Jihlava chce srazit Beroun

19 2003
Jihlava - Přestože získali jihlavští hokejisté v posledních pěti kolech 1. ligy plných 14 bodů, Beroun je před sebe v tabulce nepustil. Ve steřdu od 17.30 se oba celky střetnou na Horáckém zimním stadionu ve šlágru kola. Pokud zvítězí po šedesáti minutách domácí, budou nejblíže lídrovi z Chomutova oni.

„My chceme vyhrát vždy, bez ohledu na to, jaké je postavení týmů v tabulce. Tohle bude ale přece jen obzvláště motivující zápas,“ prohlásil trenér Dukly Petr Fiala.

„Uděláme vše proto, abychom byli po středě druzí,“ dodal.

První vzájemné utkání v sezoně vyhrála nejtěsněji Jihlava. V Berouně rozhodla jediná branka. Tu dal tehdy Jiří Jantovský, který ale v současné době hostuje ve Spartě.

„Beroun praktikuje velice urputný hokej a tenhle styl nám příliš nesedí.

Je vyloučené, abychom soupeře jakkoli podcenili, musíme hrát velice opatrně dozadu, protože pokud bychom jednou dvakrát inkasovali, zápas by se nám asi hodně těžko obracel - zvlášť když proti nám bude stát mladý gólman Kopřiva, který má letos výbornou formu,“ upozornil Fiala.

Jak otočit doslova ztracené střetnutí, to dokázal Beroun v sobotu.

Po dvou třetinách prohrával doma s Chomutovem zdánlivě beznadějně 0:4. Během dvaceti minut třetí části ale stihl vyrovnat a v prodloužení dal ještě vítěznou branku.

Medvědi skolili působivě suveréna 1. ligy a pořádně tak ukázali svou sílu. „Určitě to je výkon, vyhrát zápas ze stavu 0:4. Ale myslím si, že kdyby stál v bráně Chomutova Jarina, byl by konečný výsledek jiný,“ poznamenal Fiala.

Chomutovský gólman číslo jedna dělal ve stejný večer náhradníka na litvínovské střídačce v televizním zápase Severočechů s Pardubicemi.

Ztratí konečně Beroun v souboji s Jihlavou druhou příčku, nebo svému protivníkovi poodskočí? „Jakýkoli bodový zisk pro nás bude úspěchem. Nikdo po nás ale nemůže chtít, abychom jeli do Jihlavy předem poraženi,“ pověděl vedoucí berounského mužstva Miloslav Růžička.

Naopak Dukla hodlá protivníka v základní části zdolat i podruhé. Už pět kol vítězí, jen v Havířově vyhrála až v overtimu, jinak dělá pravidelně tři body.

„Musíme hrát pořád stejně, to znamená vyhrávat osobní souboje, být aktivní a pochopitelně střílet góly. Doma to ani jinak nejde,“ řekl jihlavský útočník Oldřich Bakus, jenž v posledních zápasech vypomáhal extraligové Spartě.

Včera však kapitán Dukly v jejím dresu nenastoupil. „Neuvolnili jsme ho, potřebujeme, aby byl maximálně připraven a koncentrován na Beroun,“ podotkl Fiala.