Kladenští si užívali děkovačku

Kladno - Kladenští hráči si po vítězství 6:1 nad Libercem užili děkovačku divákům. Po třech prohrách znovu zvítězili, gólmana Orct připravil o nulu až sedm vteřin před koncem Verčík. "To mě mrzí. Když odehrajete dobře 59 minut, měli byste to udržet i v poslední," řekl Orct.

Liberec zpočátku ovládal utkání. Jenže poté, co Orcta ohrozil tvrdou ranou Jiruš, poprvé udeřila dvojice mladíků Horna - Frolík. Druhý z nich nahrál od mantinelu před branku a Horna se trefil pod horní tyčku.

„Mladíci určovali tempo hry,“ řekl kladenský asistent Vladimír Evan. Druhá třetina přinesla zlom. V čase 29:13 udržel Pazourek puk v útočném pásmu a našel Kyselu, jenž krásnou ranou zvýšil na 2:0.

Tři minuty na to si znovu zopakovali spolupráci Horna s Frolíkem. „Doufal jsem v hattrick,“ prozradil Horna.

Kladno se potýkalo se zraněními, proto se ve čtvrté řadě střídala křídla. „Zpočátku je to znát, ale pak je jedno, kdo s vámi hraje,“ říká Horna.

Skóre druhé třetiny uzavřel Pazourek, který tečoval střelu Kysely. „Domácí nás předčili ve všech směrech,“ řekl liberecký asistent Karel Dvořák. „Nezačali jsme špatně, ale při prvních dvou gólech jsme udělali hrubky.“

Liberečtí se stále vzpamatovávají ze smrti spoluhráče Pavla Kábrta. „Měli jsme s hráči pohovor. Teď už se z toho musí každý vyhrabat sám,“ řekl Dvořák.

Hosté se neprosadili ani v závěru druhé třetiny, kdy selhávala kladenská defenziva. V poslední třetině se předvedl další mladík Hořava, který nejdřív využil Frolíkovu přihrávku a pak v oslabení chytrou vyslal do šance Kallu.

Utkání nedohrál kladenský kapitán Gardoň a bek Malena. Gardoň má potíže s kolenem a do středy nebude trénovat, Malenu sužovala teplota.