Reportáž skončila 11. 5. 2003 18:59

KANADA - ŠVÉDSKO

11.5. 2003

finále MS komentuje Jaroslav Martínek

KANADA - ŠVÉDSKO 3:2 (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0). Kanada slaví zisk titulu mistra světa.
73:49
Vladimír Šindler gól uznává - Kanada je mistrem světa.Zlatý gól vstřelil Anson Carter.
73:49
Andy Murray netrpělivě popochází po střídačce.
73:49
Vladimír Šindler stojí u telefonu, dramatický moment trvá už dlouho.
73:49
Anson Carter objel branku a zakončil. Propukla kanadská radost, ale rozhodčí Šindler se radí s videorozhodčím. Kanaďané rozpačitě postávají u střídačky.
73:20
Sundin objel branku, pokusil se zasunout puk, ale Luongo se rozchytal k velkému výkonu.
73:00
Ani Heatly neprošel, hektický závěr zápasu stojí spoustu sil.
71:30
Šancí ubylo, urputý boj pokračuje.
70:07
Carter objel branku, vypálil, ale tečovaný puk zamířil mimo.
69:20
Doan vypálil z téměř nulového úhlu, téměř se nepřerušuje.
67:41
Kanaďané byli při přechodu do útoku v ofsajdu. Hraje se v rychlém tempu. Na hráčích není znát únava.
65:58
Víc prostoru svědčí Švédům, Luongo zasahoval proti bekhendové ráně Zettenberga.
44:51
Luongo vyráží Renbergovu střelu.
63:47
Luongo lapil i Rhodinovu střelu přes obránce.
63:28
Nordström se dokátal vyhnout Bouwmeesterovi, jeho ránu zastavil Luongo v lapačce.
62:12
Doan nahrával Carterovi před branku, ale puk mu směřoval na brusle.
61:34
Doan vypálil od modré, Tellqvist puk zastavil betonem.
60:48
Nordström najížděl na Luonga, gólman puk vypíchl holí.
60:28
Reinprecht nahazoval puk tam,kde čekal pspoluhráče, přihrávka neprošla.
60:01
Bylo zahájeno prodloužení.
All Star MS: Burke (Kadana) - Višňovský (Slovensko), Bouwmeester (Kanada) - Sundin, Forsberg (oba Švédsko), Heatly (Kanada).
60:00
Základní hrací doba nerozhodla. Za stavu 2:2 se bude prodlužovat. Prodloužení se hraje 20 minut se čtyřmi hráči na obou stranách. Kanada už na turnaji prodloužení začila - ve čtvrtfinále s Německem a brzy jej v přesilovce rozhodla.
59:31
Forsberg se málem dostal k zakončení. Závěr zápasu je strhující.
58:30
Najížděl osamocený Comrie, Tellqvist vyráží.
58:09
Mats Sundin najížděl sám na brankáře, ale těsně minul pravou tyč Luongovy branky.
57:07
Maltbyho rána končí po Tellqvistovu zákroku v ochranné síti.
55:20
Smythova formace s hbitým Carterem zatápěla švédské defenzívě, na druhé straně mohl kontrovat Axelsson. Ani jednomu týmu se nedaří finální přihrávky.
54:30
Ani jeden tým se nesnaží hrát z obrany, oba týmy se nadále mocně tlačí do útoku, ale oba gólmani zatím všechyn rány, které projdou, kontrolují.