Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jarkko Ruutu: Jágr? Příběh z Turína je dávno za námi

Jarkko Ruutu | foto: ČTK

28 2009
Kloten (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - "Lidé se mě ptají na Jágra, ale myslím, že ten příběh z olympiády v Turíně už je dávno za námi," reagoval Jarkko Ruutu před středečním utkáním s Českem na otázku, jestli něco nechystá na největší hvězdu českého týmu.

V roce 2006 na turnaji v Itálii narazil Jágra na mantinel tak, že všichni čeští fanoušci měli strach o zdraví své hvězdy.

Dnes, víc jak tři roky po oné události, Ruutu vyzývá české příznivce, aby se přišli na zápas do Klotenu podívat. "Vždycky se líp hraje před bouřícím publikem," tvrdí.

Co od vás můžeme ve středečním zápase očekávat?
Bude to stejné jako v každém jiném utkání. Já svou hru nezměním jenom kvůli tomu, že budu hrát proti Čechům nebo Jágrovi. Pokaždé chci odvést dobrou práci a vyhrát, ať je to olympijský turnaj nebo mistrovství světa. Lidé se mě pořád ptají na Jágra, ale myslím, že ten příběh z olympiády v Turíně už je dávno za námi.

Co čekáte od českého týmu?
Nedíváme se na jiné týmy a ani nevím, kdo za vás bude hrát. Ale Češi jsou vždycky dobře technicky vybavení hráči a umí hrát velmi chytře. Musíme vycházet ze zabezpečené obrany a myslím, že to bude velmi vyrovnaný zápas. V takových utkáních spolu hrají vyrovnané týmy a rozhodnout může jeden nebo dva góly.

Vzkázal byste něco českým fanouškům?
Ať přijdou na zápas a vytvoří dobrou atmosféru. Vždy se lépe hraje před bouřícím publikem než před potichlou halou. Ať fandí svému týmu a ať vidí perfektní utkání.

Jaký je cíl Finska na turnaji?
To je zřejmé, chceme vyhrát zlato. O to se snažíme už dlouho a nic se na tom nezměnilo. Je mi jasné, že to bude velice těžké, protože stejné ambice tady mají i ostatní.

Podívejte na Ruutuův zákrok na Jágra

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze