Dobrý podvečer z Olomouce, kde za pár chvil začne utkání 24. kola mezi místní Morou a Škodou Plzeň. Oba celky se letos utkaly jednou, na západě Čech vyhrál nováček extraligy 5:2 a byla to pro něj vůbec první venkovní výhra.

Domácí se musí obejít bez Radka Dlouhého, který za faul na Michala Broše v minulém utkání s Mladou Boleslaví dostal trest na pět utkání. V sestavě ho nahradil Jiří Řípa.

Zároveň půjde o souboj sousedů v tabulce, Olomouc je s 31 body osmá, Plzeň má o bod méně a je jen o příčku za ní.

Do sestavy hostů se vrací Ondřej Kratěna, který zná místní zimní stadion z dob svého mládí a okusil zde nejvyšší soutěž.

Kubalík

Rozhodčí: Hodek (CZE), Hribik (CZE) - Brejcha (CZE), Suchánek (CZE)
Počet diváků: 4 213

1:20

Gólman Plzně Machovský si připsal první zákrok, Matai objel jeho branku a zkoušel protlačit puk přes připravený beton. Neúspěšně.

2:36

Další střela domácích, Lašův švih končí v lapačce Machovského. Mora začíná tradičním tlakem.

2:44

Tvrdě pálil i Majeský, znovu v akci beton gólmana Plzně.

4:35

Plzeň se podívala konečně před Trvaje, Pletkův pokus srazil obránce domácích nad plexisklo.

5:30

Dobrý úsek druhé plzeňské lajny, která zatlačila domácí, na vyloženou šanci ale zatím čekáme.

6:58

Vyloučen hráč David Škůrek (Olomouc), 2 min. za Držení protihráče

8:16

Petr Kadlec (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Ondřej Kratěna a Jan Schleiss. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:1

8:36

Vyloučen hráč Pavel Kašpařík (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče

9:07

Vyloučen hráč Branislav Kubka (Plzeň), 2 min. za Podražení
Kubka podrazil pronikajícího Marosze a domácí si zahrají 59 vteřin proti třem.

10:23

Domácí měli slušné šance, žádná ze střel Skrbka ale neskončila v síti. Hosté jsou ve čtyřech.

11:40

Hosté jsou v plném počtu.

12:44

Knotek dostal nabito před odkrytou branku, rána z první po ledě ale trefila jen přesunujícího se Machovského.

13:08

Vyloučen hráč Jiří Řípa (Olomouc), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

14:03

Pěkná rána Kratěny od modré, mířil po ledě k tyči, Trvaj zasáhl koncem betonu.

15:30

Vyloučen hráč Ivan Majeský (Olomouc), 2 min. za Držení protihráče
Je to ještě hokej? Další trest, tentokrát pro domácí, za dříve úplně běžný souboj u mantinelu.

16:36

Ján Sýkora se výborně uvolnil a Trvaje poslal k opačné tyči, v zakončení do prázdné mu na poslední chvíli zabránil jeden z domácích obránců.

16:46

Vyloučen hráč Jiří Ondrušek (Olomouc), 2 min. za Hákování
Hosté hrají 43 vteřin proti třem.

17:02

Vojtěch Mozík (Plzeň) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Petr Kadlec a Ondřej Kratěna. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:2
Mozík tvrdě napřáhl a jeho projektil k pravé tyči Trvajovy branky zastavila až síť. Přesilovka hostů trvá ještě 1:44.

18:14

Vyloučen hráč Ján Sýkora J. (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění

18:51

Domácí jsou v plném počtu, puk ale drží hosté.

19:30

Vyrůbalík netrefil z pěti metrů odkrytou branku.

20:00

V první třetině jsme viděli dvě branky Plzně, obě padly v přesilovce. Není divu, sudí Hodek s Hribikem vylučovali sedmkrát. Snad alespoň sudí ví, za co vylučují, protože soudě podle nevole z tribun to diváci v Olomouci netuší.

21:28

Vyloučen hráč Vojtěch Mozík (Plzeň), 2 min. za Hákování

22:51

Domácí nejsou v přesilovce vůbec nebezpeční, naopak na druhé straně přinutil Trvaje k přerušení hry Hollweg.

23:08

Vyloučen hráč Jozef Balej (Plzeň), 2 min. za Podražení

23:30

Hosté jsou ve čtyřech, domácí nevyužili dvacetivteřinovou přesilovku o dva hráče.

24:49

Skrbek zkusiál překvapit Machovského střelou od mantinelu, gólman Plzně nadvakrát puk zkrotil.

25:30

Hosté jsou v plném počtu. Jak dlouho se bude hrát pět na pět?

26:00

Trvaj si nebyl jistý kde má puk. Střela Schlesse se totiž odrazila od brusle některého z clonících hrůčů.

27:15

Dobrá rozehra Paterovy formace skončila u střely Buce, ten ale prováhal vhodný okamžik a plzeňský bek mu stihl dát hůl do rány. Puk skončil v síti za brankou.

28:32

Knotek tvrdě srazil na zem Jeřábka, sudí vše viděl a pak raději přerušil hru. Plzeňský hráč si zřejmě při pádu pochroumal ruku. Vylučovat se tentokrát nebude, šlo o čistý zákrok.

29:29

Roman Rác (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Martin Vyrůbalík a Rostislav Marosz. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:2
Rác nevěděl co s pukem, tak vystřelil od modré a přes clonící klubko hráčů Machovský puk zřejmě neviděl.

29:50

Vzápětí tvrdá bomba domácího Buce, Machovský v klidu zasahuje.

