Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejisté Čerepovce vyhráli zápas KHL vlastním gólem soupeře

Jakub Kovář | foto: Reuters

18 2016
Hokejisté Čerepovce vyhráli zápas Kontinentální ligy v Nižněkamsku kuriózním gólem. Domácí hráči si při signalizované výhodě špatně přihráli a puk doklouzal z útočné třetiny až do jejich opuštěné branky. Jakub Kovář pak všechny šance Nižněkamsku na vyrovnání zneškodnil.

Za autora rozhodující branky na 2:1, která padla v 35. minutě, označili rozhodčí Alexandra Avcina. Právě on přitom fauloval domácího brankáře Andreje Karejeva, takže po přerušení hry a doznění radosti z nečekaného gólu zamířil na trestnou lavici.

Kovář si v utkání připsal 33 úspěšných zákroků, nejhorší tým Východní konference ho překonal jen v přesilové hře.

Obránce Jakub Jeřábek z Podolsku otevřel střelou od modré čáry skóre zápasu v Chanty-Mansijsku. Na konečných 2:1 pak hosté zvýšili po přihrávce Romana Horáka.

Střelecky se prosadil také Jan Buchtele z Jekatěrinburgu, který v domácím utkání proti Jaroslavli využil na začátku druhé třetiny přesilovku a vyrovnal na 2:2. Zbytek zápasu ale vyšel mnohem lépe hostům a Lokomotiv nakonec na soupeřově ledě zvítězil 6:3.

Venku uspěl také lídr KHL Petrohrad, který vyhrál v Novosibirsku 2:1 v prodloužení. Obránce Adam Polášek přihrál na jediný gól domácího týmu, místo zraněného Alexandra Saláka chytal za Sibir dvacetiletý Alexej Krasikov.

KHL

Nižněkamsk - Čerepovec 1:2
Novosibirsk - Petrohrad 1:2 v prodl
. (za domácí Polášek 0+1)
Barys Astana - Dynamo Moskva 1:0
Chanty-Mansijsk - Viťaz Podolsk 1:2
(za hosty Jeřábek 1+0, Horák 0+1)
Jekatěrinburg - Jaroslavl 3:6 (za domácí Buchtele 1+0)

Charlamovova divize

Tým Z V VP PP P S B
1. Kazaň 24 12 4 1 7 64:48 45
2. Magnitogorsk 21 13 1 3 4 66:43 44
3. Chanty-Mansijsk 24 8 3 0 13 49:59 30
4. Lada Togliatti 21 8 2 1 10 56:55 29
5. Nižněkamsk 21 6 5 0 10 45:50 28
6. Čeljabinsk 20 7 2 2 9 45:42 27
7. Jekatěrinburg 22 5 3 2 12 48:67 23

Černyševova divize

Tým Z V VP PP P S B
1. Omsk 23 10 4 1 8 52:46 39
2. Ufa 22 10 1 4 7 64:60 36
3. Novosibirsk 22 7 3 5 7 55:51 32
4. Vladivostok 19 8 1 4 6 54:55 30
5. Chabarovsk 24 7 2 2 13 41:55 27
6. Kunlun Red Star 18 8 0 0 10 34:42 24
7. Barys Astana 19 7 0 2 10 48:61 23
8. Novokuzněck 22 4 1 1 16 37:74 15

Bobrovova divize

Tým Z V VP PP P S B
1. Petrohrad 23 16 2 4 1 97:40 56
2. Dinamo Minsk 19 9 3 2 5 53:49 35
3. Jokerit Helsinky 21 8 1 4 8 52:60 30
4. Spartak Moskva 21 7 2 1 11 45:53 26
5. Záhřeb 21 6 3 2 10 52:64 26
6. Slovan Bratislava 20 6 2 2 10 48:64 24
7. Dinamo Riga 21 2 2 2 15 37:56 12

Tarasovova divize

Tým Z V VP PP P S B
1. CSKA Moskva 24 16 1 3 4 71:42 53
2. Nižnij Novgorod 22 13 2 2 5 55:40 45
3. HK Soči 22 11 2 1 8 58:48 38
4. Jaroslavl 21 9 3 4 5 51:44 37
5. Dynamo Moskva 22 9 3 2 8 52:43 35
6. Viťaz Podolsk 21 8 4 2 7 48:51 34
7. Čerepovec 22 7 2 5 8 47:62 30

Finská liga

Jukurit Mikkeli - Ässät Pori 2:3
Jyväskylä - Lukko Rauma 5:3
KalPa Kuopio - Sport Vaasa 4:5 v prodl.
Tappara Tampere - Hämeenlinna 6:5

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Tappara Tampere 12 8 0 2 2 38:27 26
2. KalPa Kuopio 12 6 1 3 2 33:28 23
3. Sport Vaasa 12 5 3 1 3 31:24 22
4. Ässät Pori 12 6 2 0 4 27:26 22
5. Hämeenlinna 12 4 4 1 3 35:27 21
6. IFK Helsinky 11 4 3 1 3 25:23 19
7. Pelicans Lahti 11 5 1 1 4 34:21 18
8. TPS Turku 11 4 3 0 4 30:25 18
9. Jyväskylä 12 3 2 4 3 30:30 17
10. Jukurit Mikkeli 12 5 0 2 5 25:26 17
11. Kärpät Oulu 11 4 1 2 4 22:25 16
12. Ilves Tampere 11 3 2 2 4 32:35 15
13. SaiPa Lappeenranta 11 3 0 1 7 27:38 10
14. Lukko Rauma 12 1 1 2 8 27:40 7
15. Kouvola 10 1 1 2 6 17:38 7

