Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kovář je druhý v kanadském bodování KHL, Lva si vybojovali Medvědi

Útočník Lva Petr Vrána (vpravo) a Jan Kovář Magnitogorsku v utkání v Praze. | foto: ČTK

4 2014
Poslední volné místo v play-off Kontinentální hokejové ligy zabrali nováčci z Vladivostoku. Admiral v závěrečném utkání základní části porazil doma Chabarovsk 4:1 a zajistil si osmé místo v konferenci.

Vladivostok uhájil postupovou pozici před Čeljabinskem, který zakončil základní část domácí porážkou 2:3 po samostatných nájezdech od Kazaně. Traktor Čeljabinsk, loňský finalista Gagarinova poháru, tak letos do vyřazovacích bojů nezasáhne.

Dvojice pro 1. kolo play-off

Západní konference:
Dynamo Moskva - Jaroslavl
Petrohrad - CSKA Moskva
Lev Praha - Záhřeb
Doněck - Dinamo Riga

Východní konference:
Magnitogorsk - Volgograd
Barys Astana - Jekatěrinburg
Kazaň - Novosibirsk
Ufa - Nižnij Novgorod

Soupeřem Vladivostoku na úvod play-off bude nejlepší celek východní poloviny ligy Magnitogorsk.

Metallurg na závěr porazil jiného účastníka vyřazovacích bojů Nižnij Novgorod 4:2.

Český útočník Jan Kovář díky gólu a asistenci završil svoji bilanci v kanadském bodování na 69 bodů (23+46).

Víc jich v celé soutěži má na kontě jen jeho spoluhráč Sergej Mozjakin. Po dalších dvou gólech a jedné asistenci vyhraje produktivitu základní části s 73 body (34+39).

Hráči Lva Praha vyzvou v osmifinále Kontinentální ligy Medveščak Záhřeb. Úvodní dva zápasy sehrají díky lepšímu postavení po dlouhodobé části v domácím prostředí v pátek a v sobotu, o osudu série hrané na čtyři vítězství se rozhodne nejpozději v pondělí 17. března, kdy by se hrál případný sedmý duel rovněž v Praze.

Zatímco Pražané měli již před závěrečným kolem základní části jistou třetí příčku v Západní konferenci, před chorvatský celek se během dne posunul moskevský CSKA. Medveščak se však na konečné šesté místo vrátil díky výhře 3:2 na ledě bratislavského Slovanu.

Po úvodních dvou duelech v české metropoli se série přesune do Záhřebu, kde se bude hrát v pondělí 10. a určitě i v úterý 11. března. Pátý duel by hostil znovu Lev ve čtvrtek 13. března, sobota 15. března je vyhrazena šestému utkání.

Nejpozději se o čtvrtfinalistovi rozhodne v pondělí 17. března. "Zatím striktně držíme pravidlo, že ve všední dny začínáme od 19 hodin, během víkendu od 17 hodin," řekl k začátkům domácích zápasů tiskový mluvčí klubu Jan Rachota.

Kontinentální hokejová liga

Lev Praha - Spartak Moskva 2:3 po sam. nájezdech
Vladivostok - Chabarovsk 4:1
Novosibirsk - Novokuzněck 6:5
Čeljabinsk - Kazaň 2:3 po sam. nájezdech
Magnitogorsk - Nižnij Novgorod 4:2 (za domácí Kovář 1+1)
Ufa - Viťaz Podolsk 3:2
Nižněkamsk - Dynamo Moskva 2:4 (za domácí Netík 1+0)
Jaroslavl - Barys Astana 4:1
CSKA Moskva - Dinamo Minsk 3:0
Čerepovec - Omsk 1:2
Petrohrad - Chanty-Mansijsk 1:2
Atlant Mytišči - Jekatěrinburg 2:3
Dinamo Riga - Doněck 0:1
Slovan Bratislava - Záhřeb 2:3

