Lukáš Kašpar

Lukáš Kašpar | foto: Profimedia.cz

Kašpar a Netík se v Kontinentální lize blýskli dvěma góly

• 1
Úchvatný výstup ze dna do vyšších sfér prožívají v Kontinentální lize hokejisté Astany. K dalšímu bodovému zisku kazašského celku pomohl i český útočník Lukáš Kašpar, který předvedl druhý dvougólový zápis v sezoně a výrazně přispěl k vítězství 4:2 na ledě Spartaku Moskva.

Loňský mistr světa zvýšil v 29. minutě už na 3:0 svou sedmou trefou v sezoně, která byla nakonec vítězná. V poslední minutě pak korunoval výhru Barysu osmým letošním zásahem, který dal při power play domácích do prázdné branky.

Kazašský tým si připsal osmé vítězství z uplynulých deseti zápasů. Během této série za poslední měsíc nasbírala Astana 23 bodů a posunula se z posledního místa v Černyševově divizi na třetí příčku jen o čtyři body za druhý Omsk, oproti kterému má dva zápasy k dobru. Černé období prožívá naopak Spartak, který utrpěl pátou porážku v řadě.

Nováček soutěže Lev Poprad ukončil sérii pěti proher díky dvěma brankám Tomáše Netíka, jenž má aktuálně výbornou střeleckou formu. Český útočník se trefil proti Nižnému Novgorodu v 18. minutě a poté šest sekund před třetí sirénou do prázdné branky a má z posledních čtyř duelů bilanci gól na zápas.

Nejhorší tým soutěže Jekatěrinburg zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech na ledě Čerepovce, v jehož dresu byl jedním ze dvou neúspěšných exekutorů v rozstřelu Josef Straka. Domácí 65 sekund před sirénou odvrátili porážku v normální hrací době, po bezgólovém prodloužení však v nájezdech skórovali jen hráči Jekatěrinburgu.

Výsledky:
Čerepovec - Jekatěrinburg 2:3 po sam. nájezdech, Spartak Moskva - Barys Astana 2:4 (za hosty Kašpar 2+0), Viťaz Čechov - Čeljabinsk 1:5, Lev Poprad - Nižnij Novgorod 2:0 (Netík 2+0).

Výsledky:
Hämeenlinna - TPS Turku 3:2 v prodl. (za hosty Birner 0+2, Plíhal 1+0), Ilves Tampere - Ässät Pori 4:3 v prodl. (za hosty Smoleňák 1+0), Jokerit Helsinky - Lukko Rauma 2:3 v prodl., Kärpät Oulu - Tappara Tampere 5:2, Pelicans Lahti - IFK Helsinky 3:6, SaiPa Lappeenranta - KalPa Kuopio 2:3.

Výsledky:
Skelleftea - Frölunda 4:3 po sam. nájezdech, Färjestad - Brynäs 2:3 po sam. nájezdech.

Výsledky:
Biel - Curych 4:0, Langnau - Kloten 3:4 (za hosty Polák 1+0), Lugano - Ženeva 1:5 (Vampola 1+1), Rapperswil - Bern 3:5 (za domácí Brendl 1+2), Zug - Fribourg-Gottéron 3:2 (za hosty Rosa 1+0).

1. Fribourg-Gottéron 27 15 3 3 6 81:60 54
2. Bern 27 15 3 3 6 83:67 54
3. Zug 26 12 6 4 4 97:77 52
4. Kloten 28 15 1 4 8 88:62 51
5. Davos 27 14 3 2 8 83:71 50
6. Lugano 26 11 3 4 8 82:75 43
7. Curych 28 9 5 1 13 70:77 38
8. Biel 26 9 3 2 12 57:60 35