KLADNO - SPARTA

Utkání 15. kola extraligy komentuje Barbora Žehanová

KLADNO - SPARTA 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) Konec zápasu.
60:00
Kladno zvítězilo 3:0. Brankář Kopřiva vyskakuje na brankovou konstrukci a raduje se z vychytané nuly.
59:35
Kladenskému brankáři Kopřivovi schází třicet sekund k první vychytané extraligové nule. V extralize zaskakuje za nemocného Orcta teprve podruhé. V pátek se postavil do branky ve Vsetíně, v sobotu vychytal ve druhé lize výhru Prostějova nad Berounem 7:2.
58:28
Hraje se stále ve vysokém tempu, na trestnou lavici nyní míří kladenský Bílek za nedovolené bránění.
57:00
Kladenští fanoušci jsou spokojeni, skandovaně tleskají. Domácí jen nebrání výhru, ale stále útočí. Pěknou kombinační akci předvedl Jankových a Klimt. Sparta už nasadila do hry i mladého Hromase.
55:05
Jakoby kladenského Hořavu mrzel neuznaný gól, dvakrát nebezpěčně ohrozil sparťanskou branku. Gólman Bříza je však v těchto chvílích pozorný.
52:43
Kladno už je opět v plném počtu. Sparta se v přesilovce snažila snížit, ale Kratěnovu střelu zblízka vychytal Kopřiva. Srdínkova střela z dálky šla těsně vedle.
50:43
Hra se na Kladně hodně kouskuje. Rozhodčí Svoboda na dvě minuty vyloučil Kyselu za držení hole.
49:31
Oba týmy už jsou v plném počtu i přes potyčku, ke které došlo před kladenskou střídačkou. Po skončení obou trestů se opět zkoušel prosadit aktivní Špilár.
48:35
Rozhodčí Svoboda musel nyní situaci konzultovat s videorozhodčím. Po skrumáži se Bříza v brankovišti neorientoval a neviděl ležící puk. Ten pak do sítě dopravil rukou Hořava.
47:31
Kladno se v závěru přesilovky drželo v útočném pásmu. Tlak však domácí hráči nezužitkovali. Rostou také emoce. Na trestné lavici nyní sedí sparťanský Řezníček za hru vysokou holí a kladenský obránce Horna za hrubost.
45:19
Síly na ledě se vyrovnají. Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici hostující Tomajko.
45:10
Kladno se v oslabení dobře brání. V pádu vyšťouchl puk s pásma útočník M. Procházka.
44:24
Jen dvanáct sekund od sebe dělí dvě sparťanské přesilovky. Tentokrát byl za hru vysokou holí vyloučen útočník Jankových.
44:15
Utkání sleduje 3 851 divák.
44:12
Sparta v přesilovce několikrát zahrozila, domácí se však pokaždé ubránili.
42:12
Na střídačku rychle spěchal brankář Bříza, protože sudí signalizoval výhodu. Kladenský obránce Zeman byl za hrubost vyloučen na dvě minuty.
40:11
Kladenská přesilovka už vypršela, přesto se domácí drží v útočném pásmu.
40:01
Hraje se třetí třetina.
40:00
Skončila druhá třetina. Sparta se v oslabení ubránila, i když si mezi jejími obránci dovolil kličkovat třeba obránce V. Čech. Kladnu do třetí třetiny zbývá 11 sekund přesilovky.
38:11
Sparťanský Vrbata najel do brankáře Kopřivy.Přijel ho za to potrestat obránce Kruliš a oba za vzájemnou potyčku putují na trestnou lavici. Domácí Kruliš je na dvě minuty vyloučen za hrubost, Vrbata dostal dvě plus dvě minuty.
35:03
Druhá sparťanská řada stupňuje tlak. Šanci si vytvořil Broš a následně i Špilár. Brankáře Kopřivu však nepřekonali.
34:00
Kladenský centr Gardoň prokličkoval celým kluzištěm, dostal se až před Břízu. Ten však jeho střelu viděl a dojíždějící Kysela už měl k dorážce daleko.
31:43
Skončila kladenská početní výhoda. Hned vzápětí předvedla hezkou kombinaci sehraná dvojice Broš, Kratěna. Prvně jmenovaný, ale trefil jen boční síť.
31:26
Kladno se v přesilovce jen těžko dostávalo do pásma. Mladému obránci Hořavovi nesedla střela od modré. Puku se zmocnil Ton a ujížděl sám na brankáře Kopřivu, ten jeho pokus zlikvidoval.
29:50
Sparta se musí obejít bez obránce L. Procházky, který odešel do kabiny.
29:43
Sparta už přesilovkou nedohrála. Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Broš. Kladno bude mít výhodu jednoho muže v poli minutu a čtyřicet sekund.
27:55
Kladenský Zajíc sekl do krku hostujícího Vrbatu a byl na dvě minuty vyloučen. Navíc dostal i desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
26:12
Oba týmy jsou již v plném počtu. Největší šanci v posledních dvou minutách měl Špilár. Jeho střelu však Kopřiva vyrazil.