Omsk prohrál duel play-off ve Vladivostoku, Sobotkovy body nestačily

Vladimír Sobotka v dresu Omsku | foto: Profimedia.cz

26 2017
Vladimír Sobotka poprvé skóroval v letošním play-off Kontinentální hokejové ligy, Omsk ale ve Vladivostoku prohrál 3:4. Po dvou předchozích domácích vítězstvích tak Avangard vede v osmifinálové sérii už jen 2:1.

Sobotka si připsal ještě asistenci a s pěti body je nejproduktivnějším českým hráčem vyřazovacích bojů.

Sobotka v 32. minutě snížil z dorážky na 1:2, i když se před brankářem Bobkovem ocitl v sevření dvou domácích hráčů. V poslední minutě druhé části hry český útočník přihrál na druhý gól Pjanovovi a Omsk pak 15 sekund po zahájení třetí třetiny vyrovnal na 3:3.

Že padl rozhodující gól, muselo rozhodčím v 55. minutě napovědět video. Po střele Kazakova puk rychle vyletěl z Furchovy branky ven a hodnou chvíli se hrálo dál, po přezkoumání situace se ale skóre změnilo na konečných 4:3 pro Admiral.

Obhájci Gagarinova poháru z Magnitogorsku sice v Číně prohrávali, ale během necelých čtyř minut stav otočili. Nad Kunlunem nakonec zvítězili 3:2 a v sérii vedou už 3:0. Na druhou branku hostů přihrál Jan Kovář. Ani Čeljabinsk v brance s Pavlem Francouzem vedení neudržel a v Astaně prohrál 1:3.

Druhý gól v play off vstřelil Jiří Sekáč z Kazaně. Ta v Ufě prohrávala dokonce už 0:3, během jedenácti minut sice dokázala vyrovnat, nakonec ale domácímu mužstvu podlehla 3:4. Sekáč snížil na 2:3 dorážkou v přesilovce

Kontinentální liga

Osmifinále play-off

Východní konference - 3. zápasy:
Vladivostok - Omsk 4:3 (za hosty Sobotka 1+1), stav série 1:2
Kunlun - Magnitogorsk 2:3 (za hosty Jan Kovář 0+1), stav série 0:3
Barys Astana - Čeljabinsk 3:1, stav série 2:1
Ufa - Kazaň 4:3 (za hosty Sekáč 1+0), stav série 1:2.

Mnichov vyhrál základní část německé Ligy a jde do Ligy mistrů

Hokejisté Mnichova stejně jako loni vyhráli základní část německé ligy a zajistili si účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Tam se představí i druhý Mannheim, který měl účast jistou po pátečním předposledním kole. V závěrečném dějství se Mnichov vyhoupl do čela díky výhře v Bremenhavenu 3:2 a Mannheim klesl na druhé místo po domácí porážce se Straubingem 1:4.

Z 32 účastníků Ligy mistrů je zatím jasno o osmi. Před Mannheimem a Mnichovem si zajistily start letošní šampion Frölunda, vítěz Kontinentálního poháru Nottingham, dva nejlepší celky základní části švýcarské ligy Bern a Curych a první dva týmy z dlouhodobé části EBEL Vídeň a Salcburk.