První gól KHL dal Novák, Kovář pomohl k výhře třemi asistencemi

Jan Kovář (vpravo) z Magnitogorsku v souboji s Jegorem Antropovem z Vladivostoku. | foto: Profimedia.cz

3 2014
První branku nového ročníku Kontinentální hokejové ligy zaznamenal český obránce Filip Novák z Dynama Moskva. V úvodním zápasu sezony však jeho celek nestačil na obhájce titulu z Magnitogorsku 1:6. Vítězům významně pomohl Jan Kovář, který posbíral tři asistence.

Novák otevřel skóre utkání ve třetí minutě v přesilovce, ale domácí tým bleskově odpověděl. Už za 21 sekund vyrovnal po Kovářově asistenci Sergej Mozjakin, který tak odčinil své předchozí vyloučení.

Metallurg přidal do konce první třetiny ještě dva góly, nejproduktivnější hráč play off Mozjakin pak v 38. minutě z trestného střílení završil hattrick.

Kovář byl v minulé sezoně nejlepším nahrávačem základní části KHL, v kanadském bodování skončil druhý. Český útočník si v 54 zápasech připsal 68 bodů za 23 branek a 45 asistencí.

Magnitogorsk posléze ovládl vyřazovací část a po finálové výhře nad Lvem Praha získal Gagarinův pohár.