K výhře Ottawy dvakrát přispěl Bonk

6 1999
N e w Y o r k - Pouze Phoenix doma zvítězil v nočních zápasech hokejové NHL. Bez větších problémů zdolal Anaheim 4:0. Ostatní domácí mužstva smolně prohrála o gól. Milan Hejduk nahrával na vítězný gól Colorada v Nashvillu, výhru Ottawy na ledě New York Rangers podpořil dvěma asistencemi Radek Bonk a bitvu titánů mezi Detroitem a Dallasem rozhodl Brett Hull. Výsledky: New York Rangers - Ottawa 1:2, Nashville - Colorado 2:3, Detroit - Dallas 2:3, Phoenix - Anaheim 4:0.

V souboji favoritů hokejové NHL prohrál doma Detroit s posledním vítězem Dallasem 2:3. Domácím nebylo nic platné, že soupeře přestříleli 34:14 a ještě na startu poslední třetiny vedli 2:1. Hosté i bez zraněných opor Modana a Sydora vývoj otočili během minuty. Premiérovým gólem v soutěži srovnal stav Blake Sloan a pak přišla velká chvíle Bretta Hulla, jenž v přesilovce pěti proti třem rozhodl. Na trestné lavici právě seděli Yzerman a Lapointe. "Měli jsme hodně štěstí, v závěru nám domácí nabídli skvělou příležitost a my ji využili," řekl po zápase Hull.

Na triumfu Ottawy v New Yorku proti Rangers měl největší podíl gólman vítězů Patrick Lalime, jenž zlikvidoval 37 střel. "Pokud budeme makat jako tým, bude všechno v pohodě i bez stávkujícího Jašina," prohlásil slovenský útočník Marián Hossa, střelec obou gólů Ottawy.

Hosté úpěli většinu zápasu pod tlakem a nejhůř jim bylo v závěrečné třetině, v níž Lalime zasahoval patnáctkrát. Blízko gólu stál i Petr Nedvěd, ale bekhendem trefil jen brankářovu masku. Půl minuty před koncem při domácí power play už letěla do brány Schneiderova střela, ovšem výtečný Lalime puk stačil vykopnout. Právě Schneider chyboval u prvního Hossova gólu. Dvakrát ztratil puk za vlastní bránou, čehož využil ke gólové přihrávce Bonk. Domácí Rangers tak ani ve třetím utkání sezony nevyhráli, zatím vybojovali jediný bod v Edmontonu. "Je to frustrující," přiznal kouč John Muckler.

Domácí trápí také problém s brankáři. Chybějící jednička Richter má problémy se zády a není jisté, kdy se opět objeví na ledě. Zatím chytá McLean a vedení klubu už povolalo z farmy v Hartfordu Milana Hniličku.

Ani 36 zákroků Tomáše Vokouna nepomohlo doma Nashvillu proti Coloradu, jež zvítězilo 3:2. Vítězná akce hostů začala v přesilovce u Milana Hejduka a skončila přesnou ránou Sakika.

Phoenix si hladce poradil s Anaheimem 4:0 a domácí brankář Štalenkov odchytal sedmý zápas v NHL bez obdrženého gólu. "Phoenix nás přehrál ve všech směrech," uznal kouč poražených Craig Hartsburg.

Výsledky: New York Rangers - Ottawa 1:2 (52. Stevens - 19. Hossa, asistence Bonk, 39. Hossa (druhá as. Bonk). Třetiny: 0:1, 0:1, 1:0. Střely na branku: 38:27. Nashville - Colorado 2:3 (18. Ronning, 54. Robitaille - 19. Lemieux, 54. Klemm, 55. Sakic, as. Hejduk). Třetiny: 1:1, 0:0, 1:2. Střely na branku: 31:39. Detroit - Dallas 2:3 (34. Murphy, 35. Duchesne - 17. Zubov, 44. Sloan, 52. Hull). Třetiny: 0:1, 2:0, 0:2. Střely na branku: 34:14. Phoenix - Anaheim 4:0 (9. Drake, 13. Roenick, 24. Doan, 28. Doan). Třetiny: 2:0, 2:0, 0:0. Střely na branku: 31:21.