Jihlava na Spartu nestačila

Jihlava - Sparta není Slavie. Tento pokřik zněl z klubka slavících fandů Sparty poté, co v neděli jejich tým smetl hokejisty domácí Dukly Jihlava. "Do soutěže jsme nešli s tím, že budeme porážet Spartu a Slavii. Zápas se Slavií se nám sice povedl, ale přece jen proti nám chytal druhý brankář," pravil po prohře 0:5 se Spartou trenér Dukly Petr Fiala.

Klub z Holešovic postavil to nejlepší, co měl zrovna k dispozici, přesto se dala jeho sestava označit spíše za rezervní. Do Jihlavy totiž nedorazilo šest zraněných hráčů základního kádru. Situace ve sparťanském útoku byla dokonce tak špatná, že musel na křídle zaskočit i obránce Karel Pilař.

"On je to skoro útočník i normálně. Dnes to ale měl povolené," usmíval se Marián Jelínek, asistent sparťanského kouče Slavomíra Lenera. Ani poslepovaná sestava však nezabránila Pražanům v tom, aby před nejvyšší návštěvou kola (6500 diváků) přehráli extraligového nováčka rozdílem třídy.

Hlavně v první třetině, kdy Jihlava třikrát inkasovala, byla Sparta k neudržení a s domácí obranou si dělala, co chtěla. "Měli jsme velký respekt. Přitom úplně zbytečně. Stejně jsme ve druhé třetině zjistili, že se dá se Spartou hrát," myslel si jihlavský obránce Petr Kuchyňa.

Dukle odešly v zápase její dvě hlavní zbraně: perfektní defenziva a výborný výkon brankáře. Jaroslav Suchan, který se po třízápasové pauze znovu vrátil na led, vyloženě vyhořel. Zvláště druhý gól jde na jeho vrub.

Za brankou rozehrál puk na forčekujícího Chabadu, který našel mezi kruhy střelce Výborného. "Měl jsem možnost poslat to po hrazení buď bekhendem nebo forhendem. Rozhodl jsem se takhle," soukal ze sebe smutně Suchan.

Gól navíc padl při jihlavské přesilovce, což jen dokumentovalo trápení Dukly při hře v početní výhodě. Za bezbrankového stavu se jí naskytla tato herní varianta hned třikrát po sobě.

Na přelomu druhé a třetí třetiny hrála dokonce více než minutu proti třem. Sparťanská obrana ale byla pro domácí hráče nepřekonatelnou překážkou.

"Nebylo to o tom, že by to naši hráči neuměli. Soupeř byl šikovný, moc nám toho nedovolil. My máme svoje hranice, Sparta je má posunuté trochu dál," pronesl Fiala.

Pro Jihlavu bude klíčové úterní utkání, kdy hostí na Horáckém zimním stadionu od 17.30 Karlovy Vary.