30:04

Vyloučen hráč Tomáš Houdek (Olomouc), 2 min. za Držení protihráče
Houdek držel najíždějícího Kašpaříka, nic jiného než trest nemohlo následovat.

30:16

Vyloučen hráč Ján Sýkora J. (Plzeň), 2 min. za Podražení

31:13

Johnsonn si sjel před Trvaje, v dobré pozici ale mířil jen do středu branky.

32:17

Vyloučen hráč Ivan Majeský (Olomouc), 2+10 min. za Držení protihráče
Trestná lavice domácích nevychladne, Majeský se ale tentokrát nemůže trestu divit, přesto dostal za protesty ještě desetiminutový osobní trest.

32:17

Vyloučen hráč Ivan Majeský (Olomouc), OT 20 min. za Nesportovní chování
Majeský navrch dostal trest do konce utkání. Ve slovenském bekovi Mory bouchly saze.

35:13

Vyloučen hráč Ryan Hollweg (Plzeň), 2 min. za Podražení
Pruhovaný guláš pokračuje. Trestu pro Hollwega v útočné třetině se diví nejen plzeňský hráč, ale i domácí tribuny.

35:30

Cibák zblízka dorážel, puk se zastavil o břevno plzeňské branky.

36:08

Domácí si dnes potřetí zahrají proti třem, tentokrát více než minutu.

37:00

Domácí strávili v pásmu celou minutu, ale bez úspěchu.

37:22

Vyloučen hráč Peter Zuzín (Olomouc), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
O zbytek přesilovky se domácí připravili hrou v šesti.

40:00

Ve druhé třetině domácí snížili na 1:2. Na olomouckém zimáku nesledujeme nijak tvrdé utkání, přesto je poměr vyloučených po 40 minutách 7:8, navíc Majeský dostal deset minut a do konce utkání.

40:08

Vyloučen hráč Jakub Jeřábek (Plzeň), 2 min. za Podražení
Ze třetí třetiny uplynulo jen osm vteřin a rozhodčí znovu vylučují. Navzdory tomu, že jde o trest pro hosty, skandují někteří olomoučtí diváci "Sudí k...í hokej!"

42:06

Peter Zuzín (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Pavel Skrbek. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:2
Zuzin si dobře sjel mezi kruhy, první střelu mu obránce zblokoval, puk se ale odrazil zpět k olomouckému útočníkovi a napodruhé švihem skóroval.

43:05

Domácí jsou při chuti, Herman se dral do zakončení, jeho střela ale skončila sražená v ochranné síti.

43:49

Znovu Zuzin v obrovské šanci, sám před brankou nechal vyniknout jen Machovského.

43:55

Na opačné straně si po střele Lva z pravého kruhu připsal zákrok Trvaj.

46:00

Tvrdě pálí Kucharczyk, Machovský střelu dobře viděl a bez problémů vyráží.

46:54

46:57

Vyloučen hráč Jiří Ondrušek (Olomouc), 2+2 min. za Vysoká hůl
Hosté si zahrají téměř dvě minuty proti třem. Tedy v případě, že dvojnásobnou přesilovku nevyužijí.

48:11

Domácí se ubránili víc než minutovému oslabení. Domácí mají jen čtyři beky, proto si teď trenéři vzali oddechový čas. Skrbka s Vyrůbalíkem totiž nechají na ledě.

49:00

Domácí jsou ve čtyřech, zbývají však ještě dvě minuty trestu Ondruška.

49:00

Hosté si až na Kubkovu dělovku od modré, kterou ale Trvaj zkrotil vyrážečkou, zajímavou střeleckou příležitost nevytvořili. Do konce přesilovky jim zbývá 12 vteřin.

51:10

Domácí jsou v plném počtu.

52:43

Dávid Buc (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Pavel Skrbek. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:2
Do vedení posílá domácí Dávid Buc, minimálně polovina slávy patří Pavlu Skrbkovi, který si z modré přebruslil bránícího útočníka, sjel před branku a předložil puk Bucovi.

53:22

54:56

Cibák jel z pravé strany na plzeňskou branku, jeho opakovaná střela se odrazila od tyče.

56:11

Miroslav Indrák (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Branislav Kubka. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:3
Hosté srovnávají po velkých zmatcích před Trvajem. Využil toho Indrák, vzal si puk a švihem vymetl pavučinu Trvajovy branky.

58:00

Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

58:00

Utkání sleduje 4213 diváků, mezi nimi zhruba třicítka fandů Škodovky.

59:59

Do konce třetí třetiny zbývá 0.4 vteřiny, vhazuje se před Machovským. Stane se ještě něco?

60:00

Ne, nic už se nestalo, v Olomouci se bude prodlužovat. Z tribun se stále ozývá hanlivý pokřik na adresu sudích. Míří na hlavy Pavla Hodka a Jana Hribika, oba rozhodčí patří mezi ty s profesionálním statutem.

60:54

Michal Moravčík (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Vojtěch Mozík a Ján Sýkora J.. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:4
Nahození na Trvaje uklidil do branky navzdory tísni Moravčík.

7. ledna 2024 17:00Olomouc-Plzeň 7:3
3. ledna 2024 17:30Plzeň-Olomouc 8:0
24. listopadu 2023 17:30Plzeň-Olomouc 1:2N
6. října 2023 18:00Olomouc-Plzeň 3:2
22. ledna 2023 17:00Olomouc-Plzeň 3:2
9. prosince 2022 17:30Plzeň-Olomouc 5:4
23. října 2022 17:00Olomouc-Plzeň 1:4
16. září 2022 17:30Plzeň-Olomouc 1:2