Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nechceme celou soutěž zdegradovat, slibuje jihlavský trenér Vlk

Radost jihlavské Dukly po postupu do hokejové extraligy. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

21 2017
Zatím co jihlavští hokejisté po domácím utkání s Karlovými Vary, ve kterým si jednobodovým ziskem v předstihu zajistili postup do extraligy, zůstávali dlouho na ledě, aby si s fanoušky užili oslavy, trenéři Dukly rychle zamířili do kabin. „Teď už to patří hráčům,“ vysvětlil s úsměvem hlavní kouč domácího týmu Petr Vlk.

„Samozřejmě jsme rádi, že to takhle dopadlo. Ale co se týče oslav, my ještě máme jedno utkání před sebou. A nechceme celou soutěž zdegradovat.“

Jak tedy hodnotíte páteční duel, který se ukázal jako postupový?
Kluci předvedli výborný výkon. Samozřejmě s ohledem na to, co mají v nohách, na počet lidí, které máme k dispozici a jejich zdravotní stav. Takže maximální spokojenost. Není k tomu dál co dodat.

Bylo to velké drama, hosté dvakrát vedli, vy jste museli dotahovat. A nerozhodla ani poslední třetina. Kdy jste vy osobně začal věřit, že to dopadne?
Já věřil tomu, že když jsme minulé utkání v Českých Budějovicích vyhráli, že už Pardubice neprohrají. A my postoupíme už v úterý. To byla jedna věc. A dnes? Až s tou sirénou. Protože soupeř byl kvalitní, vytvářel si příležitosti. A dokud to nezahoukalo, nebylo hotovo. Tak to je.

Jak jste si užil atmosféru zápasu a následné oslavy?
Budu upřímný. Když stojím na střídačce, tak ty lidi v hledišti vůbec nevnímám. Pro mě jsou v tu chvíli důležití akorát hráči a vývoj na ledě. A když to skončilo, šli jsme s kolegou do kamrlíku. A už jsem se chystal nedělní zápas v Pardubicích. Tohle patří hráčům, ne nám.

Fotogalerie

Během bujarých oslav jste se z kabiny vrátil a začal pískat na píšťalku. Proč?
Protože mě někteří naprdli. Chtěl jsem, abychom konečně mohli utkání uzavřít. A někteří hajdaláci se k tomu neměli. My to chceme uzavřít jako tým, proto jsem přišel s tou píšťalkou. Doufal jsem, že ji uslyší. Protože takhle pískáme konec tréninku. Věřil jsem, že to zvládnou a přijdou. Ale nakonec jsme stejně museli poslat nejmenované hráče, aby nejmenované hráče přivedli.

Dá se říct, že máte splněno. Ale sezona vám ještě neskončila, v neděli hrajete v Pardubicích. Jak k tomuto zápasu, který bude pro domácí tým existenční, přistoupíte? Jak budete skládat sestavu?
To jsem vlastně už předestřel. My tam v žádném případě nechceme jet utkání jen odehrát. Chceme být důstojným soupeřem, abychom nedegradovali celou baráž. Protože dva týmy ještě o něco hrají. Takže chceme to utkání odehrát dobře. Ale samozřejmě, zdravotní stav a tyto věci už sehrají svoji roli.

Autor:
Celková tabulka k 23. 4. 2017

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. HC Dynamo Pardubice 12 5 1 3 3 36:31 20
2. HC Dukla Jihlava 12 3 5 1 3 32:29 20
3. HC Energie Karlovy Vary 12 4 2 3 3 30:29 19
4. HC Motor České Budějovice 12 3 1 2 6 20:29 13

Najdete na iDNES.czmobilní verze