Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf zlínských hokejistů: Leška nebude žádná loutka, jednáme i s Čajánkem

NOVÝ ŠÉF. Všechny věci teď padají na mou hlavu, říká nový jednatel hokejového PSG Zlín Karel Adamík. V reprezentační přestávce bude jednat o změnách v kádru extraligového mužstva. | foto: Jan SalačMAFRA

13 2016
Zvolení Petra Lešky do představenstva klubu. Dílčí korekce na soupisce extraligového týmu. Propuštění kondičního trenéra Patrika Hrubého. Překotné období v hokejovém PSG Zlín, které odstartovalo listopadové odvolání trenérské dvojice Rostislav Vlach – Juraj Jurík od extraligového mužstva a rezignace jednatele klubu Patrika Kamase, mělo svoji dohru.

„Všechny věci teď padají na mou hlavu,“ říká generální manažer Karel Adamík a od páteční valné hromady vlastníků klubu také nový jednatel.

Jak jste reagoval na rozhodnutí Patrika Kamase složit funkci?
Je mi velmi líto, že jsem ztratil parťáka, který to tady s námi táhl pět a půl roku. Má velkou zásluhu na dosažených úspěších a nebylo jich málo. Prezidentský pohár, dvakrát finále, titul. Ve všech ostatních sezonách jsme hráli minimálně čtvrtfinále, což není tak málo na takový klub, jako jsme my.

Vyhodnotili jste si, proč extraligový tým zaostává za očekáváním?
Odpovědnost za předchozí výsledky padá jednoznačně na vrub bývalých trenérů. Převzali za to zodpovědnost s tím, že bylo sděleno hráčům, že je čas, aby na sebe vzali zodpovědnost také. Výsledky od výměny trenérů ukazují, že si z toho něco vzali a začali daleko více pracovat. Doufáme, že to takhle bude pokračovat.

Budete mít ještě blíže k extraligovému týmu než dosud?
N
eměl jsem k němu nikdy daleko. Veškeré věci směrem k týmu jsme řešili spolu s Patrikem, do kabiny jsme chodili také spolu. Nic se nemění. Akorát jsem ji po sobotním tréninku řekl pár slov, co si o tom všem myslím. Věřím, že jsme se shodli, protože kluci byli docela vstřícní.

Fotogalerie

Volil jste tvrdá slova?
Byl jsem přísný, ale nepouštěl jsem na ně nějakou hrůzu. Měl jsem potřebu jim říct o zodpovědnosti, kterou by na sebe měli začít brát také oni. Všichni tady byli na pranýři a hráči zůstávali trochu bokem. Přitom tým, jak byl před sezonou podepsaný, byl postavený dobře a nikdo z nás si nemyslel, že budeme mít takové herní a výsledkové problémy.

Do Znojma se vrátil Podešva, z Přerova přišel Popelka. Budete pokračovat v hráčských změnách?
Na dalších hostováních, střídavých startech se intenzivně pracuje. Není toho málo. Snažíme se vybrat z toho mála hokejistů, kteří jsou k mání. Jednáme s hráči, které si trenéři vytipovali. Do obrany i do útoku. Čekali jsme na reprezentační přestávku, kterou celou využijeme, aby se tyto změny dotáhly do konce.

O angažmá Petra Lešky v klubu se mluvilo několikrát a vyšlo to až teď. Od koho vzešla iniciativa?
Od nás. Oslovili jsme ho. Konkrétně já jsme se ho zeptal, jestli by byl ochotný s námi spolupracovat. Řekl, že jestli má být u toho, tak se vším všudy. Ať vidí do všech věcí, včetně ekonomiky, metodiky. Má přístup na trenérské rady.

Co od něho očekáváte?
Bavili jsme se o tom několikrát dlouze. Chce pomoci se sportovní stránkou věci – jak směrem do klubu, tak k mládeži, k týmu. Chceme využít jeho zkušeností, pohledu na věc. V žádném případě to není kosmetická změna nebo mediální záležitost. To ani Petr nechtěl. Doslova prohlásil, že nechce být žádná loutka. Nesmírně si vážím, že do toho vstoupí a že pro nás bude pracovat.

Bude chodit na tréninky áčka?
Zatím ne. Ale to je otázka na trenéry. Do toho jim nechci zasahovat.

Bude na stadionu každý den?
Každý den už tady je. Hrají tady jeho dva kluci. V kontaktu jsme byli, cestičky si vychodíme.

Zapojí se i Petr Čajánek?
Také probíhají jednání. Chce se o tom dále bavit. Je to o nás a o něm, abychom si k sobě našli cestu. Ale je to velmi vstřícné.

Jak to vypadá s generálním partnerem – společností PSG, kterou v klubu zastupoval Patrik Kamas?
Firma PSG, která za svého působení přinesla do klubu 150 milionů korun, příští rok končí s tím, že budeme jednat o další podpoře. Hledáme generálního partnera, který by přinesl jistotu. Peníze do konce této sezony jsou bez problémů. Hráči dostávali, dostávají a budou dostávat výplaty v termínech. Pokud se bavíme o příští sezoně, tak vidíme na drtivou většinu peněz, které říkají, že budeme hrát v extralize důstojnou roli. Máme časovou rezervu, jednání o generálním sponzorovi probíhají nějakou dobu.

V gesci máte modernizaci stadionu. Budete mít na to čas?
Museli jsme si přerozdělit práci, aby i na tyto věci byl čas. Je to naše priorita. Příští rok budou vypsané dotační tituly, o které se budeme ucházet, a doufáme, že to dopadne dobře. Stav stadionu nás velmi tíží.

Hrozí, že jednou nesplníte licenční podmínky?
Nejsou to klíčové věci, ale už teď máme v některých oblastech problémy a výjimky. Třeba nám chybí jeden metr čtvereční v kabině pro hostující trenéry. Některé věci se sypou na hlavu a není to dobré.

Autor:
Celková tabulka k 21. 4. 2017

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. HC Dukla Jihlava 11 3 5 1 2 30:25 20
2. HC Dynamo Pardubice 11 4 1 3 3 32:29 17
3. HC Energie Karlovy Vary 11 3 2 3 3 29:29 16
4. HC Motor České Budějovice 11 3 1 2 5 20:28 13

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze