Jihlava si výhrou vynutila čtvrtý zápas

9 2003
Jihlava - Finále první ligy pokračuje, hokejisté Jihlavy zařídili pokračování série. Ve třetím utkání před vyprodaným hledištěm porazili Kladno a snížili stav série na 1:2. První třetina branku nepřinesla, po druhé části už Dukla vedla. Na gól Bakuse ještě odpověděl Čech, ale Hlouch určil skóre po druhé třetině. Ve třetím dějství pojistil náskok svého týmu Kaňkovský. Čtvrtý zápas se hraje v pondělí ve stejný čas.

Po bezbrankové úvodní třetině se začal lámat chleba v polovině zápasu.

Domácí kapitán Bakus ve 25. minutě využil přesilovku a potrestal hrubou chybu brankáře Orcta. Kladno se zmírného tlaku rychle vymanilo a o vyrovnávací gól se postaral obránce Čech, který přesně trefil prostor mezi tyčí a Sáblíkovou levou bruslí. Před druhou sirénou se ale prosadil Hlouch tvrdou střelou od modré.

Do třetí třetiny vstoupili domácí velmi aktivně a jejich převahu zužitkoval Kaňkovský v 46. minutě v třetí jihlavský gól. Ještě před ním však Orcta řádně prověřili Čachotský a Říha, na druhé straně Sáblíkovi pohrozil Jankových.

Druhou polovinu třetí třetiny strávilo Kladno v jihlavském obranném pásmu, otevřelo hru a veškerou energii vrhlo do útoku. Ani déle než dvě minuty trvající power play však Středočechům nestačila k odvrácení prohry; byl to naopak opět Kaňkovský, který zpečetil jihlavskou výhru čtvrtým gólem.

Jihlava - Kladno 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
46. a 60. Kaňkovský, 25. Bakus, 39. Hlouch - 32. Čech. Rozhodčí: Smeták - Hlavatý, Vrdlovec. Vyloučení: 5:5, navíc Hlouch (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7120. Stav série: 1:2.
Sestavy:
Jihlava:
Sáblík - Šmarda, Ficenc, Morava, Šefčík, Duben, Malena - Rytnauer, Bakus, Hlouch - Vlk, Altrichter, Jantovský - Říha, Kaňkovský, Vrábel - Třetina, Čachotský, Klapka.
Kladno: Orct - Kruliš, Špelda, Čech, Kasík, Mojžíš, Skuhrovec - Jankových, Musil, Klimt - Kalla, Kysela, Pazourek - Bílek, Zajíc, Horna.