Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kanaďané naskákali do jezera. Koupel ve studené vodě jim má pomoci ke zlatu

Kanadský útočník Derek Roy střílí gól v semifinále proti Švédsku | foto: Reuters

10 2009
Bern (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Musel to být zajímavý pohled. Skupinka chlapíků v plavkách se postavila na molo na břehu Thunského jezera. Přestože se oteplilo, v poklidném městečku Spiez působili jako exoti. O to víc, když se na povel všichni rozběhli a skočili do vody.

Voda jezera měla v té chvíli pouhých dvanáct stupňů. "Bylo to naprosto geniální," prohlásil poté kanadský útočník Dany Heatley pro deník Blick.

Právě tento švýcarský list hokejisty při jejich koupeli vyfotografoval. Na snímky se můžete podívat zde.

Kanaďané se k tomuto činu odhodlali v sobotu ráno. V pátek před půlnocí přitom teprve dohrávali svůj semifinálový duel se Švédskem, které porazili 3:1.

V Thunském jezeře se chtěli osvěžit předtím, než vyrazili na lede arény v Bernu. "Byla to perfektní metoda, jak se osvěžit. Najednou jsme byli zase čilí," smál se kapitán týmu Shane Doan.

Městečko Spiez, kde jsou ubytovaní kanadští hokejisté
Spiez, kde jsou ubytovaní hokejisté Kanady

Kanaďany studená koupel nadchla natolik, že si ji plánovali zopakovat i v den finále, které hrají dnes od 20.30.

"Finále Kanada - Rusko? To je vysněný závěr turnaje," tvrdí útočník Shawn Horcoff. "Někteří kluci už mistrovství světa vyhráli. V kabině nám říkali, co je potřeba, abychom toho dosáhli."

Kanaďané budou chtít ve finále Rusku oplatit loňskou prohru z Quebeku, kde jako domácí tým ve velkolepé bitvě podlehli v prodloužení 4:5.

"Přijeli jsme si sem pro zlato," říká kanadský útočník Derek Roy. "A je super, že máme teď šanci vrátit Rusku loňskou porážku."

Kanaďané bydlí ve Spiezu, do Bernu by se nevešli

I podle studené koupele je znát, jak si Kanaďané šampionát ve Švýcarsku užívají. Jako jediný tým nejsou ubytovaní v Bernu, ale v asi čtyřicet kilometrů vzdáleném městečku Spiez.

A důvod je ten, že by se do žádného hotelu v Bernu ani nevešli. Tak početný doprovod příbuzných s sebou ve Švýcarsku mají.

Když se přesunovali na finálovou část z Klotenu do Bernu, museli použít hned čtyři autobusy.

Ještě dnes ve Spiezu nabírali síly, protože večer je těžká proti Rusku velká dřina. A také velká výzva. Kromě odplaty za loňský rok se vítěz zápasu dočká svého 25. titulu mistra světa.

A o jediný titul se tak dostane před svého největšího soupeře.

"Loňské utkání mám dobře v paměti. Teď jsou tady trochu jiné týmy, ale my jim chceme porážku vrátit," říká odhodlaně kanadský útočník Martin St. Louis, nejproduktivnější hráč šampionátu.

Připomeňte si loňské finále s finským komentářem

Letošní semifinále Kanada - Švédsko 3:1Dětská kosmetika, po které se vaše dítě neoprudí
Dětská kosmetika, po které se vaše dítě neoprudí

Recenze si přečtěte na eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze