Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Klub rváčů chce zůstat v Kontinentální lize. Platí dluhy a láká bijce Brasheara

Kanaďan Chris Simon (vlevo) z týmu Čechova v akci | foto: www.hcvityaz.ru

11 2009
Soupeři by si hodně oddechli, kdyby hokejisté Viťazu Čechov už v Kontinentální lize nepokračovali. Jenže vedení nenáviděného klubu, který zaměstnává zámořské bitkaře a v lize budí pozornost hlavně rvačkami, smazává dluhy a chce působit v soutěži i v další sezoně.

A navíc by chtěl mít Čechov i další novou posilu ze zámoří, která by v soupeřích budila snad ještě větší hrůzu. 

Vedení klubu totiž láká z Washingtonu Donalda Brasheara, obrovitého útočníka tmavé pleti a jednoho z nejobávanějších bitkařů v NHL.

Ten však bude ve 37 letech podle všeho dál působit ve Washingtonu, kde strávil poslední tři sezony. A jen za ně se stihl v NHL 37krát poprat.

Podle ruského deníku Sport Express přistoupí Brashear (na videu v červeném dresu) na nižší nabídku od Washingtonu. Také proto, že Čechov nemá kvůli dluhům dosud jistou účast v příštím ročníku KHL.

Podle listu Sovětskij sport však vedení Čechova usilovně pracuje na tom, aby jeho hokejisté v KHL pokračovali.

Druhý nejhorší klub loňského ročníku dlužil hráčům i realizačnímu týmu nejméně tři výplaty. Dlužné peníze za dva měsíce už ale měl dorovnat.

Zda Čechov dostane souhlas licenční komise i pro příští ročník se rozhodne 16. června na zasedání direktoriátu soutěže. Pokud uspěje, může být reálnější i příchod Brasheara.

V poslední sezoně se v týmu Čechova předváděli bitkaři Darcy Verot nebo Nathan Perrott. A hlavně Chris Simon. Bijec s indiánskými kořeny potvrdil svou pověst z NHL a stal se nejvylučovanějším hráčem uplynulého ročníku KHL.

Přesto byl Simon (na videu v červeném a poté bílém dresu s číslem 17) s průběhem sezony spokojený. "Užil jsem si to," tvrdil v rozhovorech. Na záběrech z utkání KHL se o tom můžete přesvědčit sami.

Co "dokáží" Kanaďané v dresu Čechova, poznali i čeští hokejisté Petr Čajánek (na videu v bílém dresu s číslem 16) a Karel Rachůnek (s číslem 4) v dresu Dynama Moskva.

Oba čeští hráči se zapojili do řádění Nathana Perrotta. Ten za Čechov odehrál v sezoně jen devět utkání, ale stihl nasbírat 137 trestných minut.

V utkání s Dynamem Moskva se pustil nejdříve do Čajánka a poté do Rachůnka. Když už opouštěl ledovou plochu, dostal pokyn, aby se vrátil zpátky. A pustil se do další mely. 

"Byla to vina rozhodčích. Ten kluk neměl hrát už po prvních deseti minutách. Oni ho nechali ve hře skoro celý zápas," říkal Rachůnek. "Jak už jsme vedli 4:0, tak se přestali soustředit na hru a chtěli se prát."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze