Červenkův Petrohrad vládne finále KHL. Získal i druhý zápas v Kazani

Roman Červenka (vlevo) z Petrohradu v souboji s Nikitou Zajcevem z CSKA Moskva. | foto: Profimedia.cz

13 2015
Hokejisté Petrohradu míří pro Gagarinův pohár. Na ledě Kazaně vyhráli i druhé finále Kontinentální ligy. Vítěze základní části tentokrát porazili 1:0 díky gólu Andona Burdasova z 20. minuty.

Hosté navázali na sobotní výhru 4:2 také zásluhou finského brankáře Mikka Koskinena, jenž pochytal všech 19 střel, kterým čelil.

Čeští hokejisté - domácí Petr Vrána a Roman Červenka z SKA - se stejně jako v úvodním finálovém duelu neprosadili.

Petrohrad si připsal šesté vítězství za sebou. O prodloužení úspěšné série bude usilovat ve středu, kdy bude mít ve finále Gagarinova poháru poprvé výhodu domácího prostředí.