Slovenská liga

Košice - Banská Bystrica 3:2 (Dudáš a Šmach 0+1 - Kafka 1+0)
Trenčín - Slovensko 20 5:2 (Dlouhý 1+0)

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Nitra 14 9 1 3 1 52:33 32
2. Banská Bystrica 14 8 2 1 3 57:32 29
3. Košice 14 8 2 1 3 56:31 29
4. Liptovský Mikuláš 14 7 1 2 4 41:32 25
5. Trenčín 15 6 2 2 5 40:36 24
6. Martin 14 7 0 1 6 41:42 22
7. Zvolen 14 6 1 0 7 43:51 20
8. Žilina 13 4 2 1 6 42:41 17
9. Nové Zámky 14 3 2 3 6 31:42 16
10. Poprad 14 2 2 1 9 29:49 11
11. Slovensko 20 10 0 0 0 10 8:51 0

Švédská liga

9. kolo

Brynäs - Rögle 4:3
HV 71 - Karlskrona 4:1
Leksand - Skelleftea 1:6
Lulea - Malmö 4:2
Örebro - Frölunda 2:4 (za domácí Zámorský 1+0)

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Malmö 10 7 1 0 2 36:24 23
2. HV 71 9 6 0 1 2 35:18 19
3. Frölunda 10 6 0 1 3 26:23 19
4. Brynäs 9 6 0 0 3 28:20 18
5. Karlskrona 9 5 1 0 3 25:17 17
6. Lulea 9 4 1 1 3 26:20 15
7. Färjestad 8 3 2 0 3 21:19 13
8. Skelleftea 9 3 2 0 4 19:23 13
9. Örebro 9 3 1 1 4 25:25 12
10. Växjö 8 2 1 2 3 20:21 10
11. Linköping 8 2 1 2 3 16:23 10
12. Djurgaarden 8 2 0 1 5 13:25 7
13. Rögle 9 1 1 0 7 24:35 5
14. Leksand 9 1 0 2 6 13:34 5

.

Německá liga

11. kolo

Bremerhaven - Krefeld 2:5
Ingolstadt - Mannheim 2:1
Mnichov - Schwenningen 2:1 v prodl.

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Kolín nad Rýnem 9 7 0 0 2 30:14 21
2. Mnichov 11 5 2 1 3 34:23 20
3. Wolfsburg 10 5 2 1 2 30:26 20
4. Mannheim 11 5 1 1 4 38:34 18
5. Norimberk 10 4 1 2 3 32:26 16
6. Ingolstadt 11 5 0 1 5 32:30 16
7. Krefeld 11 4 0 3 4 35:35 15
8. Eisbären Berlín 10 4 1 1 4 30:30 15
9. Schwenningen 11 2 3 2 4 29:32 14
10. Bremerhaven 11 4 0 1 6 24:32 13
11. Iserlohn 10 4 0 1 5 21:35 13
12. Düsseldorf 9 2 3 0 4 23:25 12
13. Augsburg 10 3 1 1 5 30:33 12
14. Straubing 10 3 1 0 6 25:38 11

Švýcarská liga

15. kolo

Ambri-Piotta - Bern 1:4
Curych - Zug 2:1 po sam. nájezdech
Davos - Biel 5:2 (za domácí Kousal 1+0)
Fribourg-Gottéron - Lugano 5:2 (za domácí Červenka 1+0)
Kloten - Lausanne 4:5 v prodl.
Langnau - Ženeva 2:1

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Curych 16 7 4 3 2 48:34 32
2. Zug 15 9 0 3 3 46:38 30
3. Lausanne 15 8 2 0 5 54:37 28
4. Bern 14 7 1 2 4 43:35 25
5. Kloten 14 5 3 3 3 48:46 24
6. Biel 15 7 0 2 6 51:42 23
7. Davos 15 5 3 1 6 44:50 22
8. Lugano 15 5 2 2 6 43:50 21
9. Ženeva 15 4 2 3 6 37:45 19
10. Fribourg-Gottéron 15 3 3 2 7 37:47 17
11. Ambri-Piotta 17 1 5 3 8 37:50 16
12. Langnau 16 4 1 2 9 34:48 16

EBEL

11. kolo

Székesfehérvár - Znojmo 3:4 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Branky:
13. a 40. Bodo, 17. Sagert - 24. Novák (Beroun, Bartoš), 46. Plíhal (Vodný, Řezníček), 51. Vodný (Pucher, Číp), 61. Šulák (Číp, Plíhal).

Dornbirn - Vídeň 2:3
Linec - Innsbruck 5:4 (za hosty Šedivý 1+0)
Lublaň - Klagenfurt 3:6
Štýrský Hradec - Bolzano 3:0
Villach - Salcburk 1:4

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Salcburk 11 8 0 1 2 38:21 25
2. Vídeň 11 7 2 0 2 38:26 25
3. Linec 11 6 2 1 2 45:31 23
4. Bolzano 11 5 1 1 4 29:29 18
5. Klagenfurt 11 5 0 2 4 33:27 17
6. Štýrský Hradec 11 4 1 2 4 27:23 16
7. Innsbruck 11 3 2 3 3 44:42 16
8. Villach 11 3 2 2 4 36:32 15
9. Znojmo 11 3 2 1 5 26:36 14
10. Székesfehérvár 11 3 1 1 6 24:37 12
11. Dornbirn 11 3 0 1 7 24:37 10
12. Lublaň 11 1 2 0 8 22:45 7
Autoři: ,


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze