Kometa ustála potíže v oslabení a vyhrála

29 2004
Brno - Na sedm zápasů už natáhli svou domácí neporazitelnost v první lize hokejisté Komety Brno. Poslední tři minuty středečního utkání proti Mladé Boleslavi hráli v oslabení, přesto výhru 3:2 udrželi a v tabulce poskočili na čtvrté místo.

Bezmála tři tisíce diváků v hale Rondo trnuly, když byl v koncovce za stavu 3:1 pro domácí vyloučen napřed Lhotský a po něm za faul zezadu u mantinelu na pět minut a do konce utkání Vyrůbalík.

Mladá Boleslav ve dvojnásobné přesilovce snížila, vyrovnat však nestačila. "Býváme hrozně nedisciplinovaní a dnes se nám to málem vymstilo. A nebýt v hale tolik diváků, možná bychom o ten gól nevyhráli," oddechl si Svatopluk Číhal, kouč vítězů.

Boleslavští si stěžovali, že byli okradeni o gól, který by jim v konečném součtu zajistil bod. Ve třetí třetině se jedna ze střel odrazila od levého horního rohu brněnské branky a hosté se domnívali, že puk šel ven od síťky.

"Lumpové! To pak není div, že tady nikdo nevyhraje!" hulákali v chodbě mezi šatnami na odcházející rozhodčí.

Brněnská Kometa prošla v minulých dnech složitým obdobím. Klub má nového majitele, ten avizoval možné výměny hráčů a takto informovaný tým následně prohrál s předposledním Pískem.

"Na výkonech hráčů se nejistota, zda bude muset někdo odejít! podepsala,“ spekuloval pak odvolaný předseda Pavel Kocour.

Ve středu však Brňané opět bojovali a trenér Číhal odmítl, že by chtěl mužstvo razantně měnit. "Vždyť by ani nebylo dobré zasahovat do takto rozjeté sestavy," navrhl.

Jedinou změnou je návrat obránce Šmacha do Znojma, jako náhrada přišel Karlíček. Další bek Staněk pomáhal v úterý extraligové Jihlavě, ale v Kometě dál pokračuje.