávali. Naopak po rychlém brejku 2 na 1 mohl zvýšit náskok Kratěna, ale Honzík se bleskově přesunul a jeho střelu zastavil. Jenže když pak domácí promarnili přesilovku, udeřil opět Lev. Ve 33. minutě parádní střelou zpoza obránce poslal puk pod horní tyč – 0:2. Ve 39. minutě mohl Lev dokonat po skvělém průniku i hattrick, jenže zblízka trefil jen horní tyč Honzíkovy branky.

Plzeň si pak hlídala náskok, Machovský všechny ošemetné akce vyřešil. Pojistku zařídil v 53. minutě bek Kadlec. V přesilovce pálil tvrdě a přesně od modré čáry a vymazal nulu v kolonce vstřelených branek v této sezoně. „Lvíček (Lev) skvěle clonil, gólman nic neviděl. Hlavně, že jsme vyhráli,“ řekl Kadlec, který minulý týden oslavil čtyřicátiny.

1. Liberec 52 31 2 6 13 136:102 103
2. Třinec 52 24 9 8 11 158:125 98
3. Sparta 52 26 5 6 15 164:117 94
4. Hr. Králové 52 24 5 7 16 159:125 89
5. Litvínov 52 20 13 2 17 128:126 88
6. Kometa 52 22 4 10 16 158:139 84
7. Chomutov 52 18 10 6 18 149:154 80
8. Vítkovice 52 19 8 3 22 119:126 76