Kladno - Sparta, radost sparťanů, domácí brankář Orct je překonán.

Kladno - Sparta, radost sparťanů, domácí brankář Orct je překonán. | foto: Josef Vostárek, MF DNES

Karlovarské hokejisty sestřelil sparťan Kratěna

Vyhraje Sparta, nebo Karlovy Vary? Rok čekal tenhle rébus základní hrací doby na rozřešení. Včera se dočkal. A pro Energii to nebyla dobrá zpráva. Na tři góly domácích nedokázala ani jednou odpovědět. Z Prahy se vrátila s prázdnou.

"Věřím, že na Spartě předvedeme úplně jiný výkon," přál si trenér karlovarských hokejistů Josef Paleček po domácí porážce s Třincem. Včerejšek ho musel zklamat. Až na pár minut na začátku zápasu, kdy jeho tým se Spartou držel krok, byli Pražané, vedení dvougólovým střelcem Kratěnou, vcelku suverénní.

"Náš dnešní výkon odpovídá výsledku. Pokud jsme pomýšleli na to, že bychom získali nějaké body, tak jsme se o to měli více poprat. Nešli jsme patřičně důrazně do předbrankového prostoru, nevytvořili jsme si ani výrazné šance," povzdychl si po zápase Mikuláš Antonik, karlovarský asistent.

Do vedení se Sparta dostala ve 12. minutě, kdy se poprvé trefil Ondřej Kratěna. Ten přesně zakončil rychlou souhru s Brošem a Dragounem, který ve druhém útoku nahradil zraněného Netíka.

Západočeši se do hry výrazněji dostali až na začátku druhé třetiny, kdy jim pomohlo Ptáčkovo vyloučení. Spartu konečně dostali pod souvislý tlak, vyrovnat v početní výhodě se jim ale nepodařilo.

Nevedlo se ani Spartě, která pak měla téměř půl minutovou přesilovku pět na tři. Jenže v pokračující početní výhodě se už prosadil Langhammer.

Třetí gól Sparty přidal hned na začátku poslední třetiny svým druhým gólem Kratěna. A bylo hotovo.

"Měli jsme výpadek prvních deset minut ve druhé třetině, soupeř ale naštěstí gól nedal. Vyhráli jsme 3:0 nad loňským finalistou, takže s výsledkem je u nás velká spokojenost," řekl po zápase asistent sparťanského trenéra Marian Jelínek.