Východní konference - konečná tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. x-Magnitogorsk 54 30 5 8 11 166:113 108
2. x-Barys Astana 54 26 6 4 18 182:157 94
3. x-Kazaň 54 26 8 6 14 139:108 100
4. x-Ufa 54 25 6 7 16 155:140 94
5. x-Nižnij Novgorod 54 25 7 5 17 153:121 94
6. x-Novosibirsk 54 22 7 7 18 125:117 87
7. x-Jekatěrinburg 54 22 7 6 19 134:125 86
8. x-Vladivostok 54 21 5 5 23 135:129 78
9. Čeljabinsk 54 18 7 7 22 126:148 75
10. Omsk 54 17 6 6 25 136:162 69
11. Chanty-Mansijsk 54 16 4 8 26 128:166 64
12. Nižněkamsk 54 15 4 4 31 127:152 57
13. Novokuzněck 54 12 2 10 30 115:170 50
14. Chabarovsk 54 8 5 11 30 106:182 45

Západní konference - konečná tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. x-Dynamo Moskva 54 34 4 5 11 171:113 115
2. x-Petrohrad 54 30 5 5 14 175:115 105
3. x-Lev Praha 54 23 12 6 13 149:107 99
4. x-Doněck 54 27 7 2 18 135:99 97
5. x-Dinamo Riga 54 22 11 5 16 141:122 93
6. x-Záhřeb 54 24 4 12 14 138:126 92
7. x-CSKA Moskva 54 25 7 2 20 130:118 91
8. x-Jaroslavl 54 23 5 5 21 109:103 84
9. Atlant Mytišči 54 19 8 5 22 123:120 78
10. Čerepovec 54 20 5 7 22 128:135 77
11. Slovan Bratislava 54 15 9 4 26 120:160 67
12. Spartak Moskva 54 12 8 6 28 105:147 58
13. Viťaz Podolsk 54 12 6 10 26 110:147 58
14. Dinamo Minsk 54 13 4 6 31 102:161 53

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play-off. Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí.

Slovenská hokejová liga

Čtvrtfinálové dvojice: Košice - Martin, Nitra - Zvolen, Banská Bystrica - Skalica, Piešťany - Poprad. Do baráže jde Žilina.

Výsledky:
Piešťany - Martin 4:2
Skalica - Nitra 2:1 (Obdržálek 1+0, Vyrůbalík 0+1 - Hrazdira 1+0)
Trenčín - Banská Bystrica 0:5 (Kafka 1+2)
Zvolen - Košice 2:1 (za domácí Brabenec 0+1)
Žilina - Poprad 1:2

Konečná tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Košice 56 39 4 0 13 174:98 125
2. Nitra 56 32 5 7 12 192:114 113
3. Banská Bystrica 56 29 3 7 17 167:142 100
4. Piešťany 56 21 11 3 21 147:139 88
5. Poprad 56 22 7 6 21 167:153 86
6. Skalica 56 24 1 7 24 168:186 81
7. Zvolen 56 17 6 7 26 138:153 70
8. Martin 56 15 7 7 27 120:161 66
9. Trenčín 56 13 7 9 27 142:174 62
10. Žilina 56 16 4 4 32 145:204 60
11. Slovensko 20 20 3 4 2 11 41:77 19

Finská hokejová liga

Hämeenlinna - Jyväskylä 4:2 (za hosty Hubáček 0+1)
IFK Helsinky - KalPa Kuopio 3:4 po sam. nájezdech
Ilves Tampere - TPS Turku 4:2
Lukko Rauma - SaiPa Lappeenranta 2:5

