Osmnáct nájezdů a dost. Kometa brala s Libercem jen bod

Brněnský útočník Jakub Koreis se snaží zbavit bránícího Dominika Lakatoše z Liberce | foto: ČTK

12 2015
Bojovali až do konce, ale na vítězství to nestačilo. Hokejisté Komety v pátek prohráli na domácím ledě se suverénním lídrem extraligy z Liberce 1:2 na samostatné nájezdy. Rozhodující proměnil až v deváté sérii Michal Birner. „Za bod jsme rádi, musíme je sbírat a každý je dobrý,“ hlesl Martin Dočekal, jenž v utkání zaujal bitkou s libereckým Jaroslavem Vlachem.

Brňané přitom začali velmi dobře. Po vyrovnané první třetině šli v úvodu druhého dějství do vedení. Téměř vyprodanou DRFG Arenu rozjásal Tomáš Vondráček. Domácí útočník skvěle zpracoval dlouhou přihrávku Dočekala, přebruslil hostujícího obránce a z pravého kruhu poslal puk ke vzdálenější tyči. Gól!

Jenomže netrvalo ani tři minuty a tým trenéra Aloise Hadamczika začínal zase od nuly. Liberecký Martin Bakoš nejprve trefil zblízka tyč, načež se k volně poskakujícímu puku v brankovišti dostal důrazný Branko Radivojevič. A uklidil ho za brankovou čáru.

Bílí Tygři vyrovnali a pak až do 60. minuty dělali Kometě velké problémy. „Měli dobře pokryté střední pásmo, z každé pozice stříleli. Je to zkrátka zkušené mužstvo a ne nadarmo vede ligu,“ krčil rameny Dočekal.

Rozuzlení nepřineslo ani prodloužení, a tak se muselo rozhodovat v samostatných nájezdech. V jejich průběhu vystřídal Marka Čiliaka v brněnské bráně náhradník Martin Falter. „Byl to trenérův tah. Je škoda, že to nevyšlo,“ mrzelo Čiliaka. V penaltách řádili Vojtěch Němec na jedné a Martin Bakoš na druhé straně, oba vstřelili po třech brankách.

Tu rozhodující si ale připsal až Birner, na což už Němec při svém šestém pokusu nezvládl odpovědět. „Nájezdy byly pro diváky atraktivní, mrzí nás, že jsme pro ně nezískali bonusový druhý bod,“ mrzelo brněnského asistenta Kamila Pokorného.

1. Liberec 39 24 2 4 9 101:68 80
2. Třinec 39 19 6 6 8 120:85 75
3. Litvínov 39 16 10 1 12 100:94 69
4. Kometa 39 19 2 7 11 129:103 68
5. Sparta 37 18 3 5 11 114:85 65
6. Hr. Králové 37 17 4 6 10 116:90 65
7. Chomutov 39 13 9 4 13 115:120 61
8. Vítkovice 39 14 7 2 16 90:95 58