Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kočí roztrhl soupeři v bitce dres. Měl ho schválně nastřižený, myslí si

David Kočí se po zápase sešel s přítelkyní Lenkou | foto: Josef CafourekiDNES.cz

14 2009
Ze zápasu odehrál pouhé dvě vteřiny. Pak se porval, roztrhl soupeři dres a tím pro něj zápas skončil. "Já už pak stejně nechtěl hrát, protože po bitce člověk ztuhne a má problém se rozhýbat," říká český hokejista David Kočí.

Ze zápasu Colorada proti Calgary uplynuly necelé dvě minuty a z pobytu Kočího na ledě jen dvě vteřiny. Už na buly šel s úmyslem pustit se do hostujícího drsňáka Briana McGrattana.

"Šli jsme do sebe hned po vhození puku na led," popisuje český bitkař. Na body rvačku spíš prohrál, dostal hodně pravých háků.

"McGrattan váží asi sto šest kilo a je stejně vysoký jako já. Řekl bych, že to bylo vcelku vyrovnané," míní Kočí.

Ten nakonec všechny rány bez problémů ustál a navíc soupeři tahem roztrhl dres, na němž visel levou rukou.

Aby bytelný trikot nevydržel, to se v NHL příliš nestává. Kočí si proto myslí, že jeho soupeř měl dres nastřižený!

"Nyní když někteří hráči vědí, že se budou prát, úmyslně nastřihnou dres. A pak když se za něj silou zatáhne, tak jim praskne a sudí bitku hned ukončí," popisuje. "Tak to vypadalo i v této rvačce. Dres jsem mu roztrhl skoro vejpůl a to je skoro nemožné, pokud nebyl předtím nastřižený. Jinak je velice pevný a vydržel by."

Po dvouvteřinovém zápase se Kočí pomalu proměňuje z drsného pořízka ve vánočního hostitele. "Hned v pondělí přiletí maminka a bude tu dva týdny. Hrajeme teď hodně doma, je super, tu na svátky někoho mít. Už se za mnou byla podívat i babička."

Prohlédněte si Kočího souboj s McGrattanem::

Autoři:


Témata: Calgary, Colorado, bitka

Najdete na iDNES.czmobilní verze