Kometa prohrála, ale získala posilu

• 1
Havířov - Vypadalo to, že po příchodu trenéra Vladimíra Kýhose se hokejisté brněnské Komety zvedli. Jenže včera v Havířově přišla porážka 3:4, druhá v řadě. A tak se dějí v prvoligové tabulce nečekané věci. Od října nezpochybnitelný náskok Komety mizí před očima jako tající sníh a Olomouc už ztrácí jen dva body.

K udržení pětibodového odstupu Kometě v Havířově leccos chybělo. "První třetinu jsme odehráli slušně, to jakž takž šlo. Ale hlavně ve druhé třetině jsme měli strašně moc vyloučených a s takovou disciplínou se hrát nedá," kroutil hlavou brněnský útočník Miroslav Barus.

Hosté v zápase ani jednou nevyhrávali. Ale dokázali dotáhnout na 1:1 a pak i smazat vedení 3:1. Jenže vždycky záhy inkasovali. "Děláme hloupé chyby, to nejde," tvrdí.

V nedisciplíně je hlavní důvod neúspěchu. "A to nás ale provází celou sezonu. Musíme hrát kompaktně pět dopředu, pět dozadu. Ale zase se z toho můžeme poučit a v play-off to zužitkovat," věří Barus, že dvě porážky s týmem nezacloumají.

V sobotu půjde o hodně. Náhoda tomu chtěla, aby se v Olomouci svedl přímý souboj o první místo. "Musíme tam v sobotu bodovat. Já se na to těším, zvlášť když o něco půjde."

To už bude Kometa posílená o Davida Mikšana, který ještě včera asistoval u jednoho domácího gólu. "Podepsal na dva roky s opcí. Jednáme ještě o dalších hráčích," mohl potěšit fanoušky modrobílých šéf Komety Libor Zábranský.