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Kärpät Oulu 57 33 8 7 9 178:103 122
2. Tappara Tampere 56 31 7 6 12 160:116 113
3. Lukko Rauma 57 28 4 3 22 146:133 95
4. SaiPa Lappeenranta 56 24 9 3 20 151:130 93
5. Jyväskylä 56 24 6 6 20 147:140 90
6. Jokerit Helsinky 56 24 4 7 21 142:132 87
7. Blues Espoo 57 26 3 3 25 130:141 87
8. Ilves Tampere 56 24 3 6 23 137:132 84
9. IFK Helsinky 57 23 4 5 25 138:140 82
10. Pelicans Lahti 55 22 5 5 23 139:143 81
11. Hämeenlinna 56 18 9 3 26 126:132 75
12. Ässät Pori 56 15 7 5 29 129:161 64
13. TPS Turku 56 11 6 11 28 128:183 56
14. KalPa Kuopio 55 12 3 8 32 93:158 50

Švédská hokejová liga - 53. kolo

Brynäs - HV 71 8:1
Färjestad - Örebro 5:2
Lulea - MODO Hockey 3:4 po sam. nájezdech

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Skelleftea 53 32 4 6 11 175:114 110
2. Frölunda 53 28 4 7 14 149:119 99
3. Växjö 53 22 7 11 13 149:122 91
4. Lulea 53 22 6 6 19 134:109 84
5. Färjestad 53 20 6 8 19 137:131 80
6. Brynäs 53 17 11 6 19 157:149 79
7. MODO Hockey 53 17 10 7 19 124:125 78
8. Leksand 53 21 5 4 23 109:151 77
9. Linköping 53 20 6 4 23 170:163 76
10. HV 71 53 16 9 2 26 139:175 68
11. Örebro 53 12 5 11 25 114:156 57
12. AIK Stockholm 53 12 6 7 28 121:164 55

Německá hokejová liga

33. kolo: Kolín nad Rýnem - Hamburk 2:0.

47. kolo: Mannheim - Eisbären Berlín 2:3 po sam. nájezdech.

Tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Hamburk 51 29 3 6 13 159:115 99
2. Krefeld 51 29 3 2 17 167:132 95
3. Kolín nad Rýnem 51 23 7 6 15 146:115 89
4. Norimberk 51 23 6 7 15 178:150 88
5. Wolfsburg 51 25 5 3 18 150:122 88
6. Mannheim 51 26 3 4 18 144:120 88
7. Mnichov 51 21 7 3 20 165:152 80
8. Eisbären Berlín 51 19 8 4 20 148:151 77
9. Ingolstadt 51 21 3 6 21 137:145 75
10. Iserlohn 51 19 6 5 21 146:145 74
11. Augsburg 51 18 4 5 24 144:177 67
12. Straubing 51 16 3 9 23 132:152 63
13. Schwenningen 51 12 5 4 30 133:186 50
14. Düsseldorf 51 9 4 3 35 98:185 38

Švýcarská hokejová liga - 24. kolo

Čtvrtfinálové dvojice: Curych - Lausanne, Fribourg-Gottéron - Ambri-Piotta, Kloten - Davos, Ženeva - Lugano.

Výsledky:
Biel - Ambri-Piotta 4:1
Zug - Lugano 1:2
Rapperswil - Ženeva 5:6 po sam. nájezdech
Curych - Bern 5:2
Fribourg-Gottéron - Lausanne 1:2
Davos - Kloten 2:1

Konečná tabulka

Tým Z V VP PP P S B
1. Curych 50 32 1 8 9 167:111 106
2. Fribourg-Gottéron 50 25 4 3 18 151:147 86
3. Kloten 50 22 9 1 18 147:121 85
4. Ženeva 50 21 7 6 16 158:133 83
5. Lugano 50 23 5 4 18 142:114 83
6. Davos 50 22 6 2 20 151:133 80
7. Ambri-Piotta 50 22 4 4 20 126:123 78
8. Lausanne 50 20 4 6 20 104:115 74
9. Bern 50 19 4 5 22 126:129 70
10. Zug 50 15 6 9 20 132:156 66
11. Biel 50 11 7 3 29 115:154 50
12. Rapperswil 50 9 2 8 31 117:200 39
Autoři: ,


Témata: Jan Kovář, Medvědi

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze