Kudrna se blýskl čtyřmi góly a asistencí. Jágrův Omsk se trápí

Jaromír Jágr | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

1 2008
Parádní představení předvedl v KHL český hokejový útočník Jaroslav Kudrna. Na vítězství Magnitogorsku na ledě Dynama Moskva se podílel čtyřmi góly a jednou asistencí. I díky němu vyhrál Metallurg v ruském hlavním městě 6:5.

Kudrna tak plně nahradil nejproduktivnějšího hráče týmu Jana Marka, jenž je nachlazený. Střelecky se prosadil ve všech třech třetinách, v úvodní části navíc nahrál na gól Tomáši Rolinkovi. V domácím dresu se jednou trefil obránce Karel Rachůnek.

Střelecky se dařilo také Pavlu Brendlovi, jenž v dresu Nižného Novgorodu skóroval dvakrát a s 21. góly se dostal do čela tabulky kanonýrů KHL. Jeho Torpedo však prohrálo doma 3:4 s Kazaní.

Jágrův Omsk si v Kontinentální lize připsal další porážku, už sedmou z posledních osmi utkání, když na domácím ledě podlehl Astaně 2:5. Odvrátit prohru nepomohla ani přihrávka Jágra na první gól Omsku, který vstřelil Jakub Klepiš.

Omsk přitom na začátku třetí třetiny otočil i díky asistenci Rosy skóre utkání, poté však přišly čtyři trefy Astany během deseti minut.

Výsledky:
Omsk - Barys Astana 2:5 (za domácí Klepiš 1+0, Jágr a Rosa oba 0+1), Nižnij Novgorod - Kazaň 3:4 (za domácí Brendl 2+0), Spartak Moskva - Ufa 1:5 (za hosty Blaťák 0+1), Dynamo Moskva - Magnitogorsk 5:6 (Rachůnek 1+0 - Kudrna 4+1, Rolinek 1+1).

Finsko

Jen čtyři minuty vydržel v brance hokejistů TPS Turku český brankář Alexander Salák. Z prvních čtyř střel v duelu 35. kola na ledě Blues Espoo dvakrát inkasoval a v čase 4:08 přepustil místo náhradníkovi Juhovi Kuokkanenovi. Ten poté dostal čtyři góly a TPS po čtyřech výhrách za sebou prohrálo 1:6.

Švédsko

Hokejisté Färjestadu ve švédské lize překvapivě nestačili na Södertälje. Na ledě posledního celku tabulky prohráli 1:3 a promarnili příležitost posunout se na druhé místo.

Výsledky:
HV 71 - Rögle 3:2, Skelleftea - Brynäs 2:2 po prodl., Södertälje - Färjestad 3:1.