Reportáž skončila 7. 3. 2014 21:25

Lev Praha vs. Medveščak Záhřeb

Utkání 1. kola play-off KHL komentuje Tomáš Pavlíček

Lev Praha vs. Medveščak Záhřeb 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Lev Praha zvítězil v prvním čtvrtfinále play-off nad Medveščakem 4:3. Před 4160 diváky podal solidní výkon, v závěru si však zápas zbytečně zkomplikoval. Druhé utkání série na čtyři vítězné zápasy je na programu zítra od 17:00. Opět v holešovické Tipsport aréně.
60:00
Utkání skončilo.
59:59
Puk je v síti, ale před tím někdo posunul branku. Pravděpodobně hráč Lva. Do konce zbývá 1,6 sekund.
59:45
Branka Medveščaku je prázdná. Bude to souboj šesti hráčů proti čtyřem.
59:45
Trenér Lva Jalonen si vzal oddechový čas.
59:45
Vehanen si poradil i s další nepříjemnou situací na brankovišti. Do konce třetiny zbývá patnáct sekund. Vhazuje se v útočném pásmu Záhřebu.
59:30
Vehanen na lopatkách odolal náporu a Lev vyhodil puk do bezpečí.
59:11
Záhřeb dlouho střídal a sudí si ještě vytahuje hráče ze střídačky, kteří utekli z ledu.
59:11
Fosterovu ránu vyrazil Vehanen jen před sebe, ale obránci splnili úkol a nikoho k dorážce nepustili. Následně finský gólman chytil puk do rukavice.
58:45
Medveščak rozestavil přesilovkové komando, Lev se brání.
58:20
Lvu se povedlo vyhodit puk z vlastní třetiny, publikum odměnilo čin potleskem.
58:00
Tresty A ještě ke všemu čeká Lev oslabení. Přesně dvě minuty před koncem začne trest Martina Ševce, který fauloval loktem.
56:35
Góly Medveščak snižuje na 4:3! Neproměněné šance mohou domácí hokejisty nakonec hodně bolet. Tři a půl minuty před koncem snižuje na rozdíl jediného gólu Mathew Murley, který využil chaosu na brankovišti a volný puk zametl k tyčce Vehanenovy branky.
56:12
Důležitý moment Pojistku nepřidal ani Azevedo. V přečíslení tří proti dvěma vypálil z voleje do horní tyče.
55:34
Důležitý moment Lev mohl pojistit výhru! Matai se schoval za obranou a uháněl sám na Dekaniche, mířil mu na vyrážečku, jenže branku minul.
54:34
Dekanich vyrazil Thörnbergovu střelu, Lev jasně kontroluje závěr utkání a nezdá se, že by si nechal vítězství vzít.
53:25
Až teď se domácí pustili do útoku, O'Byrne vypálil pod horní tyč ve chvíli, kdy před Dekanichem projížděl hráč. Brankáři Záhřebu se přesto povedla ramenem puk vytěsnit.
52:40
Dobré čtyři minuty nemířila na brankáře žádná střela. Lev brání náskok, Medveščak se nedaří dobýt útočné pásmo.
51:10
Medveščaku se tvořit nedaří. Je spíše zvyklý na pozici, jíž teď zaujmul pražský Lev.
50:12
Stejný obrázek. Lev pozorně brání a nepouští se do útočných eskapád. Blokuje střední pásmo a nechává soupeře hrát s pukem.
48:10
Inciativu převzal Záhřeb, tlačí se do útoku, chce hrát. Lev spíše vyčkává a snaží se hlavně nepustit soupeře do šance. Proto nevidíme tak zajímavou hru jako v předchozích dvou hodinách.
46:34
Hokejisté Medveščaku měli nadějně rozjetý útok, jenže v souboji se jim povedlo posunout Vehanovou branku. Hra se tudíž přesune do středního pásma.
44:17
Góly Lev odskakuje na 4:2! Drtivý tlak pětice Záhřebu nepřestála, během necelých tří minut inkasují hosté druhý gól. Po sérii přihrávek a střel se k odraženému kotouči dostal Martin Thörnberg a před odkrytou brankou nezaváhal. Asistence: Nathan Oystrick a Jiří Sekáč.
43:32
Lev má velkou převahu. V další šanci vychytal Řepíka Dekanich, poté další ránu od modré vyrazil na poslední chvíli ramenem.
43:04
V další možnosti se ocitl Jiří Novotný, ale nastřelil pouze Dekaniche.
41:56
Góly Lev vede 3:2! Stadion vybuchl nadšením, Petr Vrána si nabruslil na levou stranu a křižnou ranou příklepem se trefil přesně do růžku. Nádherný gól! Asistovali mu Martin Thörnberg a Jiří Sekáč.
40:59
Lev začal také třetí část útočné, ale do šance se neprobil.
40:01
Třetí třetina právě začala.
40:00
Druhá třetina právě skončila.
39:45
Lev oslabení přečkal, Thörnberg je na ledě.
39:32
Martinovic se pral o puk u tyčky do té chvíle, než ho tvrdě odstavili beci Lva.
39:00
Před Vehanenem se snažil srazit puk do branky Bill Thomas, ale jeho zásah pouze zvedl puk do ochranné sítě.
38:20
Po krátké hře čtyř proti čtyřem začíná zkrácená přesilovka Medveščaku. Kanaďané v chorvatských barvách musí vybojovat útočné pásmo.
37:45
Tresty A po přesilovce následuje oslabení. Martin Thörnberg dostal dvě minuty za sekání.
37:09
Kapanen si sjel až před Dekaniche. Puk, který mu klouzal až na špičku čepele, ovšem za beton brankáře umístit nedokázal.
36:20
Tresty S přesilovkou je na řadě Lev. Na trestné sedí Thomas kvůli nedovolenému bránění.
34:54
Lev je v plném počtu. V oslabení se schylovalo k dalšímu gólu, ale Vehanen udržel remízový stav.
33:23
Důležitý moment Famózní Vehanen zachránil domácího Lva. Nejprve vyrazil prudkou a přesnou střelu Kanea a poté zachytil i dorážku Cheechooa, který měl v souboji o vteřinku náskok.
32:54
Tresty Domácí kapitán Novotný si opět jede promluvit s rozhodčím, protože Lvu se nelíbí další vyloučení. Vrána schytal dvouminutový trest za střet s brankářem Dekanichem.