Kempný, Erat a Furch pomohli Omsku vyrovnat sérii s Ufou

Dominik Furch v dresu Omsku. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

18 2016
Michal Kempný zařídil dvěma góly hokejistům Omsku vítězství 3:1 v Ufě. O posledním semifinalistovi play-off KHL tak rozhodne až sedmý zápas, v němž bude mít v neděli výhodu domácího prostředí Avangard.

U dvou branek vítězů asistoval útočník Martin Erat a velký podíl na výhře měl i brankář Dominik Furch, který pochytal 31 střel.

Kempný, který si ve své premiérové sezoně v KHL vysloužil nominaci na Světový pohár, se střelecky prosadil až v desátém utkání v play off a stálo to za to. Ve 26. minutě dostal z rohu kluziště puk od Erata a bez přípravy prostřelil gólmana Niklase Svedberga.

O deset minut později český bek zvýšil na 3:0, když se trefil v přesilovce bombou od modré čáry.

Domácí pak vystřídali brankáře a nový muž v kleci Vladimir Sochatskij už neinkasoval, víc než snížit se však Ufě nepovedlo. O šanci udržet poprvé v bojích o Gagarinův pohár čisté konto připravil Furcha v 54. minutě Andreas Engqvist.

Kontinentální liga

Čtvrtfinále play-off

Východní konference - 6. zápas:
Ufa - Omsk 1:3 (Kempný 2+0, Erat 0+2), stav série 3:3.

Slovenská liga

Čtvrtfinále - 4. zápasy

Poprad - Zvolen 1:6 (za hosty Brendl a Obdržálek 1+1, Brabenec a Klhůfek 1+0, Jurík 0+2, Semorád a Krejčí 0+1), stav série 1:3

Znojmo - Linec 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
1. Lakos (Trivino, Tomas), 26. Podešva (Bořuta, Lattner), 49. Trivino (Yellow Horn, Šedivý) - 18. Latendresse, 51. DaSilva. Stav série 2:1.

Salcburk - Villach 3:4, stav série 1:2