Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kysela bojuje proti Litvínovu jen na ledě

13 2004
Litvínov - Když bojuje útočník Robert Kysela proti hokejovému Litvínovu, tak jen na ledě jako hráč Kladna. "V zákulisí žádnou válku nevedu," tvrdí muž, který za Litvínov odehrál v extralize 15 sezon. "Na Kladně máme dvoufázovou přípravu, takže se nějakého dění tolik nezúčastňuji. Mám svých starostí dost," prohlásil šestatřicetiletý hokejista, který je členem litvínovského zastupitelstva.

Zaslechl a přečetl si, že se houpe židle generálního manažera klubu Vladimíra Macholdy. A také, že on by mu měl být v opozici.

Jak to tedy ve skutečnosti je?
Dva roky jsem pod ním hrál, pak jsme se nedohodli na podmínkách. Kdybych v tom byl sám, tak prosím... Ale Orct, Franěk a dalších dvacet hráčů dopadlo stejně. Přesto proti Litvínovu ani němu osobně žádné kroky nepodnikám.

Jako zastupitel se naopak snažím klubu maximálně pomoct. Jsem jeden z těch, kteří iniciovali a odhlasovali, že hokej bude dostávat od města 15 milionů korun ročně. Hlasuji i pro to, aby stadiony procházely rekonstrukcí.

Město je jedním z akcionářů klubu. Víte tedy, jestli se chystá v nejbližší době valná hromada, která může změny projednat?
Město má své zástupce v představenstvu klubu. Myslím ale, že valnou hromadu by inicioval hlavní akcionář, což je Chemopetrol, potažmo Unipetrol. Jak pan Macholda v novinách říkal, o jeho odvolání se mluví každý rok. V jakém stadiu to je, ale opravdu nevím.

Máte zájem v budoucnu pracovat v litvínovském hokeji?
Určitě bych rád v Litvínově působil. Je mi ale jasné, že po sporu s panem Macholdou to teď nepůjde.

Co soudíte o tom, že olympijští vítězové Reichel, Ručinský a Šlégr trénují jinde a za Litvínov, jehož jsou odchovanci, nechtějí hrát?
Když hokejisté, kteří tady vyrostli, uvažují, že při výluce v zámořské NHL budou hrát za Slavii, Spartu, Liberec, asi tu něco není správně. Zvlášť když by tady hráli zadarmo. Vím, jaký je vztah široké veřejnosti a hráčů k manažerovi.

Opravdu si myslíte, že by hráli všichni zadarmo?
U Roberta Reichela vím, že určitě. A jsem přesvědčený, že ostatní kluci by tady hráli za podmínek o padesát procent horších, než které by jim nabídly jiné kluby. Narodili se v Litvínově, žijí tu, mají město rádi, chodí tady do hospody, mají tu kamarády. Vadí mi i to, jak před dvěma týdny klub od mládeže vyřadil Petra Rosola.

Nehoráznost. Zbavujeme se osobnosti, kluci vědí, že je mistr světa, poslouchají ho. Jde o hráče největšího kalibru, inteligentního člověka s trenérskými kvalitami. Růžička by ho na Slavii vzal hned a nechal by ho trénovat pět tříd.

Co k tomu řekli
Vladimír Machoda, generální manažer HC Chemopetrol Litvínov:
Já nejsem s Kyselou ve sporu, možná to on tak bral. Tenkrát ho prostě trenéři v Litvínově nechtěli, tak odešel pryč. A že by Reichel tady hrál zadarmo? Nevím, oni se se mnou nebaví, takže jsem s nimi peníze probírat nemohl. K Petru Rosolovi: on skončil sám. Dostal možnost trénovat dorost se Zdeňkem Vojtou, ale řekl, že s ním dělat nebude. My k dorostu potřebujeme trenéra s licencí A. Když to nesplníme, seberou nám dotaci milion korun. Ovšem pozor, mládež spadá pod občanské sdružení, nerozhoduje tedy pan Macholda, ale vícečlenný výbor, kterého jsem členem.

Petr Rosol, mistr světa 1985, který pracoval u mládeže Litvínova:
Trénoval jsem dorost s panem Zímou, jenže oni chtěli vzít trenéra Vojtu, co byl loni v Ústí. Já se proti tomu postavil. Proč brát k mládeži cizího trenéra, když je tady spousta bývalých litvínovských hráčů bez práce? Už vidím, jak si třeba Kladno bere k mládeži trenéra z Litvínova... Mohl jsem zůstat jako Vojtův asistent, nebo dát výpověď. Tak jsem skončil. Nakonec i Vojta si to rozmyslel a nešel sem.

Autoři:
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze