Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Havířovský trenér po vyřazení: Jihlava nás porazila díky zkušenostem

Havířovský Miroslav Škumát (vlevo) v souboji s jihlavským Markem Prokšem. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

1 2014
Na první pohled vypadá výsledek čtvrtfinálové série první hokejové ligy mezi AZ Havířov a jihlavskou Duklou jednoznačně. Havířovský nováček v soutěži v ní prohrál v nejkratším možném termínu 0:4 na zápasy.

"Vypadá to jednoznačně a je to kruté," mrzelo havířovského trenéra Jana Danečka. "Ale všechny ty zápasy byly vyrovnané," připomněl Daneček fakt, že jeho svěřenci prohráli všechny čtvrtfinálové zápasy velmi těsně.

"Bohužel, naše mužstvo na víc nemělo. V sérii rozhodly přesilové hry, a to jednoznačně, protože soupeř dal z nějakých dvanácti či třinácti gólů devět či deset v přesilovkách," řekl Daneček. "Naopak my jsme se s tím potýkali, neuhráli jsme ani dost dlouhou přesilovku v pěti proti třem. Ne že bychom početní výhody hráli špatně, ale Jihlava dlouhodobě hraje v oslabení dobře."

Kouč Daneček uznal, že některé příznivce mohlo vyřazení v nejkratším možném termínu zklamat, svůj tým však hájil. "Když se na to podíváme střízlivýma očima, naše mužstvo hrálo maximum. Hráli jsme s klukama, kteří tu ještě loni hrávali druhou ligu, proti ostříleným borcům, kteří hrají první ligu dlouho. To rozhodlo," vysvětloval havířovský trenér. "Zklamání by to bylo, kdybychom stejně vypadli s Jihlavou třeba za dva nebo tři roky. To už bychom nemohli tvrdit, že nemáme zkušenosti. Je to poučení. Věřím, že příští rok to bude lepší."

A když se Jan Daneček ohlédl za celou sezonou, svůj tým pochválil. "Jako nováčci jsme měli těžký začátek. Pak se to trošičku zvedlo za pomoci vítkovických a třineckých hráčů a ve třetí části základní části jsme posbírali body a odpoutali se od devátého místa," hodnotil kouč Havířova.

"Těžký závěr jsme zvládli. Pak ale přišla smůla, dostali jsme mužstvo, které bylo nad naše síly," podotkl Daneček, který by rád zůstal u týmu i v příští sezoně. "Ale záleží samozřejmě na vedení klubu. Já si říkám, že by byla škoda teď odejít. Jihlavě to příští rok můžeme vrátit."

Skvělá bazarová appka pro Android
Skvělá bazarová appka pro Android

Zjednodušte si nákup a prodej bazarovou aplikací eMimino.cz.

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze