Jihlavští hokejisté porazili Šumperk, vyhráli šestý zápas za sebou

Nevyužité trestné střílení jihlavského Aleše Jergla v utkání s Českými Budějovicemi. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

20 2015
Hokejisté Jihlavy prodloužili vítěznou sérii v první lize o šesté vítězství. V dohrávce 20. kola uspěli v Šumperku 2:1. Série úspěchů je vynesla už na páté místo tabulky. Hned ve středu se oba celky utkají v rámci 46. kola znovu v Šumperku.

V zápase, jehož původní konání na začátku listopadu znemožnil výpadek elektrického proudu, měli až do 48. minuty navrch brankáři. Jihlavský Rittich dokonce těsně před polovinou utkání zneškodnil Sedlákovo trestné střílení.

Až ve třetí třetině Jergl a Semorád vypracovali hostům náskok, který Moskal v poslední minutě už jen zkorigoval.

První hokejová liga - dohrávka 20. kola

Šumperk - Jihlava 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
60. Moskal - 48. Jergl, 56. Semorád. Rozhodčí: Šutara - Reich, Rampír. Vyloučení: 7:7, navíc Korím 5 min. a do konce, Diviš (oba Jihlava) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 138.