TYPICKÝ OBRÁZEK. Pardubičtí hokejisté slaví, ti karlovarští smutní. V domácím

TYPICKÝ OBRÁZEK. Pardubičtí hokejisté slaví, ti karlovarští smutní. V domácím utkání si Energie připsala krutou porážku. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Karlovy Vary jsou opět bez bodu. Pardubice je zničily sedmi góly

• 25
Pardubičtí hokejisté prožívají perfektní vstup do sezony. Po hladkém vítězství s Libercem rozstříleli v dohrávce třetího kola Karlovy Vary na jejich ledě 7:3. Neztratili tak ani bod a vedou tabulku, soupeř naopak podruhé prohrál.

Pardubice o výsledku rozhodly už v úvodní části. Za šest minut vedly 2:0, za dalších šest už 3:0. Starý i Elkins se prosadili z brankoviště, oba zaznamenali už druhý gól v ročníku. Další puk za nejistého Mensatora zametl Bartek.

Karlovarští se před domácími fanoušky jen bezmocně škubali v křeči. Žádnou opravdovou šanci si nevypracovali.

On-line reportáž

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Rozjetí koně z Pardubic se tak nezastavili. V rozmezí čtyř minut prostřední třetiny znovu třikrát udeřili a bezradného soupeře definitivně položili.

Karlovarský obránce Nosek si bruslí srazil puk do sítě, Bartek přidal druhý zásah a po Buchteleho ráně už zoufalý Mensator střídal. Pouze Kumstát snižoval ve vlastním oslabení, soupeř ale žádný obrat rozhodně nepřipustil.

TO SE JEŠTĚ FANDILO. Na začátku utkání fanoušci Karlových Varů ještě
TO SNAD NE. Karlovarští fanoušci museli v první třetině překonat hrozný výkon

FANOUŠCI TRPĚLI. Na začátku zápasu karlovarský příznivec ještě fandil, po pár minutách už se jen chytal za hlavu.

V posledním dějství Pardubičtí trochu polevili. Do branky se už nehnali nijak agresivně a Zaťovič s Pechem ještě stihli snížit hrozivé skóre.

Navíc se chytil mladý brankář Benda, který suverénně vychytal několik známých střelců. Jenže Radovan Somík ho nakonec prostřelil, skóroval podruhé v utkání, a stvrdil tak krutou porážku Karlových Varů.

Karlovy Vary - Pardubice 3:7

Branky a nahrávky: 28. Kumstát (Skuhravý), 42. Zaťovič, 57. Pech - 2. Starý (Koukal, Kolář I), 6. Elkins (Bartek), 12. Somík (Bartek), 30. Rákos (Zohorna, Sim), 31. Bartek (Kočí, Somík), 34. Buchtele (Kousal, Somík), 56. Somík (Bartek, Elkins). Rozhodčí: Šindler, Homola - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 132. Třetiny: 0:3, 1:3, 2:1.

Karlovy Vary: Mensator (34. Benda) - Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, Gründling, Prošek, M. Rohan, Látal - Kumstát, Skuhravý, Košťál - T. Klíma, Pech, Zaťovič - Bartánus, Melenovský, Dej - Zucker, Vachovec, Kuběna. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Pardubice: Růžička - Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal - Starý, Koukal, Kolář I - Somík, Elkins, Bartek - Rákos, Zohorna, Sim - Buchtele, Radil, Kousal - Nahodil. Trenéři: Hynek a Lubina.