Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slovan Bratislava opět neudržel vedení a sezona KHL pro něj končí

Štefan Ružička v dresu Slovanu Bratislava v šanci před brankářem Dynama Moskva Alexandrem Jeremenkem. | foto: Profimedia.cz

27 2016
Slovan Bratislava prohrál i čtvrtý zápas osmifinálové série play-off Kontinentální hokejové ligy s CSKA Moskva a sezona pro něj skončila. Svěřenci českého trenéra Miloše Říhy ani tentokrát neudrželi proti favoritovi vedení a prohráli 1:3. Celkově sérii ztratili 0:4 na zápasy.

Slovan nad vítězem základní části vedl už v druhém a třetím zápase, CSKA ale pokaždé skóre otočil.

Podobný scénář mělo i sobotní utkání, v němž Říhův tým vedl od 13. minuty po brance kapitána Tomáše Surového. Domácí vedení hájili do třetí třetiny, v níž moskevský tým dvěma góly během tří minut obrátil vývoj a v 60. minutě zpečetil do prázdné branky.

Velkou zásluhu na vítězství měla hvězda CSKA Alexandr Radulov, jenž ve 43. minutě vyrovnal a na další dva góly nahrál.

Do čtvrtfinále postoupil i další moskevský klub Dynamo, který vyřadil 4:0 na zápasy Soči.

Kontinentální liga - osmifinále

Západní konference - 4. zápasy:
Nižnij Novgorod - Jokerit Helsinky 3:2 v prodl., stav série 3:1
Petrohrad - Jaroslavl 1:0, stav série 3:1
Dynamo Moskva - HK Soči 1:0 v druhém prodl., konečný stav série 4:0
Slovan Bratislava - CSKA Moskva 1:3, konečný stav série 0:4

Finská liga

Ässät Pori - Hämeenlinna 4:7
Jyväskylä - SaiPa Lappeenranta 3:2 po sam. nájezdech
KalPa Kuopio - Ilves Tampere 3:2
Lukko Rauma - Kärpät Oulu 1:0
Pelicans Lahti - TPS Turku 2:1
Tappara Tampere - Kouvola 2:0.

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. IFK Helsinky 55 33 6 4 12 168:124 115
2. Kärpät Oulu 55 30 6 8 11 159:116 110
3. Tappara Tampere 56 25 11 8 12 171:128 105
4. Jyväskylä 56 28 6 4 18 142:126 100
5. SaiPa Lappeenranta 55 26 4 7 18 163:128 93
6. Lukko Rauma 55 22 9 4 20 139:119 88
7. TPS Turku 56 23 4 9 20 138:132 86
8. KalPa Kuopio 55 19 10 5 21 121:118 82
9. Pelicans Lahti 55 21 4 7 23 131:157 78
10. Sport Vaasa 56 17 7 9 23 141:148 74
11. Ässät Pori 55 18 5 5 27 131:146 69
12. Kouvola 56 13 10 10 23 123:156 69
13. Hämeenlinna 55 16 5 4 30 114:157 62
14. Ilves Tampere 55 16 4 5 30 114:142 61
15. Blues Espoo 55 12 5 7 31 99:157 53

Švédská liga - 48. kolo

Malmö - Karlskrona 3:1
Skelleftea - Färjestad 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Gulaš 0+1)
Djurgaarden - Lulea 1:2 po sam. nájezdech
Linköping - Brynäs 6:3
MODO Hockey - Frölunda 4:2
Örebro - HV 71 5:2 (za domácí Zámorský 0+1)
Växjö - Rögle 4:3 po sam. nájezdech

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Skelleftea 48 32 3 4 9 152:97 106
2. Frölunda 48 28 6 0 14 162:107 96
3. Lulea 48 25 4 3 16 129:114 86
4. Linköping 47 20 8 7 12 145:113 83
5. Färjestad 48 18 9 9 12 131:122 81
6. Djurgaarden 48 21 5 7 15 134:122 80
7. Växjö 48 22 4 4 18 137:131 78
8. Brynäs 47 20 4 3 20 123:124 71
9. HV 71 48 20 4 3 21 130:133 71
10. Örebro 48 17 5 7 19 124:138 68
11. Malmö 48 14 5 5 24 108:137 57
12. Rögle 48 14 3 5 26 110:145 53
13. MODO Hockey 48 12 3 4 29 112:155 46
14. Karlskrona 48 5 4 6 33 113:172 29

Švýcarská liga - 50. kolo

Ambri-Piotta - Lugano 6:4
Curych - Davos 1:4
Fribourg-Gottéron - Bern 5:3
Langnau - Kloten 1:4
Lausanne - Ženeva 5:3
Zug - Biel 3:1

Konečná tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Curych 50 29 2 7 12 173:125 98
2. Davos 50 25 7 2 16 181:142 91
3. Ženeva 50 25 6 2 17 160:138 89
4. Zug 50 24 5 6 15 161:138 88
5. Lugano 50 21 6 5 18 157:150 80
6. Fribourg-Gottéron 50 22 2 5 21 148:154 75
7. Kloten 50 20 5 2 23 154:150 72
8. Bern 50 16 5 9 20 152:162 67
9. Lausanne 50 17 6 4 23 123:143 67
10. Ambri-Piotta 50 18 2 8 22 144:166 66
11. Langnau 50 14 6 3 27 135:173 57
12. Biel 50 11 6 5 28 128:175 50

.

Autoři: ,


Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Liberec 26 16 2 4 4 71:40 56
2. Třinec 26 13 4 6 3 90:52 53
3. Litvínov 27 12 8 0 7 69:59 52
4. Kometa 26 14 2 5 5 99:67 51
5. Sparta 25 13 1 4 7 79:62 45
6. Hr. Králové 28 10 4 6 8 78:71 44
7. Chomutov 26 8 7 2 9 80:81 40
8. Ml. Boleslav 26 11 1 3 11 66:76 38
9. Vítkovice 26 9 4 1 12 53:59 36
10. Olomouc 25 8 2 3 12 56:67 31
11. Plzeň 27 8 2 2 15 65:85 30
12. Zlín 26 7 2 2 15 57:88 27
13. Pardubice 26 6 3 1 16 65:82 25
14. K. Vary 26 5 1 4 16 49:88 21

Bodování

30

Lukáš Pech

Sparta

30

Martin Erat

Kometa

28

Marek Kvapil

Kometa

Góly

13

Ivan Huml

Chomutov

13

Dominik Kubalík

Plzeň

13

Michal Poletín

Chomutov

Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze