Od majitele nevnímáme tlak, ale povzbuzení, říká Němec z Komety

Vojtěch Němec | foto: Anna Vavríková, MAFRA

9 2016
V pondělí dostali volno, aby se dali dohromady z porážky 2:5 od Olomouce, už osmé z posledních devíti zápasů. Dnes ale se startem reprezentační přestávky hokejistům Komety začíná tvrdý tréninkový dril.

„Budeme mít dostatek času potrénovat a pořádně se připravit na rozhodující zápasy sezony,“ plánuje brněnský útočník Vojtěch Němec.

Kometa si osm kol do konce základní části drží desáté místo zaručující alespoň předkolo play-off. Tým od soboty místo trenéra Aloise Hadamczika, který rezignoval, vede majitel klubu Libor Zábranský.

Vyčistíte si v přestávce hlavu?
Víceméně ano. Mám za to, že jsme na tom špatně fyzicky a potřebujeme do sebe dostat víc kondice. Věřím, že se nám to za těch deset dní podaří a zbytek sezony bude vypadat jinak.

Je svazující mít teď na střídačce majitele klubu Libora Zábranského?
Je jedno, jestli by klub po panu Hadamczikovi angažoval nového trenéra, nebo by situaci řešil z vlastních řad. Je to zkrátka impulz.

Cítíte velkou změnu oproti období pod Aloisem Hadamczikem?
Za těch pár dní je těžké to hodnotit. Ale změna to určitě je. Nejvíc se projeví nyní během reprezentační pauzy na tom, jak budeme pracovat na tréninku. Bude to o něčem jiném.

Prospěje vám to?
Potřebovali jsme se hlavně uklidnit a to se povedlo, Libor Zábranský nám dodává sebedůvěru. Neustále opakuje, že nám věří a že to zlomíme a výsledky přijdou. Nevnímáme tlak, ale naopak povzbuzení.

Cítíte, že se tým zvedá?
Určitě, bylo to vidět už v neděli v Olomouci. Chuť do zápasu a pohyb jsme měli úplně jiný než v předchozích kolech. Samozřejmě jsme pak sklouzli k tomu, co jsme měli naučené těch čtyřicet zápasů, a hned jsme z toho dostali dva góly. Pro nás je teď důležité, abychom si zažili nový styl a dostali do krve nové věci.

Mohl byste některé z nich konkrétně jmenovat?
To nebudu prozrazovat, ať máme pro soupeře nějaké překvapení. Ale obecně si musíme začít víc věřit a hrát tak, jak jsme hráli poslední třetinu v Olomouci.

Reprezentační přestávku vám „naruší“ páteční zápas O pohár hejtmana Jihomoravského kraje. Jak ho vnímáte?
Když jsme se tu zprávu dozvěděli, úplně nadšení jsme z toho nebyli. Je to další zápas a v situaci, ve které jsme, se nám to úplně nezamlouvalo. Naopak teď, když odstoupil pan Hadamczik, nám utkání může prospět.

Jak to myslíte?
Zápas můžeme vnímat pozitivně, ještě víc si v něm zažijeme věci, které po nás trenéři nově chtějí. Víceméně o nic nepůjde, takže si je vyzkoušíme. Proto by nám zápas se Znojmem mohl pomoci.

Utkání se nezúčastní váš spoluhráč z útoku Jan Hruška, který si vysloužil pozvánku do reprezentace. Budete sledovat jeho zápasy v národním mužstvu?
Určitě se na ně podívám, ale upřímně mám teď trochu jiné starosti. Chtěl bych hokej malinko vypustit z hlavy. Nyní se budu věnovat především rodině a na hokej se budu snažit zapomenout.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38