Avangard prohrál popáté z posledních šesti zápasů. Přitom po dvou bezbrankových třetinách se ujal nad Novosibirskem po asistencích Martina Erata vedení 2:0, ale soupeř vyrovnal a gólman Dominik Furch nakonec prohrál český duel s Alexandrem Salákem, třebaže při nájezdech stál v brance Novosibirsku Nikita Bespalov.
Závěr základní části KHL naopak skvěle vyšel Jekatěrinburgu, který porazil 3:0 Chanty-Mansijsk a po šestém vítězství za sebou si zajistil play off. Petr Koukal si připsal jednu asistenci, Avtomobilist vyhrál deset z posledních 11 zápasů.
O posledním postupovém místě se rozhodne až ve čtvrtek v závěrečném hracím dnu, ale o tři body blíže má k němu Nižněkamsk. Po vítězství 6:3 v Togliatti Něftěchimik přeskočil Astanu, která prohrála 2:5 v Kazani.
V dnešním bohatém programu se mezi střelce zapsali čtyři čeští hokejisté a všichni přispěli k vítězství. Ondřej Němec z Čerepovce o něm dokonce rozhodl, když svým druhým gólem v utkání ukončil prodloužení na ledě favorizovaného Nižního Novgorodu (5:4).
Skóroval i Jiří Novotný, jehož Jaroslavl naopak podle papírových předpokladů porazila Medveščak Záhřeb (4:2). Lukáš Radil se podílel na výhře Spartaku Moskva 5:2 na ledě Dynama Minsk v utkání týmů mimo pozice v play off a Roman Horák pomohl gólem k překvapivé výhře Podolsku 4:2 na ledě suveréna základní části CSKA Moskva.
Třetím čistým kontem v sezoně se blýskl Jakub Sedláček z Rigy. Lotyšskému účastníkovi KHL stačil jediný gól k vítězství nad Dynamem Moskva.
KHL |
Chabarovsk - Vladivostok 3:1
Omsk - Novosibirsk 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Erat 0+2)
Jekatěrinburg - Chanty-Mansijsk 3:0
Magnitogorsk - Čeljabinsk 0:1
Ufa - Novokuzněck 3:4
Lada Togliatti - Nižněkamsk 3:6
Jaroslavl - Záhřeb 4:2 (za domácí Novotný 1+0)
Kazaň - Barys Astana 5:2
Nižnij Novgorod - Čerepovec 4:5 v prodl. (za hosty Němec 2+0)
CSKA Moskva - Viťaz Podolsk 2:4 (za hosty Horák 1+0)
Dinamo Minsk - Spartak Moskva 2:5 (za hosty Radil 1+0)
HK Soči - Slovan Bratislava 5:2 (za hosty Kašpar 0+1)
Jokerit Helsinky - Petrohrad 3:1
Dinamo Riga - Dynamo Moskva 1:0 (Sedláček čisté konto)
Východní konference
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | x-Omsk | 59 | 27 | 6 | 12 | 14 | 154:117 | 105 |
2. | x-Magnitogorsk | 59 | 25 | 12 | 2 | 20 | 177:136 | 101 |
3. | x-Novosibirsk | 59 | 23 | 12 | 9 | 15 | 152:133 | 102 |
4. | x-Ufa | 59 | 28 | 5 | 4 | 22 | 175:154 | 98 |
5. | x-Kazaň | 59 | 24 | 6 | 9 | 20 | 140:126 | 93 |
6. | x-Vladivostok | 59 | 24 | 8 | 4 | 23 | 154:162 | 92 |
7. | x-Jekatěrinburg | 59 | 21 | 9 | 10 | 19 | 143:155 | 91 |
8. | Nižněkamsk | 59 | 20 | 7 | 12 | 20 | 128:131 | 86 |
9. | Barys Astana | 59 | 21 | 7 | 6 | 25 | 164:182 | 83 |
10. | Čeljabinsk | 59 | 16 | 12 | 8 | 23 | 125:147 | 80 |
11. | Chanty-Mansijsk | 59 | 19 | 6 | 3 | 31 | 116:171 | 72 |
12. | Chabarovsk | 59 | 17 | 6 | 6 | 30 | 111:140 | 69 |
13. | Lada Togliatti | 59 | 17 | 5 | 8 | 29 | 119:150 | 69 |
