Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Legrační bitky v NHL: Sjominovo plácání či eskymácký obrat beka Hejdy

Rus Alexander Sjomin (vpravo) byl aktérem bitky s Marcem Staalem | foto: Profimedia.cz

5 2009
S obdivem o něm říkají, že je elegantní bruslař, který jako by se po ledě vznášel. Teď je však ruský hokejista Alexander Sjomin v zámoří pro smích. Opora Washingtonu se totiž o víkendu pustila poprvé v kariéře do pěstního souboje.
Na něj by se zanedlouho zapomnělo, kdyby se Sjomin v závěru nepustil do ležícího Marca Staala, obránce New York Rangers. Zběsile ho začal mlátit, nebo spíše plácat do zad. "Bylo to něco mezi gorilou a studentkou dívčí školy," smějí se v diskuzích fanoušci NHL. "Tohle video by měli zakázat, pro děti je nevhodné," přidávají další.
 
Vše dokresluje to, že Sjomin v souboji přišel o dres i vestu. Divákům tak pod výstrojí odhalil růžové tričko. Když poté začal máchat rukama nad ležícím Staalem, zřejmě nejlegračnější bitka NHL byla na světě.
 
Sjomin versus Staal. Bitka končí Sjominovým plácáním do ležícího soupeře.

 
 
Sjomin má ovšem v tomto ohledu několik konkurentů. Třeba když si to rozhodli rozdat Aaron Downey z Montrealu a Brad Norton z Ottawy, vypadalo to na pěknou řež. Jenže oba tak dlouho odkládali první ránu, až přijeli rozhodčí a jejich souboji zabránili.
 
Nenaplněná výzva. Bitka drsňáků, ke které nakonec kuriózně vůbec nedošlo, protože rozhodčím došla trpělivost. 


 
Příliš dobře nedopadl při souboji s Jordinem Tootooem z Nashvillu český bek Jan Hejda. S o hlavu menší sokem s eskymáckými kořeny příliš neuspěl. V závěru jej navíc Tootoo poslal na led zajímavým chvatem. Svého soupeře zesměšnil také Daniel Carcillo z Phoenixu, který nad slabým výkonem Brandona Dubinského z New York Rangers jen mávl rukou. Porovnat tyto souboje můžete i s nejzajímavějšími rvačkami z české extraligy.
 
Povzdech nad slabým soupeřem. Carcillo z Phoenixu po skončení rvačky s Dubinskym netradičně "ocení" výkon svého soka.


 
Hejdův eskymácký obrat. Český bek zakončí pádem neúspěšný boj s o hlavu menším Tootooem, který má eskymácké kořeny. 


 
Komicky působí i některé rvačky z české extraligy. Podívejte se na výběr těch nejlepších.Tipy čtenářů: Phaneuf zahodil rukavice a než se stačil rozkoukat Ruutu mu podrazil nohyNejlepší obrana je útok, řekli si účastníci dalšího souboje


Pád rozjetého Dominika Haška pod nohy Patricka Roya.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze