Kohn se blýskl gólem a přihrávkou

30 2001
Helsinky - Český hokejista Ladislav Kohn pomohl gólem a přihrávkou k výhře Blues Espoo v utkání 37. kola finské ligy nad týmem Lukko Rauma v poměru 4:0. Asistenci si připsal také Jan Čaloun. Hvězdou druhého nedělního utkání byl Janne Ojanen z Tappary Tampere, který zaznamenal na ledě Hämeenlinny dvě branky a čtyři finální přihrávky a dostal se před českého reprezentanta Vladimíra Vůjtka do čela kanadského bodování.

Vůjtek sice přihrál na gól Vladimíru Sičákovi, ale vedení v produktivitě s 41 body za 12 branek a 29 asistencí neudržel. Ojanen má na kontě stejný počet bodů, vstřelil však o jednu branku více.

Hokejisté Slovanu Bratislava, vedoucího týmu slovenské extraligy, porazili v  utkání 39. kola Žilinu na jejím ledě 3:2 až po prodloužení. Vítězný gól vstřelil v poslední minutě nastavené hrací doby Podkonický. V tabulce druhý Zvolen zachraňoval alespoň bod v Popradu až tři minuty před koncem. Jeden gól Zvolenu vstřelil českobudějovický Roman Čech.

Nejhůře z vedoucího tria dopadli hokejisté HC Košice, kteří prohráli na ledě nováčka z Nitry 3:5. Vítězný tým se tak bodově dotáhl na předposlední Martin. Střelecký koncert opavského Juraje Juríka v dresu Skalice, který zaznamenal tři góly, znamenal výhru 6:1 nad Martinem. Jediný gól hostí vstřelil český hráč Milan Vozdecký.

Český hokejista Patrik Augusta pomohl gólem k výhře Krefeldu Pinguine, vedoucího celku německé ligy, na domácím ledě nad Frankfurtem v poměru 6:1.

Výsledky

Slovensko - 39. kolo
Poprad - Zvolen 3:3 po prodl. (0:2, 3:0, 0:1 - 0:0)
33. Paukovček, 36. Junas, 40. Jabrocký - 6. Paciga, 11. Čech, 57. Plavucha.

Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 4:7 (0:3, 2:2, 2:2)
32. a 33. Cibuľa, 42. R. Školiak, 54. Pleva - 3., 17. a 53. Fabuš, 24. a 28. Barinka, 2. M. Kováčik, 55. Mravík.

Skalica - Martin 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
19., 33. a 36. Jurík, 5. Rampáček, 30. R. Hartmann, 9. Hujsa - 39. Vozdecký.

Nitra - HC Košice 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
15., 31. a 60. M. Štefanka, 13. Martin Miklík, 35. Ľ. Kolník - 8. Kristián, 33. Kroták, 57. Kmiť.

Žilina - Slovan Bratislava 2:3 po prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Finsko - 37. kolo:  Blues Espoo - Lukko Rauma 4:0 (Kohn 1+1, Čaloun 0+1), HPK
Hämeenlinna - Tappara Tampere 2:7 (za domácí Sičák 1+0, Vůjtek 0+1).

Německo - 39. kolo:  Norimberk Ice Tigers - Augsburger Panther 6:4, Eisbären
Berlín - Schwenninger Wild Wings 6:4, Düsseldorfer EG - Hannover Scorpions 2:4, Krefeld Pinguine - Frankfurt Lions 6:1 (za domácí Augusta 1+0), Mnichov Barons - Berlín Capitals 3:1, Moskitos Essen - Kolín Haie 3:2,
Čelo tabulky: 1. Krefeld Pinguine 87 b., 2. Adler Mannheim 79, 3. Mnichov Barons 74, 4. Norimberk 71.