14. | Novokuzněck | 59 | 13 | 1 | 14 | 31 | 128:188 | 55 |
Západní konference
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | x-CSKA Moskva | 59 | 38 | 5 | 3 | 13 | 162:84 | 127 |
2. | x-Jokerit Helsinky | 59 | 31 | 5 | 5 | 18 | 165:136 | 108 |
3. | x-Jaroslavl | 59 | 36 | 6 | 2 | 15 | 150:93 | 122 |
4. | x-HK Soči | 59 | 29 | 4 | 10 | 16 | 169:145 | 105 |
5. | x-Dynamo Moskva | 59 | 26 | 8 | 8 | 17 | 164:125 | 102 |
6. | x-Petrohrad | 59 | 27 | 6 | 7 | 19 | 174:145 | 100 |
7. | x-Nižnij Novgorod | 59 | 23 | 10 | 10 | 16 | 161:134 | 99 |
8. | x-Slovan Bratislava | 59 | 21 | 11 | 4 | 23 | 153:143 | 89 |
9. | Dinamo Minsk | 59 | 20 | 6 | 9 | 24 | 144:166 | 81 |
10. | Záhřeb | 59 | 19 | 6 | 9 | 25 | 140:166 | 78 |
11. | Spartak Moskva | 59 | 19 | 5 | 7 | 28 | 135:170 | 74 |
12. | Dinamo Riga | 59 | 16 | 8 | 8 | 27 | 125:149 | 72 |
13. | Viťaz Podolsk | 59 | 16 | 8 | 3 | 32 | 125:164 | 67 |
14. | Čerepovec | 59 | 12 | 8 | 6 | 33 | 122:163 | 58 |
Pozn.: Týmy označené „x“ mají jistý postup do play off, na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí.
Finská liga |
Blues Espoo - SaiPa Lappeenranta 1:3
KalPa Kuopio - Ässät Pori 1:3
Kärpät Oulu - Kouvola 3:2
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | IFK Helsinky | 50 | 29 | 6 | 4 | 11 | 151:115 | 103 |
2. | Kärpät Oulu | 51 | 28 | 5 | 8 | 10 | 149:111 | 102 |
3. | Jyväskylä | 51 | 28 | 4 | 3 | 16 | 133:112 | 95 |
4. | Tappara Tampere | 49 | 21 | 9 | 8 | 11 | 151:118 | 89 |
5. | SaiPa Lappeenranta | 51 | 24 | 4 | 6 | 17 | 143:115 | 86 |
6. | TPS Turku | 50 | 22 | 3 | 7 | 18 | 130:120 | 79 |
7. | Lukko Rauma | 50 | 20 | 6 | 4 | 20 | 124:111 | 76 |
8. | KalPa Kuopio | 51 | 17 | 9 | 5 | 20 | 110:107 | 74 |
9. | Pelicans Lahti | 50 | 19 | 4 | 6 | 21 | 121:140 | 71 |
10. | Sport Vaasa | 51 | 16 | 6 | 7 | 22 | 128:137 | 67 |
11. | Ässät Pori | 50 | 17 | 5 | 4 | 24 | 116:126 | 65 |
12. | Kouvola | 52 | 13 | 8 | 9 | 22 | 116:148 | 64 |
13. | Ilves Tampere | 49 | 15 | 4 | 4 | 26 | 103:123 | 57 |
14. | Hämeenlinna | 51 | 14 | 5 | 3 | 29 | 101:145 | 55 |
15. | Blues Espoo | 50 | 12 | 5 | 5 | 28 | 92:140 | 51 |
Slovenská liga, 47. kolo |
Banská Bystrica - Košice 3:2
Nitra - Zvolen 1:5 (Jurík 1+1, Krejčí 1+0, Obdržálek 0+3, Brabenec a Klhůfek oba 0+1)
Trenčín - Poprad 2:3
Žilina - Piešťany 5:0 (Škoda 1+2)
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Košice | 44 | 23 | 8 | 4 | 9 | 128:74 | 89 |
2. | Zvolen | 44 | 22 | 6 | 5 | 11 | 154:113 | 83 |
3. | Nitra | 44 | 25 | 3 | 1 | 15 | 141:118 | 82 |
4. | Banská Bystrica | 44 | 20 | 4 | 4 | 16 | 132:106 | 72 |
5. | Poprad | 44 | 18 | 2 | 9 | 15 | 127:123 | 67 |
6. | Žilina | 44 | 17 | 4 | 5 | 18 | 107:121 | 64 |
7. | Trenčín | 44 | 14 | 7 | 7 | 16 | 103:120 | 63 |
8. | Martin | 43 | 13 | 3 | 4 | 23 | 93:112 | 49 |
9. | Piešťany | 43 | 11 | 4 | 3 | 25 | 102:139 | 44 |
10. | Slovensko 20 | 18 | 1 | 1 | 0 | 16 | 22:83 | 5 |