LVÍ KOTEL. Počet fanoušků Lva Praha se neustále rozrůstá.

LVÍ KOTEL. Počet fanoušků Lva Praha se neustále rozrůstá. | foto: ČTK

Ovečkin přilákal do Prahy přes 16 tisíc lidí, rekordní návštěvu KHL

• 115
Takhle plná nebyla O2 arena ani na Jágra. Úterní zápas pražského Lva s moskevským Dynamem přilákal do ochozů 16 317 diváků, kteří tak vytvořili historický rekord Kontinentální ligy. A také nejvyšší hokejovou návštěvu nové sezony v Česku.

Takový nával pomezí Vysočan a Libně dlouho nepamatuje. Obří pražská hala se chvíli před zápasem zaplnila tak, že bylo k vidění jen pár prázdných sedaček v klubovém patře.

Atmosféra však počtu diváků zprvu příliš neodpovídala, obecenstvo reagovalo vlažně, jakoby se nechtělo fanděním rušit od sledování hlavního sólisty večera Alexandra Ovečkina.

S tím, jak v první třetině Lev tlačil soupeře a vytvářel si šance, však v hale přibývalo hluku víc a víc. Ruská hvězda s číslem 32 toho zprvu zas tak moc nepředvedla (na rozdíl od třetí třetiny, kdy dal Ovečkin gól) a diváci se tak nechali strhnout spíš povedenými akcemi domácích.

V hledišti se mísila čeština s ruštinou, slyšet byla i angličtina, němčina nebo slovenština. A leckdy i mix několika jazyků dohromady. "Sakra, daj už tu šajbu!" zněly výkřiky z tribun.

Příznivci Dynama vytvořili za jednou z branek ruský "kotlík" čítající přes sto hlav, na druhé straně se zformoval zápas od zápasu sílící fanklub pražského celku.

"Přiletěli jsme na týden. Z Prahy jsme si zajeli do Bratislavy na Slovan a teď jsme tady," švitořila z hloučku fanoušků v modrobílých dresech půvabná Irina z moskevského předměstí Chimki.

Někteří fanoušci přijeli dokonce až ze západu Německa. "Je to krásný zápas, ale už aby padly nějaké góly," říkal po druhé třetině Hans z Duisburgu.

Právě jen góly dlouho chyběly pohlednému utkání, v němž měl na rozdíl od soboty, kdy se v O2 areně představil Petrohrad, Lev nad ruským celkem navrch. Nakonec však po srdnatém výkonu padl 0:1 (více ZDE).

Návštěvy sezony

v O2 areně

• Lev - Dynamo Moskva 16317 (9. října)
  • Kladno - Pardubice 15705 (26. září)
  • Kladno - Slavia 15575 (19. září)
  • Lev - Petrohrad 12787 (6. října)

"Dost nás to mrzí, už kvůli tomu, že přišlo tolik lidí," litoval kapitán domácího mužstva Jiří Novotný. "Atmosféra byla parádní. Jsme za to moc vděční."

Naposledy byla O2 arena takhle plná při finále extraligy před třemi lety mezi Slavií a Karlovými Vary. Tehdejších 17 123 diváků je ligovým rekordem haly, ještě víc lidí (17 350) tu ovšem vidělo zápasy světového šampionátu 2004.

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.