Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Znovu s céčkem, zase lídr. Karlovým Varům velel v baráži Skuhravý

Karlovarský hráč Václav Skuhravý se raduje z gólu. | foto: ČTK

26 2016
Není karlovarským rodákem, není klubovým odchovancem. Svá nejlepší hokejová léta ale Václav Skuhravý spojil s Energií. Fanoušci ho milují. Znovu. Robustní centr je v baráži táhl k záchraně.

Se svým Kladnem moc chtěl jít prvoligovým play-off co nejdál, a možná zkusit boj o extraligu. Vypadli už v prvním kole. Skuhravý nelenil, chtěl pomoci Karlovým Varům při záchranářských starostech. „Jsem rád, že jsem mohl pomoct. Odehrál jsem tu několik let a mám to tady rád,“ říká.

Při mistrovské sezoně vedl mužstvo jako kapitán, při absenci Bičánka i tentokrát dostal na dres céčko. Jako vůdce kabiny, jako vůdce mužstva. Postava, kterou hokejové Vary zbožňují. Václav Skuhravý se svou družinou ustál náročnou baráž.

Na ledě se bil, srážel, střílel, hecoval lavičku. Jako byl tučným písmem podepsaný pod titulem, má velký podíl i na záchraně. „Jsem ale rád, že to skončilo,“ oddychne si.

Hodně se týmu ulevilo?
Určitě nám v pátek po výhře v Jihlavě spadl velký kámen ze srdce. Byli jsme rádi, že jsme to nenechali na poslední zápas proti Slavii. Věděli jsme, že by to bylo strašně těžké. Psychicky, nebyla by to ideální situace. Je dobře, že to takhle dopadlo a je konec.

Jak Karlovy Vary hodnotí uplynulý ročník?
Nevím, podle mě by ji měly hodnotit hodně negativně a vzít si z téhle sezony velké ponaučení. Před sezonou se přivedly velké posily, avizovali, že chtějí bojovat o pětku. Nakonec to ale byla půlku sezony tragédie. Z toho by se měly vyvodit velké důsledky.

Karlovarský útočník Václav Skuhravý zkouší překonat slávistického gólmana Tomáše Krále.

Jaká byla baráž vašima očima?
Měli jsme jasný cíl a bylo by špatné, kdyby to tak někdo neměl. Řekli jsme si, že jdeme do nové soutěže a musíme začít od začátku. Jestli se atmosféra zlepšila, nevím, já jsem přišel až na baráž a chvilku na play-out. Asi se to v hlavách trochu vyčíslo. Tomu pomohly nějaké výhry, protože v sezoně výher moc nebylo a hráče to psychicky sráží. Člověk si dovolí víc, když nějaký zápas vyhraje.

Rozhodl dobrý vstup do baráže?
Věděli jsme, že bude důležité dobře začít. Porazili jsme Jihlavu, pak ale dvakrát prohráli. Kdybychom pak doma nedali Litvínov, bylo by s námi zle. Jsme rádi, že baráž dopadla, jak dopadla. O všem rozhodl zápas na Slavii, který jsme vyhráli.

Rozhodly celou baráž hlavně domácí zápasy?
Byly důležitý a možná rozhodující. Kluci v sezoně doma nevyhrávali, spíš měli svázané ruce a víc bodů udělali venku.

I proto byly domácí výhry teď pro tým cennější?
Samozřejmě body z domácí haly jsou strašně důležité. Moc nám pomohly. Pomohli nám i diváci, kteří v baráži chodili. Třikrát bylo přes tři a půl tisíce lidí. I když před baráží se vedly debaty o cenách lístků, diváci přišli a podpořili nás. Za to jim musíme poděkovat.

Karlovarský střelec Vladimír Sičák se raduje z gólu, za ním karlovarský hráč Václav Skuhravý.
Po souboji se Zdeňkem Bahenským (vlevo) ze Slavie padá karlovarský Václav Skuhravý.

Cítil jste, že si tým doma začal konečně věřit?
Asi jo, ale jak jsem říkal, byla to jiná soutěž. My jsme celou sezonu hodili za hlavu a šli jsme do baráže s tím, že ji musíme za každou cenu urvat.

Jak se cítíte vy osobně? Sezona s Kladnem prodloužená v Karlových Varech...
...unavený se necítím, přestože jsem v pár zápasech baráže měl nějaké menší zdravotní problémy. Nemohlo mě to omezit natolik, abych nenastoupil. Byl jsem moc rád, že jsem si sezonu mohl ještě prodloužit.

Nebyl byste osobně daleko raději na dovolené?
Kdybych chtěl být na dovolené, tak jsem na ni odjel. (úsměv) Bylo to čistě moje rozhodnutí, že půjdu na konec sezony do Karlových Varů. Rozhodl jsem se, že když bude klub chtít, že jim pomůžu. Řekl jsem vedení i trenérům, že beru jakoukoliv pozici. Ať už hraju druhou nebo čtvrtou lajnu, nebo budu na lavičce. Chtěl jsem prostě pomoct.

Bral jste záchranu Energie jako svůj úkol?
Hodně lidí mi říkalo, abych do toho nechodil, že to bude těžký. Ale trenéři mě poprosili a možnost byla. Klub i trenéři mě chtěli, tak jsem neváhal.

Autor:
Celková tabulka k 23. 4. 2017

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. HC Dynamo Pardubice 12 5 1 3 3 36:31 20
2. HC Dukla Jihlava 12 3 5 1 3 32:29 20
3. HC Energie Karlovy Vary 12 4 2 3 3 30:29 19
4. HC Motor České Budějovice 12 3 1 2 6 20:29 13

Najdete na iDNES.czmobilní verze