Kudrna střílel, Marek nahrával

25 2008
Praha - Hokejisté Ufy v ruské lize podruhé za sebou prohráli a jejich náskok v čele tabulky před obhájci titulu z Magnitogorsku se ztenčil na devět bodů. Ufa v 46. kole podlehla 2:5 v Togliatti, kde opět nastoupila bez českého brankáře Milana Hniličky. Vítězství Lady bylo v dnešních devíti zápasech jediným úspěchem domácích týmů.

Magnitogorsk zvítězil v Podolsku 3:2. Jeden gól hostů vstřelil Jaroslav Kudrna, Jan Marek pak v 59. minutě přihrál na vítěznou branku Kajgorodovovi. Novosibirsk nastoupil proti moskevskému Spartaku s dočasným trenérem Vladimirem Golcem, který nahradil odstoupivšího Sergeje Kotova. Změna však předposlednímu týmu tabulky nepomohla, Sibir doma podlehl svěřencům českého kouče Miloše Říhy 1:2.

V jediném dnešním utkání finské ligy porazili hokejisté Lukko Rauma soupeře z Turku 4:1 a předstihli je v tabulce. Český brankář hostů Alexander Salák tentokrát své statistiky příliš nevylepšil, z 19 střel pustil čtyřikrát puk za svá záda.

Dvě prohry za sebou zaznamenali v tomto týdnu hokejisté Slovanu Bratislava, lídra slovenské extraligy. Po úterním nezdaru v Trenčíně dnes utrpěli těžkou porážku 2:6 v Nitře, kde domácí mužstvo zaskočilo favorizovaného soupeře čtyřmi trefami v úvodní třetině.

Útočník Jan Alinč zařídil všechny tři góly Krefeldu v dnešním utkání německé hokejové ligy, v kterém jeho tým zvítězil nad Duisburgem 3:2. Český veterán nejprve ve 12. minutě otevřel skóre, poté další dva góly připravil svým spoluhráčům. Hosté tak pod vedením trenéra Karla Langa zůstávají v tabulce na posledním místě.

Český hokejový útočník Radek Duda odehrál po čtvrtečním přestupu první zápas za Basilej a hned se dokázal střelecky prosadit. V zápasu švýcarské ligy proti Ambri vstřelil gól hned v třetí minutě, nakonec ale hosté průběh otočili a odvezli si tři body za výhru 6:4. V druhém dnešním utkání bylo v sázce druhé místo tabulky, které nyní patří Ženevě.

Rusko - 46. kolo :
Omsk - CSKA Moskva 3:6 (Rosa 1+0 - Kohn 0+2), Novosibirsk - Spartak Moskva 1:2, Čeljabinsk - Viťaz Čechov 2:3 po sam. nájezdech (Vorel 1+0 - Horáček 0+1), Togliatti - Ufa 5:2, Dynamo Moskva - Chabarovsk 2:3, Čerepovec - Jaroslavl 2:5 (Straka 0+1 - Irgl 1+1), MVD Podolsk - Magnitogorsk 2:3 (za hosty Kudrna 1+0, Marek 0+1), Nižnij Novgorod - Novokuzněck 0:2, Nižněkamsk - Petrohrad 1:3.

Slovensko - 46. kolo:
Kežmarok - Martin 1:3 (za hosty Podstavek 0+2, Říha 0+1), Nitra - Slovan Bratislava 6:2 (za domácí Sedlák 0+2, Vozdecký 0+1), Poprad - Liptovský Mikuláš 6:1 (za domácí Kasík 1+1, Turoň 0+1), Slovensko 20 - Košice 1:5 (za hosty Špelda 0+1), Trenčín - Žilina 1:2 po sam. nájezdech, Zvolen - Skalica 2:3.

Německo -  48. kolo:
Augsburg - Kolín nad Rýnem 2:1, Frankfurt - Düsseldorf 1:2, Ingolstadt - Eisbären Berlín 3:4, Krefeld - Duisburg 3:2 (za domácí Alinč 1+2), Mannheim - Hamburk 4:3 po sam. nájezdech, Wolfsburg - Straubing 7:4.