Semifinále KHL komentuje Michael Bereň

Jaroslavl - Lev 3:2 (0:0, 1:2, 1:1), konec zápasu
Série za stavu 3:1 pro český klub pokračuje ve čtvrtek v pražské O2 areně.
79:41
Góly Jaroslav dala gól a vítězí 3:2! Domácí tým měl ke konci prodloužení velký tlak, Vehanen nakonec podledhl. Sergej PLOTNIKOV dokázal na brankovišti dorazit puk do prázdné branky. Asistence: Vladislav Kartajev, Staffan Kronwall.
77:00
Důležitý moment Lokomotiv Jaroslavl byl blízko gólu, Platt obral hostujícího obránce snadno o kotouč za brankou a přihrál Redlihsovi. Lotyšského útočníka však vychytal brankář Vehanen.
76:15
Vrána si vybruslil do středu hřiště a pěkně vystřelil. Domácí gólman znovu dobře zasáhl.
74:59
Riderwallova střela skončila v lapačce.
74:00
Oystrickovo nahození bylo nebezpečné, Sanford má puk pevně v rukou.
72:07
Puk je mimo hřiště. Možná nás čeká ještě dlouhý večer...
69:45
Jegor Averin měl před brankovištěm dobrou možnost skórovat. Brankáři Vehanenovi pomohl obránce Oystrick.
68:30
Hraje se teď spíš ve středním pásmu, Sanford si pohlídal Birnerův střelecký pokus.
65:10
Lvi teď zavřeli soupeře v obranném pásmu. Gragnaniho tečovaná střela nadělala Sanfordovi dost starostí.
62:50
Vehanen chytil Plotnikovovu střelu. Ruský snajpr byl rozjetý, ale nevypálil úplně přesně.
61:43
Puk se od zadního hrazení vrátil do brankoviště. Přes Němce se pokusil zakonči Platt, Vehanen situaci pohlídal.
60:35
Novotný z levé strany vystřelil, brankář Lokomotivu si nechal puk v lapačce.
60:01
Začíná prodloužení.
A je to jasně dané: pokud vstřelí gól hosté, jdou do finále. Domácí odvracejí konec sezony.
Za chvíli začne prodloužení. Po dvaceti minutách se bude hrát až do rozhodnutí. V KHL nejsou nájezdy.
60:00
Skončila 3. třetina.
59:47
Němec vypálil z voleje, puk trefil Sanforda do hrudi. Už to vypadá, že utkání rozhodne prodloužení.
59:00
V hlavní roli jsou teď čeští reprezentanti. Ševc s Němcem operují na modré čáře, Novotný cloní před brankou.
57:49
Tresty Švédského útočníka krosčekoval Mikelis Redlihs a dostal dvouminutový trest.
Domácí brankář Sanford drží kotouč, Thörnberg se snažil ještě dorážet.
57:30
Lvi se tlačí do útoku, nechtějí už sérii vracet do Prahy.
53:43
Góly Jaroslavl dala gól - vyrovnáno 2:2! Aréna bouří, domácí hráči dokázali odvrátit konec sezony. Kartajev zavezl puk do útočného pásma, šikovně přihrál Sergeji Konkovi, který trefil mezírku mezi Vehanenovými betony. Asistence: J. Holos, A. Kartajev.
53:14
Norský obránce Jonas Holos chyboval při brzdě v rohu hřiště, využil toho Birner, ale bekhendové zakončení českého útočníka chytil brankář Sanford.
52:13
Tresty Ljubuškin (Jaroslavl) a Riderwall (Lev Praha) dostanou dva menší tresty za hrubost.
52:13
Stoupá nervozita. Obránce Lva Ševc narazil do mantinelu a sbírá se z ledu. Galimov ho tam v nepřirozené poloze natlačil, Ljubuškin ještě vystřelil po odpískání na branku, což se nelíbilo Riderwallovi a s dalšími spoluhráči se šli mstít.
50:40
Po delším čase zasahoval gólman Vehanen. Nepříjemnou střelu vyslal Musatov.
46:50
Hosté už spíše vyčkvávají v obraně na to, co předvede domácí celek. Sekáč se však utrhl do samostatného úniku, ale byl tísněn a Sanforda nepřekonal.
44:30
Lev je kompletní, v oslabení se ubránil.
42:27
Tresty Vyloučen je Jiří Sekáč (Lev Praha) za hákování. Hosté dlouho v pěti nehráli.
42:16
Vehanen drží puk ve výstroji.
41:02
Důležitý moment Další velká šance domácích: ke Galimovovi se odrazil puk od zadního mantinelu. Brankář Vehanen ležel na zemi a pouze natáhl ruku. Ruský útočník odkrytou branku přestřelil, možná finský gólman lechce puk vychýlil.
40:22
Tresty Martin Ševc (Lev Praha) byl vyloučen za sekání.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Skončila 2. třetina.
38:47
Góly Lev dal gól - vede 2:1! Pražský tým udělal velký krok k postupu do finále KHL, branka obránce Nathana OYSTRICKA totiž může být zlomová. Jaroslavl v oslabení nejprve neproměnila velkou šanci a z protiútoku ještě v přesilovce mimo dosah domácího brakáře vystřelil kanadský obránce Lva. Asistence: Petr Vrána, Martin Thörnberg.
37:13
Tresty Sergej Plotnikov (Lokomotiv Jaroslavl) tvrdě dohrál u mantinelu Mataie a byl potrestán dvěma minutami za faul loktem.
34:25
Góly Lokomotiv dal gól - 1:1. Jaroslavl vyrovnává ve vlastním oslabení, Plotnikov dobrým napadáním nedal Němcovi prostor ke zpracování puku, získal ho a posunul obránci Jakovlevovi. Ten zakončil únik pěknou stahovačkou a přes lapačku dostal kotouč za Vahenena.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Vasilijev, Ljubuškin, Višněvskij, Holos, Gorochov (C) – Averin, Apalkov, Plotnikov – Redlihs, Platt, Kapustin – Konkov, Galimov, Kartajev – Černikov, Petrov, Musatov – Sprukts.

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Nakládal – Ridderwall, Novotný (C), Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Zackrisson, Kubalík