Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Juniorům se blíží šampionát, příprava vrcholí

28 2001
Praha - Jedna z posledních prověrek před juniorským světovým šampionátem v Hradci Králové a Pardubicích, které se koná na přelomu roku, čeká příští týden českou hokejovou reprezentaci do dvaceti let. Svěřenci trenérů Jaroslava Holíka a Pavla Hynka, kteří budou na mistrovství obhajovat zlaté medaile z předešlých dvou let, se v Prostějově a Olomouci představí na Turnaji pěti zemí, kde se postupně střetnou s Ruskem, Slovenskem, Švédskem a Finskem.

Jediným nominovaným, který získal zlato na předešlém šampionátu v Rusku, je kladenský útočník Tomáš Plekanec.

Ve dvaadvacetičlenné nominaci mají nejvíce zástupců (tři) Litvínov a Karlovy Vary. "Vyzkoušeli jsme již asi sedmdesát hráčů, takže máme jejich kvality zmapované a nyní budeme už pracovat se širším kádrem, který má reálnou šanci startovat na mistrovství světa," podotkl Hynek.

Jediným hráčem, kterého trenérská dvojice omluvila, je útočník Jan Boháč, jenž nedávno odešel z pražské Slavie do Třince a v novém prostředí se zabydluje. "Příště s námi ale již pojede," dodal Hynek.

Před vrcholem sezony čeká českou dvacítku ještě poslední kontrolní turnaj ve Finsku a v prosinci závěrečné soustředění.

Nominace:
Brankáři:
Martin Bárek (Pardubice), Michal Fikrt (Litvínov)
obránci: Lukáš Poživil, Petr Macholda (oba Litvínov), Jan Hanzlík (Sparta Praha), Lukáš Chmelíř (Vítkovice), Miroslav Blaťák (Zlín), Petr Punčochář (Karlovy Vary), Pavel Staněk (Jihlava), Aleš Pavlas (Ústí nad Labem)
útočníci: Miloslav Hořava, Tomáš Plekanec (oba Kladno), Petr Domin, Aleš Kreuzer (oba Karlovy Vary), Tomáš Netík (Sparta), Jiří Novotný (České Budějovice), Jiří Hudler (Vsetín), Jan Švík (Plzeň), Tomáš Čachotský (Jihlava), Petr Jaroš (Ústí nad
Labem), Martin Beck (Rosice), Radek Dlouhý (Chomutov).

Program turnaje:
Pondělí 3. září: 17:00, Česká republika - Rusko (Prostějov), 19:30, Švédsko - Finsko (Olomouc)
úterý 4. září: 17:00, Slovensko - Česká republika (Prostějov), 19:30, Rusko - Švédsko (Olomouc)
čtvrtek 6. září: 17:00, Švédsko - Slovensko (Prostějov), 19:30, Finsko - Rusko (Olomouc)
pátek 7. září: 17:00, Slovensko - Finsko (Olomouc), 19:30, Česká republika - Švédsko (Prostějov),
sobota 8. září: 15:00, Rusko - Slovensko (Olomouc), 17:00,
Finsko - Česká republika (Prostějov)

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze